Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 28 ПърваПърва ... 162425262728 ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #251
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    ако някой иска семена от еводия, да заповяда да си събере... изгодно е за колеги от Свищовският край.... намират се в с.Драгомирово..
    мързела - основен двигател на прогреса !

  2. #252
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Тази година, моята еводия цъфна за втори път. Но пчелите не проявиха интерес към нейните цветове.

  3. #253
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2020
    Мнения
    1
    Здравейте, може ли някой да ме ориентира от къде мога да си закупя фиданки Еводия? Звънях на няколко места и нищо...

  4. #254
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Влез в сайта
    choko-bees.eu

  5. #255
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2020
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Стара Загора - с. Горно Ботево
    Ето една оферта от ОЛХ: https://www.olx.bg/ad/fidanki-evodiya-nay-medonosnoto-darvo-CID262-ID7QfeB.html
    Изглежда на далавера, а и човека ядно си я поддържа ... Ама на свой собствен риск.
    Чудя се дали да купя ... Ако някой е пазарил от посоченото място, да каже едно мнение.

  6. #256
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2019
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Др. Поляна
    Някой да има излишни семена или дръвчета Еводия? Миналата година купих от olx 1000 семена, но имам 0% КЪЛНЯЕМОСТ! Какво греша, или са ми пробутали стари?

  7. #257
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от vpdyankov Виж публикацията
    Някой да има излишни семена или дръвчета Еводия? Миналата година купих от olx 1000 семена, но имам 0% КЪЛНЯЕМОСТ! Какво греша, или са ми пробутали стари?
    Много трудно покълват. Моите ги държах известно време във фризера и на пролет в кофички няколко семенца. Излезнаха след няколко опита.

  8. #258
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от vpdyankov Виж публикацията
    Някой да има излишни семена или дръвчета Еводия? Миналата година купих от olx 1000 семена, но имам 0% КЪЛНЯЕМОСТ! Какво греша, или са ми пробутали стари?
    Ако ги беше посял есента вънка, напролет можеше и да поникнат. Повечето семена, особенно плевелните, имат защитен механизъм. Трябва да преминат през набъбване и замръзване и то няколко пъти и едва тогава са готови за поникване т.е. имитираш зимата. Ако не е така, есента при наличието на влага ще поникнат и после при заснудяването ще измръзнат
    Мисля,че се наричаше яровизация.

  9. #259
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2019
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Др. Поляна
    Моля някой от по-старите да си каже мнението за медоноса на еводията. Темата е почната 2010г, така че вроятно някои сред тук пишещине имат дръвчета на 10-15 години.

    Между другото някъде в темата мернах че може да се размножава с резници и днес приготвих 10-тина. Като имам резултат ще пиша.

  10. #260
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Много ги посещават. Цъфтежа е продължителен. Застъпва се със слънчогледа.

 

 
Страница 26 от 28 ПърваПърва ... 162425262728 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •