Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 45 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 448
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не личи дали е с метална или пластмасова обшивка отвътре.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #402
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  3. #403
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    В Плевен видях едни торби за разпечатки. Не знам как се казват. Идеята е да се сложат разпечатките в тях и после в центрофугата.
    Нека ако някой ги е ползвал да каже ефекта какъв е. Нещо ме съмнява да са ефективни. Мисля ако са добри да си направя от неръждаемо сито (метални). Идеята е за се избегне пластмасата и като се зацапат да ги пусна на пара да се изчистят.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    В Плевен видях едни торби за разпечатки. Не знам как се казват. Идеята е да се сложат разпечатките в тях и после в центрофугата.
    Нека ако някой ги е ползвал да каже ефекта какъв е. Нещо ме съмнява да са ефективни. Мисля ако са добри да си направя от неръждаемо сито (метални). Идеята е за се избегне пластмасата и като се зацапат да ги пусна на пара да се изчистят.
    Аз, като още начинаещ, да питам - струва ли си занимавката? Моите разпечатки, като престоят на мрежестата скара през нощта, нямат нужното количество мед според мен, за да си губя времето с тях допълнително.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Разбира се че си струва занимавката, според някой колеги от 750 кг добит мед в разпечатките колкото и да се „цедени“ остава по 25 кг мед който няма как да се усвои освен за подхранване или за ракия. Аз първоначално се бях запътил към разните шнекови преси, но след като прочетох доста негативни изказвания за тях се спрях на така наречения в Америка wax spinner images (1).jpgext_3 (1).jpg

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Разбира се че си струва занимавката, според някой колеги от 750 кг добит мед в разпечатките колкото и да се „цедени“ остава по 25 кг мед който няма как да се усвои освен за подхранване или за ракия. Аз първоначално се бях запътил към разните шнекови преси, но след като прочетох доста негативни изказвания за тях се спрях на така наречения в Америка wax spinner images (1).jpgext_3 (1).jpg
    Остава мед, но не чак толкова много. Относително е все пак - колко време се отцежда, температурата, вида мед и т.н

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Разбира се че си струва занимавката, според някой колеги от 750 кг добит мед в разпечатките колкото и да се „цедени“ остава по 25 кг мед който няма как да се усвои освен за подхранване или за ракия. Аз първоначално се бях запътил към разните шнекови преси, но след като прочетох доста негативни изказвания за тях се спрях на така наречения в Америка wax spinner
    Колко лева излиза тази техника.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колко лева излиза тази техника.
    Искаш да кажеш, в сравнение с 25 кг мед? Да не забравяме, че, който има много разпечатки, ще му е рентабилно да ги промие за сироп.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    В Америка я продават за 1500 долара най малкия вариант, като се има в предвид че едни щипки за рамки са 10 долара според техните стандарти при нас би струвало около 1500 лева. В Европа тази машина е слабо позната и може би заради това струва около 4000 евра.

  10. #410
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    ...при нас би струвало около 1500 лева...
    Точно, но трябва да е "направи си сам". Ако поръчаш на фирма да ти я направи /например моята/, веднага отива на 3000 лв. Не се шегувам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 41 от 45 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •