Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 28 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #241
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2015
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Здравейте. Събрах си семенца от една паркова Еводия. Дървото е добре развито и цъфти обилно всяка година. След като отделих шушулките се оказа, че съм събрал повече семена, отколкото са ми необходими. Така че ако някой желае да му изпратя, да се обажда. А ако се намери благодетел да ми изпрати семена от Асклепиас, Есперзета, Кариоптерис, Лофант, Салвия или др., няма да ги върна с благодарност. Ентусиаст съм - няма да садя декари. Така че съвсем малки количества ме устройват напълно.

  2. #242
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Моята еводия цъфна за първи път. Пчелите започнаха да посещават нейните цветове някъде през първата половина на юли. Посещаемостта определено бе по-голяма от тази на джанки, ябълки и дори спрямо бялата акация. А сега, посещаемостта започна да намалява. Дано това да не се окаже поредния пчеларски мит. Все пак, от първия цъфтеж не бива да се правят прибързани изводи.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20180715_122159347.jpg‎  

  3. #243
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Моята еводия цъфна за първи път. Пчелите започнаха да посещават нейните цветове някъде през първата половина на юли. Посещаемостта определено бе по-голяма от тази на джанки, ябълки и дори спрямо бялата акация. А сега, посещаемостта започна да намалява. Дано това да не се окаже поредния пчеларски мит. Все пак, от първия цъфтеж не бива да се правят прибързани изводи.
    На колко години е ?

  4. #244
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Садих я като фиданка през 2013 година.

  5. #245
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    След първия цъфтеж на еводията през 2018 г, през 2019 г нямаше цъфтеж. Не знам, защо пропусна да цъфти? Очаквам с интерес, как ще се представи през 2020 г.

  6. #246
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2013
    Мнения
    2
    И във Варненско 2019 не цъфна еводията.

  7. #247
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2020
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Стара Загора - с. Горно Ботево
    Здравеите.

    Понеже моя пчелин се 'самозасади' половината с бяла акация, та реших да дозасадя с еводия (и евентуално Софора).

    Някой да му се подаряват семена (или фиданки ако не му трябват) на еводия, да драсне някой ред да му пратя координати.

    Благодаря предварително.

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от stnmr Виж публикацията
    Здравеите.

    Понеже моя пчелин се 'самозасади' половината с бяла акация, та реших да дозасадя с еводия (и евентуално Софора).

    Някой да му се подаряват семена (или фиданки ако не му трябват) на еводия, да драсне някой ред да му пратя координати.

    Благодаря предварително.
    Има сред нас колега, който се занимава с отглеждане на такива растения. Не е много активен във форума. Пиши му ти!
    Ника му е tihmr.
    Този пост е редактиран от kuline; 19.08.2020 в 08:27.

  9. #249
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от stnmr Виж публикацията
    Здравеите.

    Понеже моя пчелин се 'самозасади' половината с бяла акация, та реших да дозасадя с еводия (и евентуално Софора).

    Някой да му се подаряват семена (или фиданки ако не му трябват) на еводия, да драсне някой ред да му пратя координати.

    Благодаря предварително.
    Аз имам излишни еводии.

  10. #250
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2020
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Стара Загора - с. Горно Ботево
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз имам излишни еводии.

    Здравейте г-н Дончев
    Ако правилно разбирам, Ви се намират фиданки еводия. Това значи, че ще трябва да ги чакаме да им изпадат листата.
    Освен да държим връзка и като дойде времето да се разберем за изпращането.

    Предварително благодаря.

 

 
Страница 25 от 28 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •