Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 28 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #1

    Post ЕВОДИЯ

    Ето такова нещо планирам да си купя , за начало с 2 бройки смятам да пробвам понеже на зная въпреки писанията дали ще удържи на климата в Добричко.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ето от в-к Пчели една обява за еводия продава - 0885 113239.

    Не е претенциозен вид , така че не би трябвало да има проблеми за добричкия район.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    5
    Като фиданки ли се продават или семена?

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    5
    Като всяко сега навлизащо нещо сигурно са безбожно скъпи?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    5
    След като е с толкова добри медоносни качества,чрез пчеларските организации може да се закупят и след това залесят "пустеещи" райони.Но ми се струва ,че все още никой не може да гарантира ,че ще вирее в нашите условия.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ще вирее, по пловдивско го има.
    В Сърбия е доста разпространено.

  7. #7
    Здравейте колеги.
    Тази година си закупих четири дръвчета на по около 20см.височина двете веднага бучнах на пчелина , а двете си оставих в къщи за отглеждане на терасата , на пролет ще видя дали ще оцелеят , ако в моя регион оцелеят значи и при вас няма да има проблеми.
    Поздрави!

  8. #8
    На каква дълбочина се сее семето на еводията ,в кой сезон и дали има някаква специална предпосевна обработка както е при акацията?

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2011
    Мнения
    9

    Еводия

    Здравеите колеги

    Искам да ви запитам от каде мога да закупя фиданки от Еводия

  10. #10
    Мойте си ги поръчах от Пловдив от някакъв разсадник , имах координатите на женичката , но диваците които ми доставят нета ми блокираха достъпа до предишни контакти в пощата и сега не мога да го видя.
    Моите четири дръвчета които си взех миналата година реших да разсадя така , две разсадих директно на пчелина и две в къщи на терасата , двете на пчелина се вкорениха и изкараха добре тази зима в Добричко , а тези на терасата ми едното изсъхна , а другото в момента е на четири зелени клончета с листа.Май ще ги бъде в Добричко.Това едното като се позатопли ще го закарам и него на пчелина и на есен ще го разсадя и него.Цената на която закупх дръвчетата бе по 2,50лв. за бройка на височина бяха по 20см.
    Поздрави!

 

 
Страница 1 от 28 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •