Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 140
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ......
    Накратко - когато разработваш автоматизирани хранилки или системи за транспортиране на сироп 70% през тръби и маркучи, отчитай го този факт - сеченията трябва да са големи, и помпата трябва да е специализирана. Това разходомерче става за сироп 1:1, но в никакъв случай няма да е подходящо за сироп 70%.
    Имам си го това отдавна на ум! И за това се отказах от тръбопровод до кошерите. Ще трябва сериозно подгряване и голям разход на енергия.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това хубаво ама каква е гаранцията, че са взели всичкия сироп от предното зареждане?
    Аз също ползвах тази година вътрешни хранилки и доста се чудех как да стане така че да ги пълня без да отварям. Все още нямам никаква идея, която да ми харесва на 100%.
    Аз споделих проблема с мой приятел инженер и той веднага ми предложи вариант, който обаче не ми хареса. Пробиваш отвор в най-долната част на вътрешната хранилка и пробиваш дупка в плодника, слагаш прозрачен маркуч или тръбичка под формата на "L" (като шнорхел ), който стои плътно до плодника и влиза през него в хранилката. Така се получават скачени съдове, пълниш през прозрачната тръбичка (извън плодника) и освен това виждаш до къде е нивото.
    Струва ми се обаче много работа по разпробиване, пък и не искам да си дупча плодниците.
    Ще видим тск какво ще предложи. Струва си да се помисли някакъв евтин и хитър вариант за механичен нивомер. Бях се сетил нещо нестандартно. Има едни детски гърненца дето като пикнеш и свирят Слагаш сензорчето им в горния край на хранилката и като стигне сиропа до там почва симфонията...
    Винаги може по-добре.

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Надеждна помпа за хранително-вкусовата промишленост. Работи безпроблемно за транспортиране на мед.

    Перисталтична помпа. Снимката от линка е примерна.

    http://9305.bg.all.biz/peristaltichn...flex-vf-g52884

  4. #114
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да кажа за опита си с гъстия сироп (70%). Докато е топъл, е сравнително рядък - успявам да го прехвърля в цистерната с помпа със сечение 1 цол (25.4 мм) на накрайниците на помпата и на маркуча. След като сиропа изстине се сгъстява и същата тази помпа става абсолютно безполезна - просто не може да го препомпи. Изливането от цистерната по гравитационен метод (3 метра денивелация) също не се получава. Чучуниже едвам едвам - няма да ти стигне деня да прехвърлиш 1 тон.

    Принудих се да използвам истинска помпа за мед, която я взех от автоматичната линия за разпечатване. При тази помпа накрайниците и маркуча са с диаметър 2 цола (50.8 mm). При нея вече се получи - успява да прехвърли 1 тон за 1-2 цигари време.

    Накратко - когато разработваш автоматизирани хранилки или системи за транспортиране на сироп 70% през тръби и маркучи, отчитай го този факт - сеченията трябва да са големи, и помпата трябва да е специализирана. Това разходомерче става за сироп 1:1, но в никакъв случай няма да е подходящо за сироп 70%.
    Пробвах с бидон 120л и течеше бавно докато не се светнах да го отворя отгоре. То на човек като му пуши главата
    Сега вече сиропа го слагам в 10л кофи с капак и не се пести толкова много място, че да си заслужава да пълня 600л, но пък хамалогията е по-голяма докато пренеса кофите.
    Ако се измисли добра система за гъст сироп, гърба ми ще е много благодарен.
    Другия проблем беше, че като наливам сиропа прави връх и лесно може да пуснеш повече от нужното и да прелее.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Пробвах с бидон 120л и течеше бавно докато не се светнах да го отворя отгоре. То на човек като му пуши главата
    .....
    Тъй де! То това е едно от решенията. Гъстия сироп и меда трудно бълбукат!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Интересно ми е няма ли форуми за електроника на принципа направи си сам или нещо от сорта.
    Мисля, че има ама неможеш да се реализераш там и нали пчеларите сме хора наивни, ти си намерил своя пристан.
    Какво стана, ти разработи ли нова охр. система с видеонаблюдение?
    Има си форуми за всичко! Но винаги е по-интересно, когато си на границата между две ралични области, там е истинското предизвикателство! А да се взира в пъпа си всеки може.
    Системата с видеонаблюдението се работи в момента. Ще я покажем на изложението в Плевен, както и новата система с точна локализация на атакуван кошер - BeeG 14. А може би и хранилката даже. Ако е рекъл Господ!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030

    Wink

    Еее, ако това, за което говориш, си го реализирал на практика, ще се постарая да те поздравя лично на изложението.
    Отварям една скоба, за да кажа, че когато човек е запознат в детайли със занаята(пчеларството), за който произвежда инвентар, то инвентара, ще е по-читав и би отговорил в пълна степен на потребностите на занаятчията.
    П.С. то мнението ти за пъпа се подразбира и от подписа ти ;-)

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Отварям една скоба, за да кажа, че когато човек е запознат в детайли със занаята(пчеларството), за който произвежда инвентар, то инвентара, ще е по-читав и би отговорил в пълна степен на потребностите на занаятчията.
    Ами точно за това съм във форума! Да чета, да събирам информация, да коментирам едно или друго решение с хората, които разбират от пчеларство. Нали нещата ги правим за Вас, не за собствена консумация.
    Змаеш ли колко назад би била медицината, ако инженери по електроника, физици и химици не се мотаеха около докторите?
    Ама хайде да не спамим повече.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Да прав си, да не спамим.
    Но като наближи изложението пусни тема от сорта "Практични нововъведения и технологии в пчеларството", а може и още когато си(сте) готови за пазара.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Tsc1 да не забравиш пролета Пловдив,че доста хора като мен ще пропуснат Плевен.

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •