Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 33 от общо 33
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    1. възможно ли е тръгнал да излиза рой да се върне обратно

    Не само е възможно,но е 100% се е получило така.Сигурен съм,че като си пръскал с про рой си бил много близко до роящия се кошер.На мен също ми се е случвало.Някои колеги като видят "зор" пръскат на входа на роящия се кошер и пчелите се връщат обратно.Дано съм ти бил полезен.Успех.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Възможно ли е излитащ рой да се върне обратно в кошера? Днес, докато се занимавах с изкореняване на едно сухо дърво, около единия кошер стана мини-облак, а вътре бучеше здраво....
    По-вероятно е от ударите по дървото да са се превъзбудили и излезли да търсят и жилат виновника за шума. Вибрациите се предават по земята и кънтят в кошера. Това обяснява и последващото "побесняване".
    Когато започнат да роят не жилят....освен ако това не ти е 3-4 рояк от този кошер.
    Ако някой започне да ти тресе къщата с огромно канго и ти ще излезеш да го биеш wink;
    Все пак избягвай подобни действия, поне в медосборния период, така може и майката да увредиш с тези спешни и бързи вадения на пити!

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Не е от вибрациите, защото дървото си го изкорених съвсем културно и без много шум. А и кошерите са доста встрани от него. По-вероятно е да са станали зли от репкото, което тук цъфна за втори път. Дали е втори, трети рояк не знам, не успях да огледам питите за наличие на майка, но пчелите в кошера и извън него не повдигат коремчетата, а и доста пчели принасят прашец.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •