Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 306
  1. #121
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Ето колегата pepoing не философства, а говори на базата на собствен опит-което показва че и в Италия се правят слаби майки.
    На база на 5 майки вадим изводи - БРАВО!
    Нито е ясна системата, нито на колко рамки, нито как ги е дал тези 5 майки - нищо
    И вадим изводи и заключения.
    БРАВО!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #122
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Моите заключения са на базата на 500 майки, и освен това преди въобще да се реша на такъв риск (става въпрос за двурамковите отводки), предварително бях получил съвети и напътствия от хора, които това го правят от дълги години. Те ми казаха, че с двурамковите отводки няма проблеми и аз просто го проверих това в големи мащаби - ами всичко си беше точно така. Приемат майките почти на 100% с изключения на разни дребни гафове, но това вече наистина може да е проблем в самите майки.

  3. #123
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    На база на 5 майки вадим изводи - БРАВО!
    Нито е ясна системата, нито на колко рамки, нито как ги е дал тези 5 майки - нищо
    И вадим изводи и заключения.
    БРАВО!
    Системата е ДБ, отводките са правени като се вземаше една рамка с пило, една празна изградена рамка и малко изтръскана муха във фибранови нуклеоси, като майките се предаваха до 2 часа след отделянето на отводката.

  4. #124
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Моите заключения са на базата на 500 майки, и освен това преди въобще да се реша на такъв риск (става въпрос за двурамковите отводки), предварително бях получил съвети и напътствия от хора, които това го правят от дълги години. Те ми казаха, че с двурамковите отводки няма проблеми и аз просто го проверих това в големи мащаби - ами всичко си беше точно така. Приемат майките почти на 100% с изключения на разни дребни гафове, но това вече наистина може да е проблем в самите майки.
    Аз съм стигнал до същия резултат, въпреки по-малкия мащаб.
    Всички отводки ги направих на 2 рамки и вчера качих и клип как изглежда една отвътре.

    vencii ето това е да вадиш извод на база достатъчно голяма извадка.
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 09.10.2014 в 23:37.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Недей философства, италианеца е знаел точно какво му праща, ако не е знаел толкова по-зле за него. От 5 майки 2 брак е почти 50%. Колегата е предал майките по един и същи начин, а системата е без значение. Обърнахме го на чат-аз спирам.

  6. #126
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Сигурен ли си че проблема е в майките (или в произведителя)?
    Тествай отводките за нозематоза (ако има възможност и за вирусен товар) и сравни двете несполучни с останалите три.
    Хрумвало ли ти е че в средата от която идват майките, може и да няма същите патогени като при теб или нивата да са много по-ниски?
    Все пак майките идват със здравен сертификат нали? - Което означава че всички семейства участващи в процеса на отглеждането им нямат видими симптоми на заболяване (всяко семейство се преглежда много внимателно от ветеринарите поне 2 пъти годишно рамка по рамка) и лабораторно са отрицателни за наличие на ам.гнилец, евр. гнилец и нозема. Отделно за издаването на всеки здравен сертификат (за всяка пратка), всеки път наново се взема проба [от ветеринарите] за лабораторно изследване (от един или няколко кошера).

    В България нищо от по-горните не се извършва (освен на документи)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #127
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Недей философства, италианеца е знаел точно какво му праща, ако не е знаел толкова по-зле за него. От 5 майки 2 брак е почти 50%. Колегата е предал майките по един и същи начин, а системата е без значение. Обърнахме го на чат-аз спирам.
    Много хубаво ще направиш!
    ТИ НАЙ-МАЛКО СИ ЧОВЕКА ДЕТО ЩЕ МИ КАЗВА АЗ КАКВО ДА ПРАВЯ!
    Вземи прочети нещо и след това спори дали системата няма значение.

    Излизам, че да не чета умнотиите на няколко личности.
    Лека вечер!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Дони свалям ти шапка, но мисля че и 5-те майки са при еднакви условия.

  9. #129
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Според теорията на вероятностите не може от малка статистическа извадка да се вадят глобални изводи. Все едно да попиташ 5-тима циганина за кого ще гласуват и после да обавиш по телевизията, че България на 100% ще гласува за ДПС. Или пък да хвърлиш монетка 5 пъти и да се паднат 5 герба (вероятност около 3%). Значи ли това, че трябва да обявиш, че ВИНАГИ ще се пада герб? Или да се блъснеш с колата и после да обявиш, че блъскането на коли е с вероятност 100%?

    Може в италианската партида да има 2 лоши майки на всеки 1000 и ти просто да си бил куцузлията да ги получиш и двете.

    Друг пример - от Scutellator получих 50 майки и едната беше умряла, защото майките се забавиха при куриера. 1 на 50 означава 2%, което си е напълно в реда на нещата, когато говорим за жива стока. Ха сега си представи че майките бяха две, от които 1 умряла. Значи ли това че трябва да си извадя извода, че при Еконт умират 50% от майките по време на транспорт или че 50% от майките на Scitellator-a са фалшиви?

    Просто статистическата ти извадка е МНОГО МАЛКА, което означава, че от нея не могат да се извадят абсолютно никакви изводи.

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Дони свалям ти шапка, но мисля че и 5-те майки са при еднакви условия.
    Дори и това да е така (ако и 5-те отводки произлизат от едно и също семейство - горе долу едни и същ патогенен товар), то майките, макар и физически да са били безупречни, едва ли са напълно генетично идентични. Едва ли всички те са еднакво способни да се справят във условия за които не са били селектирани.

    След като Европейците откриват Америка, 95% от местните загиват от болести. Какво ли би станало ако вместо това Американците бяха открили Европа. Със сигурност Европейците щяха да ги запомнят като много кекави и болнави хора, на които климата нещо не им понася.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •