Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 45 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 448
  1. #371
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нищо де, той като те научи как се правят ти ще направиш поне един детайл да видим че можеш не само на приказка.
    Ей затова няма да ти ги направя, че езикът ти е по - дълъг от акъла, а и не спира да мели глупости. Понякога нещата не се свеждат само до пари. Някои не се нуждаем чак толкова от тях, та да лягаме като магистралки на всеки лев.

  2. #372
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Първо ще замоля модернизатора да ми изтрие всички днешни мнения защото бяха не сериозни.Реших както вие се бъзикате с мен за пчеларството така и аз да ви бъзикна.По професия съм Шлосер в момента.С винче 3мм, нож 10мм и менгеме се прави това което колегата мисли,че е невъзможно без автомат за серийно производство.Важно е как започваш да прегъваш и свиваш.
    п.п.Само не разбрах какъв нож ще има по средата. Нещеш да казваш .
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #373
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Явно лошо съм питал. Да, добре, телчетата ги открихме-5мм. На снимката, която пуснах има поне още два размера материал : оста , обръчите ,распънките, вертикалните носачи. Тях търсим. Тях неща да откривам, а чакам някой да ги измери. Не че където е ф-10, не може да е ф-8 или обратно, ама ....
    5 мм са всички. Кръгове, разпънки, П-та за пити - всичко. Поне моята е така. Видях му материалите и май всички ги прави така. Колко да е дебела оста ти си избираш като знаеш къде ще я вкарваш. Моята кошница е с втулки, а при майстора най-дебелата ос беше 18 мм и по спомен май каза, че обикновено с 15 мм ги прави (може и да бъркам). Външните кръгове ги е направил двойни с по 5 мм.
    Медец

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еййй, покрай моя кош, нов бизнес ще завъртиш. По едно време проучваше разни задвижвания за центрофуги, до къде стигна. Моя кош ще върти към 12-16 рамки, нещо към 350 вата с редуктор за около 350 оборота имаш ли.
    Да, имам мотора с редуктора. Украински на 12V. С него украинците въртят техните центрофуги. Чака си и той реда покрай другите по-спешни задачи. Май няма да му дойде времето, така че може и да го получиш.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, имам мотора с редуктора. Украински на 12V. С него украинците въртят техните центрофуги. Чака си и той реда покрай другите по-спешни задачи. Май няма да му дойде времето, така че може и да го получиш.
    Няма да ти искам подробности, че докато направя коша, някой ще го отнесе.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Що се напъвате? Аз такова нещо /кош/ за една бройка никога няма да се захвана да правя, като прочетох за колко се продава готово. Въпреки, че притежавам металообработваща работилница. В момента работен час на работник се продава по 20 лв без ддс минимум, даже е евтина тази цена. Моя час си го оценявам на повече. Виж, за над 10 броя може да се напъна да смятам има ли полза.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #377
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Що се напъвате? Аз такова нещо /кош/ за една бройка никога няма да се захвана да правя, като прочетох за колко се продава готово. Въпреки, че притежавам металообработваща работилница. В момента работен час на работник се продава по 20 лв без ддс минимум, даже е евтина тази цена. Моя час си го оценявам на повече. Виж, за над 10 броя може да се напъна да смятам има ли полза.


    Друго си вика АЗ да си го направя.После кефа е по голям.А и с купешки работи във форума как да се похваля.С пари мой всеки.А аз пари и страх нямам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Що се напъвате? Аз такова нещо /кош/ за една бройка никога няма да се захвана да правя, като прочетох за колко се продава готово. Въпреки, че притежавам металообработваща работилница. В момента работен час на работник се продава по 20 лв без ддс минимум, даже е евтина тази цена. Моя час си го оценявам на повече. Виж, за над 10 броя може да се напъна да смятам има ли полза.
    Защо ли? Ами защото човек има нужда да премине през такъв етап. Това е психологически момент. Ти, преди няколко години, в пчеларския занаят беше на този етап, а и още те гони ентусиазма. На теб го обяснявам, надявайки се, че ще ме разбере, щото оня, инджинерина няма как да го асимилира.

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо ли? Ами защото човек има нужда да премине през такъв етап. Това е психологически момент. Ти, преди няколко години, в пчеларския занаят беше на този етап, а и още те гони ентусиазма. На теб го обяснявам, надявайки се, че ще ме разбере, щото оня, инджинерина няма как да го асимилира.
    Охоооо, аз за начесване на краста какви щуротии си правя, не е истина. Нямат нищо общо с икономическата логика. От година се занимавам с дестилатор под вакуум, напълно безполезно занимание, изискващо харчене на пари без никакъв икономически смисъл, но упорито не се отказвам. Ако случаят е такъв, нямам аргументи против.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Всеки си има по някоя налудничава идея. И аз си правя една такава измишльотина, част от която е оная пружина от чертежите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 38 от 45 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •