Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Благодаря на колегата Ангел за семената от Еводия!Получих ги днес заедно с кратко упътване как се сеят.Да е жив и здрав и ме радва че има хора като него.
    Черпането отделно

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    24.03.2011
    Мнения
    5

    еводия

    Имам голямо желани да отглеждам еводия в пчелина си.Ще ви бъдя много благодарен ако ми помогнете.Живея в гр .Свищов името ми е Цецо Цанков тел.0885758385 по СПИДИ.Благодаря ви предварително.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз имам желание да си имам еводия, но... вече 3 та година се мъча и не става.
    Явно надморската височина - над 800 м. не е подходяща за нея.
    Ще направя последен опит и .... здраве да е. От всяко дърво свирка не става.
    А и от 1-2 дръвчета няма да се увеличи пашата и медодобива. Според мен трябва всеки да си направи сметка кога и какви паши има в района и да засажда медоноси , които цъфтят извън периода на основните паши. Защото, ако тези 2 дръвчета цъфтят по време на основна паша, то те няма да се посещават от пчелите или ще има единични посещения. Затова, трябва да се садят медоноси, цъфтящи в период, когато пашата е слаба. Тогава те ще бъдат по-полезни.
    Но, това не значи, че не трябва да садим медоноси, защото ако има в района 10 пчеларя и те засадят по 10 дръвчета, тогава вече ползата ще е още по-голяма.

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега Evgeni Filimonov,
    Проблема не е в надморската височина, аз също съм над 800 м. Проблема е във влагата, до третата - четвъртата година Еводията иска доста вода за да се развие (казвам го от опит). При мен имах същият проблем преди години засях фиданките (мое производство) на есента на постоянно място и повече не ги погледнах. Някои фиданки които бях засял на едно място където се оттичаше водата след дъждовете (една вада или малък канал) дадоха прираст 1,80 метра за година, а другите които вече са три годишни височината им е 80 см., така, че сам можеш да си направиш изводите. Тези които са малките тази година почнах да ги поливам от време на време и също почнаха да се развиват по-бързо за годината дадоха прираст 70 см., значи можело за 3 години 80 см., а при поливане (и то не редовно) за година 70 см. или вече 1,50 м. Мисля, че ако приложиш моя опит може и да се получи. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    И яс миналата есен засях две годишни фиданки и лятото като неги поливам веднага листата овяхват и никакво развитие даже едната я отарвах
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Всяко нещо си иска грижа.
    Благодаря за съвета.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    23.10.2011
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Перник

    до Angel_A

    здр. колега ,дали имаш още малко семена от Еводия. Ако е така моля те изпра ти ми на адрес гр.София,общ.Столична ,ул.Марагидик 9,вх.А ап.9, ет.3
    Ивайло Емилов Георгиев

    много ти благодаря
    предварително

  8. #48
    Цеко Сифоня
    Guest
    Евгени имам още малко семена -дай адрез да ти пратя,ако не става със семена ще ти пратя фиданки напролет късно
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 03.05.2015 в 13:14.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    23.10.2011
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Перник
    колега Цеко сифоня - може ли да ми пратиш и на мен малко семена .

    предварително мерси

    Иво

  10. #50
    Цеко Сифоня
    Guest
    Дадено колега -пиши си на лички адреса,садете и разширявайте флората ,това ме радва много.Това е за всички нас.

 

 
Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •