Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 22 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 211
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При подпитване за наредбата за пчелоопрашването от МЗХ ни казаха цитирам "Спокойно, оправили сме я". Повече една дума не можахме да изкопчим по този въпрос и сега само остава да гадаем кой от всичките проблеми са оправили и кой - не. Определено има някакви добри намерения, но резултата ще го видим чак когато видим самата наредба.
    Лъжат за да мине изложението в Плевен за да не можем да противодействаме.
    Благодаря за информацията.

  2. #152
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Може пък да изплюят камъчето на това изложение..., да съберат овациите и после пак каквото са си намислили...
    Предпочитам да пия от извора.

  3. #153
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Забравих да кажа - най-големия проблем в работната група е Сребрин Илиев. Уж е от квотата на пчеларите, а всъщност той ОТКРИТО РАБОТИ ПРОТИВ ТЯХ. Не знам как е попаднал в работната група и каква пчеларска организация представлява, но определено той е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !!! Днес изнерви всички с приказването на всякакви глупости. Дори имах чувството, че нарочно е там, за да провали съвещанието. Половината от времето отиде само за да слушаме неговите философии, несвързани с обсъжданите проблеми.

    Негово беше и предложението да има ОГРОМЕН БЮДЖЕТ ЗА ВАРОАТОЗАТА, въпреки че тази мярка не е чак толкова полупярна. Определено човека защитава интересите на някой вносител на лекарства, и ако имаше как, всички пари по програмата щеше да ги прати там и никъде другаде. По бюджета с кошерите той искаше или този бюджет да е 0 (нула) лева, или кошерите да се наричат дървени опаковки или сандъци и всеки да си купува какъвто си иска сандък. Освен това производителите на сандъци трябва да имат ISO 9001:2008 и ISO 14001:2004. Предполагам пак лобираше за някаква фирма, но не съм много сигурен.
    Е какво има да не си сигурен, то е ясно. Взел е човека комисионни от 2-3 фирми и когато се наложи лобира със зъби и нокти... Нормално за нашите географски ширини! До колкото виждам този Сребрин Илиев е съветник на председателя на Националния браншови пчеларски съюз, каквото и да означава това.

  4. #154
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2013
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Сърнена Средна Гора
    Днешна информация от служители на ДФЗ: Има възмжност мярката да не е готова до първите цъфтящи култури, дори и след тях. Според тях тази година ще е пропусната.

  5. #155
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    И според мен лъжат. След като минат изложенията, ще се окаже, че такова нещо няма. Страх ги е, че ще ги замерват с пило и ако могат да избегнат излагацията...
    Едно обещание на МЗХ, ако го няма черно на бяло...изобщо не го споменавайте, че поне да не се ядосваме после. Много е неприятно, когато очакваме нещо добро да се случи в сектора, а накрая се оказва, че просто се чудят как да ни наведат още малко, че да сме им по-удобни.
    Не един път лъгаха КБП и БПРА и докато недокажат, че може да се има доверие на думите им, то няма смисъл изобщо да се съобразяваме с тях.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #156
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    И според мен лъжат. След като минат изложенията, ще се окаже, че такова нещо няма. Страх ги е, че ще ги замерват с пило и ако могат да избегнат излагацията...
    Вчера и днес лично ме питаха няколко души- вярно ли било, че пчеларите щели да ходят с яйца в джобовете на изложението в Плевен в четвъртък! Не ги питах дали яйцата трябва да са от щастливи кокошки, дали са сурови или оцветени "великденски". Аз не знам и не съм чувал за такива провокации , четох някъде из пчеларските групи за мълчалив протест с обръщане на гръб при изказвания на отделни представители. Може би и да е нарочно, за да не отидат повечето пчелари на откриването! Но винаги досега през годините/ а аз съм бил на всичките откривания досега/ мерките за сигурност при откриванията в Плевен са били такива, че пчеларите са винаги, ама винаги били пред "храма"/ разбирайте пред сергията/, а вътре винаги са били "търговците" и "вождовете"! И тази година няма да е по-различно, може би да има и нещо ново-детектори за "яйца"!?

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Казаха ми, че миналата година в Плевен имало починал човек и още двама припаднали от голямата навалица. Би било добре да се поканят данъчните, защото 90% от продавачите не издават касов бон, както линейка и пожарна.

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Би било добре да се поканят данъчните, защото 90% от продавачите не издават касов бон
    Ти като търговец, не дърпай дявола за опашката.

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Информация от днес:
    При подпитване за наредбата за пчелоопрашването от МЗХ ни казаха цитирам "Спокойно, оправили сме я". Повече една дума не можахме да изкопчим по този въпрос и сега само остава да гадаем кой от всичките проблеми са оправили и кой - не. Определено има някакви добри намерения, но резултата ще го видим чак когато видим самата наредба.

    Иначе днес пак имахме среща на работната група по НПП 2017-2019. Започнахме дори да гласуваме бюджети и както можеше да се предполага - изпокарахме се като кучета. Става въпрос изпокарахме се самите пчелари, а МЗХ ни гледаше сеира.

    Накратко - Мярката за вароатозата пак ще има най-големия бюджет - 2 400 000. Кошерите са с бюджет 1 200 000, отводките - 1 200 000, майките - 600 000. Пчеларския инвентар е с бюджет 700 000 (тука са центрофуги, разпечатващи машини, матуратори, восъкотопилки и т.н.). Ограничението обаче е само за пчелари с 20 до 100 кошера, и само до 2500 лв. помощи на пчелар.

    Изпокарахме се за промоционалните програми, както и за научните проекти. Предполагам вече се досещате, че тука се намесиха лични интереси, и противодействувайки на всичко това, най-вероятно аз си създадох много врагове.

    Темата за разработката на пчеларската автоматизирана оповеститела система при пръскане беше премахната от програмата еднолично от МЗХ, въпреки че бяхме гласували за нея. За сметка на това получихме обещание, че МЗХ ще осигури бюджет на БАБХ да разработи такава система. Остава да видим дали наистина ще си изпълнято обещанието и дали наистина такава система ще бъде разработена качествено, така че да си върши работата.

    Друга новина - по наредба 15 вероятно ще бъде въведено ПРЪСКАНЕ СЪС ЩАДЯЩИ ПЧЕЛИТЕ ПРЕПАРАТИ, което ако наистина се случи, ще бъде РЕВОЛЮЦИЯ, която ще реши проблема с тровенията поне в 90% от случаите. Министър Танева се е разпоредила това да стане така, сега остава да видим дали БАБХ няма да обърка нещо.

    Като цяло - днес е ден с добри новини, въпреки че аз лично се сдобих с нови врагове. Такъв е живота .......
    Ограничението обаче е само за пчелари с 20 до 100 кошера, и само до 2500 лв. помощи на пчелар.А ние с по–големите пчелини какво да правим на нас не са ли ни нужни машини или ние ще работим без ивентар?

  10. #160
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Казаха ми, че миналата година в Плевен имало починал човек и още двама припаднали от голямата навалица. Би било добре да се поканят данъчните, защото 90% от продавачите не издават касов бон, както линейка и пожарна.
    Не беше миналата, а по-по-миналата-през 2013г., след този случай презентациите ги правят в по-малка зала на горните етажи с по-чист въздух! Плевенското изложение е добило популярност и най-посещавано и силно от изложители. Но всяка година едни и същи "Винетута" се опитват да го яхнат за собствени, маргинални цели. Тази година явно ще да е същият сценарий, чувам с международно представяне! Но като изключим първият ден си заслужава пчелар да посети панаира! Ако не си купи неща за пчелите, може грипен вирус да прихване, нали сме в "грипна ваканция"!

 

 
Страница 16 от 22 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •