Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 135
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Здравейте,
    не искам да отварям нова тема, но искам да се консултирам с Вас , колеги.Пчелинът ми е малък, ( 10 Дадан блат и 10 ЛР) но вдигането на тези тежести ме уморява.За мен пчеларството е хоби, а започна да ми става тежко.Та се замислих за количка.Като гледам клиповете-ами благинка е!Та искам да си купя такава.За направа-не мога,нямам човек на който да я поръчам, а и ме е страх да купя нещо правено някъде,без отзиви и тестове.Та днес намерих това http://www.kaptarlift.hu/
    На пръв поглед изглежда добре, фабрично е, а и цената ,до колкото разбрах е 158 евро.
    Не че толкова държа на тази, но и тези правени тук от кой ли не са на тази цена.Вярно,има и транспорт, но какво Ви е мнението,така на пръв поглед.Ако имате в предвид друга алтернатива-споделете я.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	kaptarlift_2120.jpg
Прегледи:      569
Размер:	314.8 KB
ID:	687

    Чудя се след 1-2 сезона какво ли става с корпусите в зоните на притискане на "лапите"?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Като казваш количка, предполагам имаш в предвид за транспортиране от пчелния сандък до помещението за вадене на мед. Та ако е само за това, търси нещо подобно на така наречените РК-1. Имам в предвид нещо подобно на строителните колички с едно колело, само, че в мнооого по-олекотен вариант. Аз съм си направил такава от лека тръбна конструкция, а колелото е от едновремешните сгъваеми колелета "Балкан". Върши ми чудесна работа. Платформата и е с размери, които поемат две преносни сандъчета или колкото един 12 рамков сандък. Съжалявам, че нямам снимка да ти покажа.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Здравейте отново,
    значи да поясня , не търся за транспортиране, а "помощник" при ротации на ЛР кошери и сваляне на магазини от Дадан Блат.Щото нали се сещате как се сваля 4 корпус на ЛР - я за ротация, я за преглед или залагане на рамки с основи.Аз сега стъпвам на преносното сандъче, и прехвърлям корпуса на съседният кошер на капака.Третият корпус- на кошера от другата страна, а другите по земята.Обаче обратното упражнение ми разказва играта.Та си търся по-скоро "мотокарче", но без моторче. А за щетите по сандъците-ами нищо не е вечно.Но както казват старите хора-пази кръста, за да не работиш с пръста!!!
    Писах им на тези образи, но отговор няма за сега. Никой ли не работи с подобна количка?

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    http://www.youtube.com/watch?v=4Ngtn725uro

    Вярвам, че това ще ти излезе по евтино. Мога да ти намеря координати на човека.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Давай ги,колега.Ако смяташ ,че в темата не е коректно, моля на ЛС.
    Като на първо четене не забелязах как се променя ширината на захвата-10 рамков и 12 рамков са с различна ширина.Иначе другото е ОК,поне на пръв поглед.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Миналата година с още 4 човека купихме такива подемни колички. Ширината на захвата не се променя, сигурен съм защото аз работя с 8 рамкови кошери, а те с 10 рамкови. Така се случи обаче, че аз не можах да използвам тази придобивка - ще я ползвам тази година. Колегите са доволни и казаха, че е страхотно облекчение. Производителят е от Плевен, а цената на една количка е 370 лв.
    Working....

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Това му е обявата в продавалник. Там има координати.

    http://prodavalnik.com/ustroystvo-za...heri-i28330323


    За цената нищо не мога да кажа, не го познавам човека.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Миналата година в Плевен на "изложението" имаше от друг български производител с реглаж на ширината и доста кадърно изработена на цена около 400 лв. но не помня точно.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Здравейте благодаря на всички за информацията.Обявата в продавалник я видях,като цяло ми хареса, но при мен , а предполагам и при повечето колеги сандъците са сбиротак-10-12 рамкови,кой с 3,5 см. стени кой,2,5 см.Ужас.
    Та за сега се оглеждам за универсална такава, с възможност за работа и с 4 корпуса на височина,да може да стои права с например 2 корпуса, без да я подпирам на нещо, докато се работи по 1 и 2 корпус.
    За информация намерих и един производител в Лом http://www.youtube.com/watch?v=_qi_1HbpOSM , но до колкото виждам и при него няма реглаж на захвата.
    Ще почакаме да видим какво има на и изложението.
    А ако някой има такава и я ползва-моля да сподели впечатления.

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •