Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 25 ПърваПърва ... 15232425
Резултати от 241 до 246 от общо 246

Тема: ЕВОДИЯ

Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2015
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Здравейте. Събрах си семенца от една паркова Еводия. Дървото е добре развито и цъфти обилно всяка година. След като отделих шушулките се оказа, че съм събрал повече семена, отколкото са ми необходими. Така че ако някой желае да му изпратя, да се обажда. А ако се намери благодетел да ми изпрати семена от Асклепиас, Есперзета, Кариоптерис, Лофант, Салвия или др., няма да ги върна с благодарност. Ентусиаст съм - няма да садя декари. Така че съвсем малки количества ме устройват напълно.

Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Моята еводия цъфна за първи път. Пчелите започнаха да посещават нейните цветове някъде през първата половина на юли. Посещаемостта определено бе по-голяма от тази на джанки, ябълки и дори спрямо бялата акация. А сега, посещаемостта започна да намалява. Дано това да не се окаже поредния пчеларски мит. Все пак, от първия цъфтеж не бива да се правят прибързани изводи.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20180715_122159347.jpg‎  

Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Моята еводия цъфна за първи път. Пчелите започнаха да посещават нейните цветове някъде през първата половина на юли. Посещаемостта определено бе по-голяма от тази на джанки, ябълки и дори спрямо бялата акация. А сега, посещаемостта започна да намалява. Дано това да не се окаже поредния пчеларски мит. Все пак, от първия цъфтеж не бива да се правят прибързани изводи.
    На колко години е ?

Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Садих я като фиданка през 2013 година.

Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    След първия цъфтеж на еводията през 2018 г, през 2019 г нямаше цъфтеж. Не знам, защо пропусна да цъфти? Очаквам с интерес, как ще се представи през 2020 г.

Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2013
    И във Варненско 2019 не цъфна еводията.

Страница 25 от 25 ПърваПърва ... 15232425

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •