Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 132
  1. #91
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хихихих още година,две и като вдигнеш още бройката ще ти дойде акъла :-) :-) :-) :-)
    Ако паднат на 3 лева, ще се замисля сериозно.
    Все някога на нашите фирми ще им светне, че има пазар.
    Матрицата струва 1-3000 лева и си остава твоя. Минимум ще искат да поръчаш 1000-2000 броя.
    Още жокери искаш ли?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #92
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Направил съм снимка преди повече от седмица, но съм забравил да я кача тук.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ...................

    Това от разпечатка ли е?Или от рамки?
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 16.08.2016 в 10:08.

  4. #94
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това от разпечатка ли е?Или от рамки?
    Далаци и строителни рамки.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не е потъмняване, а нещо като бял прах или по-скоро бял налеп, все едно основата е пепелява. Това се получава по всички пити с восък, които престоят няколко месеца. Получи се и по маточните ми чашки, които ги правих през зимата.

    Този налеп се получава само по питите с чист восък, и всъщност се явява един добър критерий за високото качество на восъка.
    Точно така !
    Днес направих 100 бройки .

  6. #96
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Имам 100-тина кила такъв восък,който го иска,негов е,но струва пари 20 кинта килото,за всичкия може и 18.

  7. #97
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    На тая цена и аз бих заделил 30 кг. . Ходих в Апиакта да питам, цената му наполовина паднала, вследствие много внос от Украйна. Не бих го харизал, по-добре да го подаря на Църквата.
    Този пост е редактиран от Boro; 18.05.2016 в 21:07. Причина: 2 правописни грешки

  8. #98
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Boro Виж публикацията
    На тая цена и аз бип заделил 30 кг. . Ходих в Апиакта да питам, цената му наполовина паднала, вследствие много внос от Украйна. Не бип го харизал, по-добре да го подаря на Църквата.
    Значи няма да купуваме основи от Апиакта.
    В Украйна има проблем със забранени вещества, а те се натрупват и във восъка.
    Ако не искате другата година да имате проблеми с Меда и да ви го изкупуват по 2лв/кг...

    Обади се на Апиакта, прочети им този пост и ги питай дали са сигурни, че купуват украински восък.

    Цял ден садя домати, ама не ги ям с колчетата.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #99
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Бих искала да попитам защо цедите разпечатките във вода, това в нашия край никой не го практикува /или поне хората, от които се уча/, направо го слагаме в топилката. Има ли някаква дозировка за количество разпечатки и налята вода, колко време трябва да се изчака? Какво се печели с това допълнително отделено време и грижа? Г-н Дамянов, или може би Искрен, двамата споменавате подобна практика, ако може един-два реда, когато имате време.
    И въпрос към г-н Матеев: правил ли сте анализ за икономическата изгода от покупката на пресата за восък - количеството добит мед с оглед на количеството преминал восък през пресата - горе-долу за колко сезона би могла да се изплати?

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Бих искала да попитам защо цедите разпечатките във вода, това в нашия край никой не го практикува /или поне хората, от които се уча/, направо го слагаме в топилката. Има ли някаква дозировка за количество разпечатки и налята вода, колко време трябва да се изчака? Какво се печели с това допълнително отделено време и грижа? Г-н Дамянов, или може би Искрен, двамата споменавате подобна практика, ако може един-два реда, когато имате време.
    И въпрос към г-н Матеев: правил ли сте анализ за икономическата изгода от покупката на пресата за восък - количеството добит мед с оглед на количеството преминал восък през пресата - горе-долу за колко сезона би могла да се изплати?
    Госпожо, само тия двамата ли държите да ви отговорят или и други могат да го сторят? Аз ще понахалствам малко докато ги няма тези хубостници и ще отговоря това което знам. Восъка не се цеди, а се измива във вода за да се отмие меда от него и с малко захар да се даде на някои семейства. Това е за да не се губи мед, макар и в малки количества. Водата трябва все пак да е в малки количества и се държи толкова време колкото да се отмие меда или се помага за по - бързо като се разбърква до пълното му разтопяване.

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •