Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 135
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз не разбрах че това е редуктор.
    Пробва ли без редуктор, но да си минава въжето през ролките?

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз не разбрах че това е редуктор.
    Пробва ли без редуктор, но да си минава въжето през ролките?
    Само на ръка пробвах, в оригиналния вариант, но понеже ръчката никак не се застопорява, ако я изпусне човек, кошера слиза по бързата процедура. Да я хванеш не става, върти се като вентилатор и удря здраво. Тогава сложих редуктора с винтоверта, но през двете ролки се получи изнервящо бавно. С една ролка стана добре и не се спуска самопроизволно, а само електрически.
    На другия пчелин, понеже не е на бетон, съм планувал да застеля стара транспортна лента от Тецовете, върху предварително изравнена основа. Така ще ми върви количката, няма да е кално и няма да кося бурени. Между пътеките бурени да растат колкото искат, тъкмо ще са преграда между редовете с кошери. Може даже нещо медоносно да насея.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #123
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Здравейте, колеги! Имам въпрос към тези които ползват пчеларска количка. Налага ли се някога колелата на количката да се слагат отвътре близо едно до друго? Какво е предимството в случая? Повечето клипове които съм гледал колелата винаги са в широката позиция.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Здравейте, колеги! Имам въпрос към тези които ползват пчеларска количка. Налага ли се някога колелата на количката да се слагат отвътре близо едно до друго? Какво е предимството в случая? Повечето клипове които съм гледал колелата винаги са в широката позиция.
    Вероятно това, за което говориш е заради рампата.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не съм пробвал по-тясна колесна база, но мисля, че ще стане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #126
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не съм пробвал по-тясна колесна база, но мисля, че ще стане.
    Забелязвам, че твоите колела са от строителска количка, помпещи ли са или плътни. Лагерите им не са ли прекалено слаби, дали могат да се заменят с по маркови

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Плътни са. Засега лагеруването държи. За усъвършенстване има какво, но вече нямам толкова много кошери и няма смисъл. Малкото кошери мога да ги работя рамка по рамка, без да вдигам тежки корпуси.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #128
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Реших да си правя пчеларска количка според моите нужди. Готовите варианти не ми пасват. Сега правя проекта и затова събирам информация. Изгледах много клипчета, предимно украински на руски език. Още не съм сигурен за някои детайли затова задавам въпроси.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тъкмо щях да напиша да ти продам моята количка и да почвам да я хваля, ти ми секна ентусиазма с написаното.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Забелязвам, че твоите колела са от строителска количка, помпещи ли са или плътни. Лагерите им не са ли прекалено слаби, дали могат да се заменят с по маркови
    Аз миналата година си взех ломската количка. Колелетата бяха с втулки, а не с лагери. Сложих други колелета с лагери, но се наложи и тях да сменям (лагерите), защото само името им е лагери. Промених и осите. Количката я взех като база, която модифицирах.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20210407_185600.jpg‎   IMG_20210407_185501.jpg‎   IMG_20210407_185353.jpg‎   IMG_20210407_185330.jpg‎   IMG_20210407_185339.jpg‎  


 

 
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •