Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111

    Re: Еводия

    Цитат Първоначално публикувано от antoan_marzelan
    Здравеите колеги

    Искам да ви запитам от каде мога да закупя фиданки от Еводия
    Аз закупих фиданки еводия и кариоптерис от гр. Свищов от Георги Кънчев. Моб. тел. 0885113239

  2. #12
    Здравейте започнал съм да засаждам растителност краи пчелина започнах с 20-25 храстчета Бял Маргарит. Но сега искам да засадя 6-7 дръвчета Еводия някой може ли да ми каже от къде мога да ги закупя за района на Бургас. Благодаря предварително.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Бургасцвет-Танев,виж там
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колеги,
    Събрал съм доста семена от Еводия които ПОДАРЯВАМ. Който иска да остави адрес и телефон на лични както и да пише по кой куриер да му бъдат изпратени (ЕКОНТ, СПИДИ, ЕВРОПЪТ). Може и до поискване в техните офиси (излиза малко по-евтино), но трябва да окажете адреса на офиса на куриера. Ще изпращам по една чаена лъжичка семена (около 300 бр.) ако не е указано друго искане. При кълняемост минимум 10% ( в зависимост от условията може да достигне до 50%) всеки може да прецени и да ми пише колко дози иска. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2011
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колеги,
    Събрал съм доста семена от Еводия които ПОДАРЯВАМ. Който иска да остави адрес и телефон на лични както и да пише по кой куриер да му бъдат изпратени (ЕКОНТ, СПИДИ, ЕВРОПЪТ). Може и до поискване в техните офиси (излиза малко по-евтино), но трябва да окажете адреса на офиса на куриера. Ще изпращам по една чаена лъжичка семена (около 300 бр.) ако не е указано друго искане. При кълняемост минимум 10% ( в зависимост от условията може да достигне до 50%) всеки може да прецени и да ми пише колко дози иска. Успех.
    Само три дни след като изпратих адрес за доставка семената вече са при мен . Заедно със семената колегата си е направил труда да изпрати и упътване за засяване и разсаждане.
    Горещи благодарности на колегата Ангел за подаръка и бързината на изпращане.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Току-що си получих и аз пратката , благодаря ти Ангеле ! Живот и здраве по догодина на празника ще раздавам фиданки на дядките , с партийно поръчение
    П.п. А , и на младежта също !

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2011
    Мнения
    1
    Днес и аз получих семената, голями благодарности за точността Ангеле

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колеги,
    Събрал съм доста семена от Еводия които ПОДАРЯВАМ. Който иска да остави адрес и телефон на лични както и да пише по кой куриер да му бъдат изпратени (ЕКОНТ, СПИДИ, ЕВРОПЪТ). Може и до поискване в техните офиси (излиза малко по-евтино), но трябва да окажете адреса на офиса на куриера. Ще изпращам по една чаена лъжичка семена (около 300 бр.) ако не е указано друго искане. При кълняемост минимум 10% ( в зависимост от условията може да достигне до 50%) всеки може да прецени и да ми пише колко дози иска. Успех.
    Aз също много благодаря на колегата Ангел за семената. Да си жив и здрав и да ти върви във всяко начинание.

  9. #19
    Цеко Сифоня
    Guest
    Ми то и аз си ги имам фиданките - у дома е кво си мислите колеги ,че след като ги посеете и на другата година ще берете плодове?Подарявам семена!!!

  10. #20
    Цеко Сифоня
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Ето това наверих като инфо в един форум за цветя. Интересно дали е вярно. Някой от Пловдив може ли да потвърди?

    -----------------------------------

    Re: Еводия ?

    Ново мнениеот Clivia » 05 Ное 2009, 10:24
    Ходих миналата седмица да взема семена от Дома на младоженците в Пловдив и понеже там има няколко дървета си мислех,че няма значение от кое точно ще взема. Обаче един пазач се приближи и се разговорихме и човекът ми обясни много любопитни факти. Каза ми,че само дървото между двата обредни дома е добро, а другите две отровни и разказа как пчелите умирали от тях и отдолу под дърветата било пълно с умрели пчели, а понякога и гълъби. По този повод от Дома взели да си мислят,че има някъде гнездо на пчели и извикали дори някаква служба да претърсва дърветата. Интересно ми стана как така една еводия ще става, а друга ще е отровна?!? Някой от биолозите не може ли да обясни нещичко по въпроса.
    Споделям го тук, за да го знаете и особено ако решите да си вземате семена.
    -----------------------------------
    ТОВА ако не се лъжа е цитат от форума Бг.мама-да има такова дърво точно на мястото даже си събрах и семена,,това е доста капризно дърво от 50-60 семена поникнаха едвам 3.Други типове еводии няма ,камо ли отровни.. :D БРАВО на колегата АНГЕЛ за доброто отношение спрямо колегите!!!

 

 
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •