Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 125
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Scutelator е прав. Самият факт, че държавата им е предоставила монопол, ги е накарал да се самозабравят. И в момента с пълна сила злоупотребяват с този монопол по всички възможни начини, някои от които дори граничат с престъпления. Именно затова в устата на всички пчелари стои думичката МАФИЯ а не "майкопроизводителна асоциация". Ако имаше създадена реална конкуренция, тогава Ганчо и доцента може би наистина щяха да се разтропат да правят хубави конкурентоспособни майки, а не да се занимават с изнудване на стари или нови членове на асоциацията и с незаконно лапане на държавни пари и на пари, които трябваше да отидат при пчеларите, а не при него.

    Ако беше хитър, Мишо Михайлов можеше публично да се разграничи от майкопроизводителната асоциация. Нещо повече - трябва публично да обяви, че задача номер 1 за него ще бъде борбата с изкуствено наложения от закона монопол. Ако това се случи, тогава наистина той ще има шанс да остане на поста си, и да създаде една единна и истинска организация на всички български пчелари. Същото важи и за многото други пчеларски организации в България. Всичките те под една или друга форма сътрудничат с Ганчо, което автоматично означава, че думичката МАФИЯ се лепва и върху тях. Всичките тези вождове на пчеларски организации могат още от утре да си изчистят имиджа, ако публично обявят война на Ганчо и на доцента.
    Г-н Матеев бихте ли ми публикували частта от закона където се разрешава този монопол?До колкото знам всеки в Бг. може да си регистрира Развъдна организация.

  2. #92
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    То и според закона на практика всеки би могъл да купи Кремиковци, БТК, Балкантурист или авиокомпания Балкан, но колкото и да е станно, въпреки че бих могъл да предложа (както и милиони други българи и българчета) по-добра оферта от 1$, все пак не успях да стана негов собственик.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Нашия Виж публикацията
    Г-н Матеев бихте ли ми публикували частта от закона където се разрешава този монопол?До колкото знам всеки в Бг. може да си регистрира Развъдна организация.
    Точно това ще се опитам да направя и аз тази есен - ще се опитам да регистрирам втора майкопроизводствена развъдна организация. Ще направя истинска селекционна програма, 100 пъти по-добра от тази с измислиците на доцента. Ще изпълня всяко едно законово изискване и въобще всичко така, както си му е реда. Проблемът обаче се състои в това, че има за преодоляване една мафиотска бариера, с която не знам дали ще успея да се справя от първия път. Става въпрос за една комисия, която се назначава от Министъра на земеделието и в която участвуват цитирам закона:

    Комисията по ал. 1 включва представители на Министерството на земеделието и храните, на Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството и научни работници - експерти в областта на развъждането на съответния вид животни.


    Та точно в тази комисия има голяма вероятност да попаднат част от съществуващите пчеларски мафиоти, които за нищо на света няма да допуснат някой да им вземе кокала от ръцете. Подготвил съм два различни сценария за действие, но все още не съм решил кой от тях ще използвам. Единият от тях е предварително да се опитам да се договоря с Ганчо и Доцента да не ми правят спънки, и за в бъдеще да поддържаме някакво мирно съвместно съществуване, а другият е да ги атакувам с пълна сила непосредствено преди подаването на документите ми за регистрация. Под атакуване разбирам организирането на медийна кампания против тях, придружена със сигнали до прокуратура, следствие, ОЛАФ, КЗК, медии и всякакви други институции, които биха проявили интерес към събраните от мене документи за тяхната дейност. Ако го направя това второто, то тогава комисията ще се сформира точно по време на разгара на скандала около Ганчо и Доцента, и решенията на тази комисия ще бъдат повлияни от развитието на този скандал, а именно че е крайно време да бъде допусната и втора майкоразвъдна организация.

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Точно това ще се опитам да направя и тази есен - ще се опитам да регистрирам втора майкопроизводствена развъдна организация. Ще направя истинска селекционна програма, 100 пъти по-добра от тази с измислиците на доцента. Ще изпълня всяко едно законово изискване и въобще всичко така, както си му е реда. Проблемът обаче се състои в това, че има за преодоляване една мафиотска бариера, с която не знам дали ще успея да се справя от първия път. Става въпрос за една комисия, която се назначава от Министъра на земеделието и в която участвуват цитирам закона:

    Комисията по ал. 1 включва представители на Министерството на земеделието и храните, на Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството и научни работници - експерти в областта на развъждането на съответния вид животни.


    Та точно в тази комисия има голяма вероятност да попаднат част от съществуващите пчеларски мафиоти, които за нищо на света няма да допуснат някой да им вземе кокала от ръцете. Подготвил съм два различни сценария за действие, но все още не съм решил кой от тях ще използвам. Единият от тях е предварително да се опитам да се договоря с Ганчо и Доцента да не ми правят спънки, и за в бъдеще да поддържаме някакво мирно съвместно съществуване, а другият е да ги атакувам с пълна сила непосредствено преди подаването на документите ми за регистрация. Под атакуване разбирам организирането на медийна кампания против тях, придружена със сигнали до прокуратура, следствие, ОЛАФ, КЗК, медии и всякакви други институции, които биха проявили интерес към събраните от мене документи за тяхната дейност. Ако го направя това второто, то тогава комисията ще се сформира точно по време на разгара на скандала около Ганчо и Доцента, и решенията на тази комисия ще бъдат повлияни от развитието на този скандал, а именно че е крайно време да бъде допусната и втора майкоразвъдна организация.
    Г-н Матеев вие имате ли програмата на доцента за да казвате че ще направите по-добра от неговата?
    Как и по какъв начин ще избегнете контрола от ИАСРЖ?

  5. #95
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбира се че я имам, както и още една камара други финансови и счетоводни документи, справки от различни служби и какво ли не още - няколко килограма хартия и няколко хиляди снимки в компютъра. За Доцента и Ганчо, както и за техните роднини и сподвижници сигурно знам повече, отколкото те самите знат за себе си. Знам дори и неща за тях от тяхното минало, които те вероятно вече са забравили. Не знам дали се похвалих във форума, но аз си позволих да наема частни детективи, и те ми доставиха огромно количество документи и друга информация, както и няколко хиляди снимки.

    По принцип няма никакво значение дали Ганчо и Доцента ще успеят да се справят с предизвиканите от мене проверки. Важното е да има медиен скандал, пък нали знаете приказката "върви после доказвай, че нямаш сестра". Аз съвсем честно и почтенно като съвестен български гражданин ще предоставя на медиите и службите притежаваните от мене документи, в който има достатъчно доказателства, че нещата се вършат по може би незаконен начин. Останалата работа ще се свърши от развинтеното въображение на журналистите, които е почти сигурно, че ще видят "престъпление" в много от документите. Ха-ха ..... например доказателство, че получени пари като субсидия са ПОДАРЕНИ на външна фирма, или годишни счетоводни отчети, при които крайното салдо по сметките на едната година не се връзва с началното салдо на следващата (тоест имаме документално престъпление в особенно големи размери - вероятно внасяне в ДФЗ на фалшифицирани счетоводни документи). Списъка с нередности е доста дълъг, за да го цитирам само в един постинг.........

  6. #96
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всеки може да си регистрира научноизследователска и развойна организация.
    А дали ще бъде призната от държавните институции е друг въпрос.
    Ако държавата "пречи" на научноизследователската дейност, то това може да е основание за дело на по-висока инстанция.
    Тъй като организацията представлява интереса на физически и юридически лица, дело в Страсбург е опция.
    Като се заведе едно дело от името на 1000 човека дали държавата няма да клекне преди да е излязло решението на съда.
    Подплатено с малко документи и държавата толкова бързо ще се отрече/отдалечи от ГАНЧО ООД...
    Аз като гледам Ганчо ООД е излязла със становище, че пчели в България има и горе-доле това е всичко.
    Другите "изследвания" са правени преди него толкова много пъти, че е смешно да се четат.
    Преразказ на произведение от Елин Пелин.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #97
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Разбира се че я имам, както и още една камара други финансови и счетоводни документи, справки от различни служби и какво ли не още - няколко килограма хартия и няколко хиляди снимки в компютъра. За Доцента и Ганчо, както и за техните роднини и сподвижници сигурно знам повече, отколкото те самите знат за себе си. Знам дори и неща за тях от тяхното минало, които те вероятно вече са забравили. Не знам дали се похвалих във форума, но аз си позволих да наема частни детективи, и те ми доставиха огромно количество документи и друга информация, както и няколко хиляди снимки.

    По принцип няма никакво значение дали Ганчо и Доцента ще успеят да се справят с предизвиканите от мене проверки. Важното е да има медиен скандал, пък нали знаете приказката "върви после доказвай, че нямаш сестра". Аз съвсем честно и почтенно като съвестен български гражданин ще предоставя на медиите и службите притежаваните от мене документи, в който има достатъчно доказателства, че нещата се вършат по може би незаконен начин. Останалата работа ще се свърши от развинтеното въображение на журналистите, които е почти сигурно, че ще видят "престъпление" в много от документите. Ха-ха ..... например доказателство, че получени пари като субсидия са ПОДАРЕНИ на външна фирма, или годишни счетоводни отчети, при които крайното салдо по сметките на едната година не се връзва с началното салдо на следващата (тоест имаме документално престъпление в особенно големи размери - вероятно внасяне в ДФЗ на фалшифицирани счетоводни документи). Списъка с нередности е доста дълъг, за да го цитирам само в един постинг.........
    Действай че ще избягат като Ц. Василев после всичко отива напусто

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Разбира се че я имам, както и още една камара други финансови и счетоводни документи, справки от различни служби и какво ли не още - няколко килограма хартия и няколко хиляди снимки в компютъра. За Доцента и Ганчо, както и за техните роднини и сподвижници сигурно знам повече, отколкото те самите знат за себе си. Знам дори и неща за тях от тяхното минало, които те вероятно вече са забравили. Не знам дали се похвалих във форума, но аз си позволих да наема частни детективи, и те ми доставиха огромно количество документи и друга информация, както и няколко хиляди снимки.

    По принцип няма никакво значение дали Ганчо и Доцента ще успеят да се справят с предизвиканите от мене проверки. Важното е да има медиен скандал, пък нали знаете приказката "върви после доказвай, че нямаш сестра". Аз съвсем честно и почтенно като съвестен български гражданин ще предоставя на медиите и службите притежаваните от мене документи, в който има достатъчно доказателства, че нещата се вършат по може би незаконен начин. Останалата работа ще се свърши от развинтеното въображение на журналистите, които е почти сигурно, че ще видят "престъпление" в много от документите. Ха-ха ..... например доказателство, че получени пари като субсидия са ПОДАРЕНИ на външна фирма, или годишни счетоводни отчети, при които крайното салдо по сметките на едната година не се връзва с началното салдо на следващата (тоест имаме документално престъпление в особенно големи размери - вероятно внасяне в ДФЗ на фалшифицирани счетоводни документи). Списъка с нередности е доста дълъг, за да го цитирам само в един постинг.........
    ОК.Това с доцента го разбрах а какво ще правиш със ИАСРЖ?

  9. #99
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А какво според тебе трябва да правя? Всичко, което го може и прави другата асоциация, ще го правя същото и аз, а някои неща дори ще ги правя по-добре, по-открито и по-честно.

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А какво според тебе трябва да правя? Всичко, което го може и прави другата асоциация, ще го правя същото и аз, а някои неща дори ще ги правя по-добре, по-открито и по-честно.
    Имам в предвид че ИАСРЖ е контролен орган а вие споменавате че пазара ще определя всичко.....

 

 
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •