Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 125
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами аз лично мисля няколко дена да се снишим и да поизчакаме, и ако не се случи нещо сериозно, ще върна постингите, но ще сменя името на техния автор. Така се надявам да постигна ефекта "И вълците сити, и агнето цяло".

    Между другото акаунта все още не е забранен, и ако притежателя му (който знае паролата) ми напише ЛС, ще се опитам да го убедя да продължи да пише, но този път с някакво друго, по-истинско име.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Интересно. Следващата хипотеза.
    По написаното от Зуница.

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха......

    Не забравяй, че "врагът" също като нас чете всичко, което напишем................

  4. #44
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Следващата хипотеза......

    Някой... не се сещам за думата...., търси начин да се изяви, и понеже има високи претенции за себе си (без да ги е заслужил), търси укритие зад пиедестала на някой авторитет ( щом Папата го казва значи е истина!). Фактът, че в неговите очи точно това лице е авторитет, говори за някой от "старата школа" (в случая -не чак толкова дърт комунист). По стечение на обстоятелствата нещата се развиват така че е принуден да води битка откъм губещата страна, просто защото няма друг избор и трябва да поддържа образа ( което е доста трудно когато ти липсват пълни познания, а това с което разполагаш са пропагандни материали).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Дан Браун ряпа да яде!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Килифарево
    Както и да е. Нека се върнем към темата. Споделете кои от майко производителите си е заслужили доверие и кои не?

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    12.05.2011
    Мнения
    16
    НИКОЙ
    Обосновавам се. Някой дава ли си сметка за бащините семейства /търтеите/ които оплождат "елитните " майки. Майкопроизводителите купуват от "професора" една две или три майки и произвеждат хилади.А бащи никой не купува.
    Да приемем че може да се проследи родовата линия на майките а на бащите?????
    С една дума всички купуващи "елитни" майки трябва да са наясно, че участват в една колосална заблуда на пчеларите и пирамида разбира се.
    Според мене в България не съществува такова понятие като чиста порода и елитни пчелни майки. Не се заблуждавайте.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Килифарево
    Е добре де! Ясно ми е, че няма да са уникални майките(работливи, миролюбиви, не ройливи), но все пак питането ми е:
    Мога ли да разчитам на конкретен производител/и, че като се разберем за цена и срок на доставка, то нещата ще се получат?

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Veliko Tachev Виж публикацията
    Е добре де! Ясно ми е, че няма да са уникални майките(работливи, миролюбиви, не ройливи), но все пак питането ми е:
    Мога ли да разчитам на конкретен производител/и, че като се разберем за цена и срок на доставка, то нещата ще се получат?
    В България сме, това никой не може да ти го гарантира.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Специално сроковете на доставка никой не може да ти гарантира, както и обратното - ти на никого не можеш да гарантираш, че точно на датата Х ще правиш отводки. Тоест гаранции никакви и от двете страни, но в същото време всеки един пчелар се е сблъсквал с дилемата, че спешно се нуждае от майка - буквално от днес за утре. А ако може и от днес за днес - още по-добре.

    Решението на проблема е всеки да си има няколко нуклеуса, които да ги засели пролетта и да ги поддържа живи до есента. Аз и друг път съм го писал във форума - идеята е старите майки да не се убиват веднага, а да им се дава някой нуклеус, за да го поддържат в добра кондиция до момента, до който се появи нова майка - кандидатка за заселване. Ако има готови подготвени нуклеуси с пчели и пило, тогава вече може да се прилага стратегията "Майки се купуват КОГАТО ГИ ИМА, и се слагат в нуклеуси за изчакване, а пчеларя си ги ползва КОГАТО МУ ДОТРЯБВАТ".

 

 
Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •