Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 132
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Мисля ,че и в този случай форума може да помогне.Сигурно и в бъдеще ще има хора ,които ще налетят на "евтини "основи.Специално за нашите производители ако се споделя тук ,фалшификаторите по-бързо ще отпаднат.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Видях я гледката, но по-важното беше какво каза човека - това е восък от ИЗРЕЗКИ.
    Междо другото: Фирмата беше БийУокс и евала на хората - отказват да купуват чуждите изрезки.
    Аз затова някога, когато съм сменял восък за основи не съм си играл да претопявам изрезките - това си е излишно хабене на енергия(а, дори и да е в слънчевата, си е играчка и въпрос на отделено време), и никога не са ми отказвали да го вземат изрезките(особенно, ако са в кашони от основи на същата фирма - но при тия Бий У(В)окс, трудно това може да стане, не съм ги "виждал" преди, за пръв път ги видях тази година на изложението в Плевен, явно са нови).

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Изкупни цени:
    Черен восък - 15лв/кг ( много черен )
    Жълт - 16лв/кг

    Сигурно има и по-добри предложения за жълтия, но цената за черния восък е добра.
    Петко Пенчев го купуваше по 18лв.,на по черните пити и с повече труптина по дъното правеше някакъв отбив от общото тегло.Ишлемето му беше като на останалите,за 1кг. восък даваше 13бр. ДБ+13ст. за основа,16бр. за ЛР+13ст. за основа.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Петко Пенчев го купуваше по 18лв.,на по черните пити и с повече труптина по дъното правеше някакъв отбив от общото тегло.Ишлемето му беше като на останалите,за 1кг. восък даваше 13бр. ДБ+13ст. за основа,16бр. за ЛР+13ст. за основа.
    Лалов ,пишеш в минало свършено време.Сега каква е ситуацията.Някой беше писал ,че е развалил качеството.Ако ползваш на Пенчев ,какво ти е мнението?

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Днес отново гледах основите - е това не ми прилича на восък. Този цвят само с филтрация не може да се докара. Това може да се докара само с много силни химикали и много изкуствени восъци.

    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Петко Пенчев го купуваше по 18лв.,на по черните пити и с повече труптина по дъното правеше някакъв отбив от общото тегло.Ишлемето му беше като на останалите,за 1кг. восък даваше 13бр. ДБ+13ст. за основа,16бр. за ЛР+13ст. за основа.
    Не знам на колко го изкупува сега, а на сайта му не съм виждал да пише цена на восък.
    18 лева е добра цена засега, но ако тази година отново се прави износ в такива мащаби, то цената ще се вдигне още. И пак ще има неподготвени и недоволни пчелари.
    В интерес на истината на Ловеч основите вървяха повече отколкото на Горна Оряховица, но и търговците на първите бяха много повече.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    На основите ,които ползвам последните няколко години пише :Пчела 2010 Г.Оряховица.Тези от Ловеч с какво име са?

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Лалов ,пишеш в минало свършено време.Сега каква е ситуацията.Някой беше писал ,че е развалил качеството.Ако ползваш на Пенчев ,какво ти е мнението?
    Не е минало свършило,а от вчера на Добрич,колкото до качеството ,че на някой му е развален сиропа или метода на слагане на основите, не е много редно да обвинява основите.З а мен са си добре.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    За восъчните основи важи ли задължението на производитела да описва съдържанието на етикет? Задължени ли са или не?
    Знам че етикет няма как да се слага на всяка ВО, но поне на кашона може да се слага.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Не е минало свършило,а от вчера на Добрич,колкото до качеството ,че на някой му е развален сиропа или метода на слагане на основите, не е много редно да обвинява основите.З а мен са си добре.
    Малко ядосано и много лаконично. Това : "са си добре "сигурно означава ,че ги градят без да се мръщят.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    На кашоните на всички производители на восъчни основи с дебели букви е написано:

    Восъчни основи от 100% чист восък

    Така че няма нужда от допълнителни етикети. Има нужда само от малко честност, но явно тя е в по-голям дефицит дори и от восъка........

    Има и още нещо - щом пчеларите с готовност купуват фалшиви основи, близко до ума е, че ще се намери и кой да им ги продава. Просто пазарна икономика - ЩОМ ИМА ТЪРСЕНЕ НА МЕНТЕТА, веднага ще се появи и ПРЕДЛАГАНЕ. И честните производители на основи ще фалират, а МОШЕНИЦИТЕ ЩЕ ПРОСПЕРИРАТ !!! И вината за това си е в самите пчелари ......

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •