Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 31 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 306
  1. #131
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Трима човека обясняваме, че при 5 майки има вероятност друга да е причината.
    На мен това ми се струва абсурдно и вече ми става смешно.

    Обяснявах, че заемам същата позиция, но явно още не са ме разбрали.
    Че твърдението 50% лоши майки и 50% неприети(1/4 успешни) е грешно и аз не заемам тази позиция.
    Че има скрити разходи и ги пропускаме като си вадим изводи.
    Вчера оня в темата за книгите. Че не ми трябва пчела и кошер и незнам си к'ва библиотека и че нямам сестра.
    Другия бълва ми "празни" редове без грам аргумент и успя да спре глобалното затопляне като изстуди почвата и най-вероятно още не го е разбрал.
    Че при 5 майки извадка няма как да направиш извод.
    Другия ми смята рентабилност в години.
    Вече си мислех да търся учебника по статистика.
    Бил съм досаден и съм налагал мнение.

    Е няма как да не си държа на мнението или да нямам такова след като имам познания по въпроса.
    Според теб дали нямам идея за какво говоря като стане дума за някое от долните.
    А на тема пчеларство се уча и в близките 70години (живот и здраве) няма да спра.

    По списък 61 дисциплини:
    Корпоративни финанси
    Банково счетоводство
    Международно движение на капитали
    Международен маркетинг
    Европейска икономическа интеграция
    Маркетинг на финансовите услуги
    Международни икономически отношения
    Финансово и банково право
    Капиталови пазари и фондови борси
    Глобализация на икономиката
    Електронен бизнес и интернет банкиране
    Европейско финансово пространство
    Финансово посредничество
    Мениджмънт и регулиране на банковата дейност
    Финансов анализ
    Финансов мениджмънт в международния бизнес
    Информатика
    Основи на правото
    Микроикономика
    Социология
    Основи на управлението
    Макроикономика
    Публични финанси
    Стопанска история
    Математика - ВИСША
    Международна икономика
    Обща теория на счетоводството
    Икономически теории
    Предприемачество
    Икономика на труда
    Маркетинг
    Глобализация на икономиката и развитието
    Планиране и прогнозиране
    Европейска икономическа интеграция - да отново
    Философия
    Статистика
    Психология на управлението
    Търговско право
    Финансово счетоводство
    Управление на човешките ресурси
    Публично-частно партньорство
    Организация на производството и бизнеса
    Корпоративни финанси - да втори път
    Управление на риска
    Електронен бизнес
    Инвестиционни проекти
    Английски език-специализиран (най-високата степен,другите не ги писах)
    Банково дело
    Финансов мениджмънт
    Национална отчетност
    Финансово право
    Бизнес планиране и контрол
    Финансови пазари
    Управление на проекти
    Бизнес кореспондеция(на английски)
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Онзи ден си мислех, че няколко човека в този форум сте си напълно самодостатъчни, ама не се бях запознал със списъка от 61 позиции. Сега вече знам, с толкова знания и сам си достатъчен на този форум. Ние по-простичките, на които мисълта ни тече по-бавничко и не ни се налага да започваме на нов ред на всяко място където трябва да сложим запетайка, ще постоим из ъглите, че много място се освободи там и взе да става течение. Крайно време е, който не може да извади списък поне от 60 позиции да ходи да си гледа пчелите, а не да се обажда. Давам пример и след малко заминавам да си нагледам моите, че не ми стигат позициите в списъка.
    Преди месец, някой беше казал, че посещенията във форума растели, ама качеството било падало. Ха сега да излезе пред строя този господин, че не си го спомням кой беше и да го видим как ще приказва пак такива небивалици.

  3. #133
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Матеев, моля влез в ролята на модератор и спести мъките на недооценените гении тук.
    Наистина членовете на форума се увеличават, това е за сметка на качеството.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Трима човека обясняваме, че при 5 майки има вероятност друга да е причината.
    Ей голямо триене падна изглежда не си успял да заспиш от вълнение .По повод цитата мисля ,че от тримата само един може да се нарече истински пчелар и всички ние знаем кой е и специално за теб да видиш колко съм добре настроен към теб ще направя една прогноза нали знаеш аз гледам на карти и т.н. от теб пчелар няма да стане и по точно може би да станеш само хоби пчелар с 5-10 кошера но не и стотици дано с това последното да те стимулирам да успееш.По повод написаното от мен хубаво е да го препрочиташ защото много може да ти помогне аз поне с удоволствие чета твоите писания 223 до момента и се смея всеки път ,а както знаеш смехът е здраве така ,че продължавай в същия дух с нетърпение чакам следващата порция .Извинявам се ако съм обидил някои нека не го приема лично и този пост вече наистина е за триене но аз го публикувам с ясното съзнание за това.

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Догодина ще ти покажа как изглеждат български пчели, в които не е постъпвал свеж генетичен материал през последните 40-50 години. Това което видях, беше доста далеч от това което очаквах.
    Може ли да разкажеш поне до какво ниво са стигнали! Аз съм един от тези които спряха да си купуват майки! Да, майката има много голямо значение за кошера. НО на първо място е пашата. Пример: колега пчелар, има кошери в район с около 3 пчелина около него! Добива му е около 10кг от кошер и така над 10 години. Миналата година си купи 300кв и пренесе на пролет няколко, не силни семейства. Среден добив 30кг, от кошер! Някой може да каже, с елитна майка 50кг. Да възможно е!
    Този пост е редактиран от Вълчан; 10.10.2014 в 13:01.

  6. #136
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Господа във форума има ГЕНИЙ!

  7. #137
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    колега пчелар, има кошери в район с около 3 пчелина около него! Добива му е около 10кг от кошер и така над 10 години. Миналата гудина си купи 300кв и пренесе на пролет няколко, не силни семейства. Среден добив 30кг, от кошер! Някой може да каже, с елитна майка 50кг. Да възможно е!
    Както написах по рано аз имам паша от акация но ви казах ,че е пренаселено какво ще кажете за около 500дка. се борят 1000 семейства защото има крупни пчелари с много семейства занимаващи се с майкопроизводство и видели ,че районът е добър защото има и добра поддържаща паша и докарват 400 семейства по този начин те убиват нас тези дето си изкарваме хляба с пчелите защото тях не ги интересува меда те печелят само от отводки и майки .Нашия пчелин е от 25 години на това място тогава баща ми започна да се занимава с пчели и добивите бяха съвсем различни от сега но аз няма да се откажа от пчелите колкото и да е трудно.

  8. #138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Господин Дамянов,кога си имал време да играеш с толкова много учене?

  9. #139
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вече стана ясно, че по тази тема ще трябва да се почистват разни постинги или части от тях. Преди това обаче искам да си кажа мнението по въпроса, а после естествено ще го изтрия, защото то също се явява спам.

    Конкретния случай да възникне този конфликт се състои в това, че Радо изказа няколко неверни твърдения извън областта на неговата пчеларска компетенция, и вместо да си замълчи още на първия чужд постинг, той започна ожесточено да спори. И както винаги спора прерастна в конфликт - нищо ново под небето. По въпроса с Дамян - според мене не е нарушил правилата на форума, иначе отдавна щях да се намеся. Да, Дамян си има знания от висшето учебно заведение, има си и самочувствие, но това не са лоши черти на характера. Нима всеки един от вас си няма самочувствие за неща, които ги знае много добре?

    Проблемът с Дамян може би е, че трябва да бъда малко по-тактичен. Превъзходството в знанията може да си проличи и без специално да се упоменава това. Просто който има знания в някаква област, нека да ги споделя безпристрастно, пък да остави другите да преценят доколко той знае или не. Много мислих дали Дамян е направил нещо, което да е нередно, и да ми позволи да се намеся от позицията на Администратор или Модератор. Ами да ви кажа честно, не открих никакви нередности в неговите постинги, освен разбира се моралния аспект на написаното, но аз нямам право да го съдя за това.

    Накратко:
    1. Дамян се хвали, че много знае в определени области, но това по различно време са го правили много други пчелари във форума. Нима не сте чували "Аз съм стар пчелар със опит, а ти не си". Това не е ли също демонстрация на превъзходство и обиждане на другия? Да, хората имат различно ниво на познания в различните области, и понякога си позволяват да парадират със своите знания, но това е обща болест на всеки един човек.
    2. Дамян има самочувствие, но самочувствие демонстрират имат и много други хора, особенно когато наистина са постигнали нещо и искат да го споделят.
    3. Дамян има особен стил на писане, слагайки всяко едно ново изречение на нов ред. Ами не е много редно това, но я погледнете какъв е правописа на половината посетители на форума? По този въпрос отдавна сме приели, че ще има търпимост, и че няма да обиждаме хората, правещи правиписни грешки.
    4. Дамян има склонност да пише дълги постинги. Ами и аз имам подобна склонност, Scutellator-а също, както и поне още 10 други човека. Ами когато се описва нещо сложно, няма как то да се направи с 2-3 изречения.

    Най-големият проблем в този форум може би е, че всички сме мъже, а при мъжете генетично е заложено да си мерят пиш......, пардон да си мерят сабите, конете, колите, жените, парите, познанията, постиженията и всичко останало. Това е общ проблем, който се наблюдава във всеки един пишещ във форума, а не само в Дамян. Самият форум е изграден на 90% само от хвалби - вижте ми кошерите, вижте ми пчелина, вижте ми хранилката, вижте колко мед добих, вижте с какъв цвят боядисах и т.н. Няма как да се забранят хвалбите, тъй като те са в основата на ОБМЕНА НА ЗНАНИЯ. Остава само моралния аспект - ХВАЛЕТЕ СЕ, но го правете някакси по-тактично, защото някои хората, които го нямат това за което се хвалите, могат да го възприемат като обида. Да тъжно е - хората имат различни знания и различни постижения в живота, но това не трябва да става повод за обиди или сръдни. Трябва поне малко от малко да се сдържат и двете страни.

    Като Administrator на форума аз се грижа да няма ДИРЕКТНИ ОБИДИ от един човек към друг, но не мога да бъда съдник на МОРАЛНИТЕ АСПЕКТИ на всеки един постинг. Не мога да бъда съдник и на тънките иронии или намеци, които някои хора си позволяват да употребяват в постингите си. Къде е границата при една тънка ирония - докъде е майтапа и откъде започва обидата? Кога трябва да се намесвам и кога да си трая? Ако ми дадете точен отговор кое е обида и кое - не, тогава ще се грижа да няма обиди. Но когато нещата са завоалирани, не искам да ме карате да бъда съдник.

    За в бъдеще искам да се разберем така:
    Ако някой се почувствува обиден от постинга на друг човек, нека да информира в лично съобщение мене или някой от модераторите. В никакъв случай да не отговаря на обидата в темата, защото тогава той ще е виновен за разгорелия се конфликт. Колкото до МОРАЛНИЯ АСПЕКТ на постингите - ами опитайте се да не обсъждате хора. Обсъждайте само пчеларски проблеми. Лесно е да се каже, но е трудно да се направи. И все пак - опитайте се всички да бъдете ПО-ТАКТИЧНИ и да не засягате когото и да било с обсъждания дали е крив или прав, дали е умен или глупав, дали разбира от пчеларство или не, и т.н. Обсъждайте ПРОБЛЕМИТЕ, а не ХОРАТА. Всеки един постинг за качествата на даден човек се явява ОБИДА. Просто се въздържайте от такива постинги.

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Нали можем да имаме различно мнение и да го кажем.

 

 
Страница 14 от 31 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •