Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 125
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Опа. Това е много сериозна цена за тази не толкова сложна "машинка". Сега пак разглеждах разни сайтове и не можах да попадна на такъв с цена но видях че са измислили как да избегнат използването на микроскоп. Използват камера с близък фокус която предава на дисплей или направо на таблет, лаптоп и т.н. Би трябвало без микроскоп цената да е паднала значително. Бих се радвал ако някой все пак открие линк с цена.

    http://www.alibaba.com/product-detai...100010081.html

    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ШШШШ, недей стряска хората.

    Най-скъпия, този на Шлай е 3 000 евро със всичките му салтнати ( пълен комплект - купуваш и започваш)
    http://www.besamungsgeraet.de/__en/

    Този на Суиенти пак пълен комплект - 2 000 евро
    http://www.swienty.com/shop/vare.asp...&vareid=113700
    Сега като видях сайта - малко е поскъпнал - 2 400 евро.
    Същия апарат може да се купи и от Анел (Гърция), може би за малко по-ниска цена.

    Този на Латшау - 1 135 $. Стереоскопи пък се продават навсякъде и са евтини - за 400 $ са със екстра качество.
    http://latshawapiaries.com/index.php...haw-instrument

    Мисля че има момче от България, което ги внася. Апарата е доста по-различен от останалите, има по-лесна поддръжка и при него отпадат някои машинки - автоклав ( за дезинфекция) и центрофуга ( за миксиране на семенната течност). Има и още няколко допълнителни екстри, които не съм виждал при останалите.

    Китайския - само апарата - 600 евро, комплекта със LCD монитор вместо стереоскоп - 2 000 евро
    http://www.biovenom.com/

    Има турски (няколко различни производители), по едно време имаше и английски ( този на Jordan/Pollard - доста странен апарат и доста евтин, но Стийв Джордан, който ги правеше почина преди 5-6 години), има и други не толкова известни (просто не са "маркови") и са на доста прилична цена ( в ценовия клас на китайския), но когато си купиш "марков" поне получаваш гаранция че утре когато се наложи да сменяш консумативи, ще можеш да ги намериш и няма да е като да търсиш резервни части за трабант или волга ( понеже никой вече не ги произвежда). Често, някои от компонентите от една марка не са взаимозаменяеми със тези на другите.


    За да не ме разбере някой погрешно, искам само да отбележа, че на фона на другия пчеларски инвентар който имат пчеларите в гругите държави, 2-3 000 евро са трошица и е "престъпление" да похарчиш стотици хиляди, а да се стискаш за 2-3к. Просто пчеларството в България се развива под стъклен купол и затова на нас всичко ни се вижда скъпо.

    Г-н Скутелатор,
    Не подлагам на съмнение нито една от цитираните от вас цени, но това което съм написал в поста си по-горе "$5000-6000" е базирано на реална оферта/отговор на запитване към южно корейският производител "Chung Jin Biotech Co., Ltd."(www.biovenom.com), тава е същият продукт който се продава сайта www.alibaba.com, за който Роско пита.


    From: 김나영 <.......@biovenom.com>
    Date: 16 October 2013 16:02:02 BST
    To: iskren........@yahoo.com
    Subject: Honeybee Artificial Insemination Instrument
    Reply-To: .......@biovenom.com

    Dear Sir,

    We, Chung Jin Biotech Co., Ltd., the Best Manufacturer of Bee Venom Collector are very happy to know you. Chung Jin Biotech Co., Ltd. is located in Ansan City, Gyeonggi-Do, South Korea and our main business area is the manufacture of Bee Venom Collector.

    Developed by Chung Jin Biotech, the first Korean-made artificial inseminator for honeybees extracts sperm from drones and artificially inseminates the queen. By doing so, the device contributes to the improvement of honeybees' breeding.

    We, Chung Jin Biotech Co., Ltd., are continuously working to develop further through new technologies! Now we have succeeded in developing the brand-new instrument which adopting the electron microscope and monitor. It will increases exactitude and convenience of artificial insemination process.

    With much thanks we received your inquiry and are very happy to inform you as follows ;
    1. Price & Terms of Del. : US$5,500.00 / piece Exwork Korea
    * C&F Base also available if you want.
    2. Minimum Order Quantity : of one piece
    3. Delivery Time : Within 30days after the receipt of the payment.
    4. Payment : By an irrevocable at sight Letter of Credit or T/T or Credit Card before shipment.
    5. Others : To be negotiated through mutual agreement between two parties.
    6. Country of Origin : Korea

    For further information of Honeybee Artificial Insemination Instrument and other Products of our Company, please visit our Home Page of which Web-site address is www.biovenom.com and don't hesitate to contact us.

    Sincerely yours,
    Na Young, Kim / Assistant Manager
    Chung Jin Biotech Co., Ltd.
    Best Manufacturer of Bee Venom Collector



    ================================================

    Nayoung, Kim / Assistant Manager
    Chung Jin Biotech Co., Ltd.
    Address: #309 HBI, Hanyang Univ., 1271 Sa3-Dong, Sangrok-Gu, Ansan-Si, Gyeonggi-Do, Korea
    Tel: +82- / Fax: +82-
    Web: www.biovenom.com / Email: .......@biovenom.com

    ================================================

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Вълчане , за тези 10 години от както сам си развъждаш майки, поне веднъж не смени ли " кръвта" . Щото и аз като теб нямам доверие на " фирмените " майки, затова си ги отглеждам на пчелина.
    Смяната на "кръвна" е от рояк-рояци които хващам.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Kaloian Kisov Виж публикацията
    На този емел info@nrap-bg.org и е активен.
    Той хубаво е активен ама дали има кой да го чете... Аз съм писал и нямам отговор от там.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    До всички съфорумници:
    Оказва се, че Калоян Кисов всъщност не е Калоян Кисов. IP адреса му наистина е от Пловдив, но явно това е друг човек. Истинският Кисов (по-скоро брат му) ми се обади по телефона и ме помоли да забраня този акаунт и да изтрия всичко, написано от него. Калоян Кисов в момента е в Гърция и е болен, така че последната му грижа е да се регистрира и да пише от страниците на форума. Брат му Асен Кисов ми се обади по телефона няколко пъти и ме помоли да изтрия акаунта и всичко написано от него. Поисках му доказателства, че той наистина е този, за когото се представя, и той ми изпрати по мейл личната си карта. При това положение няма как да не се съобразя с неговото желание.

    По случая са задействувани съответните служби и този, който се представя за Кисов, вече се знае. Предполагам че до половин час ще пристигнат при него и не знам какво ще се случи. Това ми беше казано по телефона. Моята задача е да почистя темата от мненията на Кисов и да изтрия акаунта, което и ще направя след малко.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Фамилията е Кисов.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да. Благодаря. Поправих си постинга.

    Искам да кажа и още нещо, което много ме впечатли:

    Службите и Кисов знаеха IP адреса, без аз да им го казвам. А освен мене никой друг в този форум няма права да го види. Това ме навежда на много размисли - Как е възможно това? Може би целия Български Интернет трафик се записва и следи? Знам ли...............

    Ако ме бяха попитали, щях да им го кажа. Стана обаче точно обратното - Кисов ми го каза и обяви, че вече пътуват към измамника.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Заключителния отговор на въпросите ти е в подписа ти.
    Има си служби за подслушване, както и служби, които следят за киберпрестъпления и мн. други служби. Така, че не се учудвай.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Internet провайдера ти е задължен да пази лог файловете и да ги дава на службите при нужда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    И какво могат да му направят, интересно ми е?

    Инъче аз си мисля, че може да се проследи IP-
    то.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Интересно ми е кой ли ни е въвел в заблуда и с каква цел.

 

 
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •