Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен

    ВЪПРОС ОТНОСНО ПЧЕЛАРСКИ ПЛАТФОРМИ

    Здравейте колеги.От доста време си мисля за подвижно пчеларство,и в момента се оглеждам за платформа,но навсякаде платформите нямат регистрация и документи.Как стои въпросът с тегленето на подобни платформи.На една от обявите за платформа ми казаха че ремаркето няма нужда от регистрация за да бъде теглено(нямам представа как стои въпросът с документите).Моля колегите които са запознати как се практикува да споделят.Ще ви бъда много благодарен за информацията.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е от тази година забраниха подвижното пчеларство - според мен не се сили.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Краси като купиш платформата отоваш при нотариус и правите един договор за покупкопродажба с продавача и павиш една тримесечна гражданска отговорност за пчеларска платформа без номер той се дописва в полицата след като ти го издадът с този договор отиваш в областна служба КТИ и там ще ти я регистрират и ще ти издадът нови документи и нов номер за сумата от 56лв.Много е лесно за един ден се върши тази работа.

    Или иди в Служба КТИ те ще ти обяснят как да регистрираш платформата, но моите 3 фургона така ги регистрирах.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря за информацията колега lazrov.Да попитам само,за пред нотариуса трябва ли ремаркето да има някакви документи на базата на които да се направи договорът за покупкопродажбата,или не са необходими такива.Ако съм разбрал правилно след сключването на договора,той служи за правенето на гражданската отговорност.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Когато няма регистрация в КАТ, няма изесквате за нотариална заверка. Мойте и 2-те платформи са с нормални договори и КТИ регистрация.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Правилно си ме разбрал Краси, купуваш ремаркето и отиваш при нотароса , в договора се споменава , пчеларската платформа е без номер и предстои да се регистрира.Да ти е по евтина гражданската отговорнос , ремаркето го регистрираш като пчеларска платформа.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    А е от тази година забраниха подвижното пчеларство - според мен не се сили.
    Това за пръв път го чувам! Сериозно ли?

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря още веднъж за информацията.Смятам че ще бъде полезна и на други колеги.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Ходих в кти Шумен.Оказа се че ако ремаркето е самоделка не може да бъде регистрирано.Ако ремаркето е удължавано по някакъв начин също не може да се регистрира.Единственият вариант е ако ремаркето (платформата) е изцяло заводско.В такъв случай няма проблем да се регистрира,само дето изборът на подходящи селскостопански ремаркета с по дълга база е почти никакъв,и една особенност,че ремаркето може да се тегли със селскостопанска техника,или казано иначе трактор.С друго нямаме право да го теглим.
    Това е информацията като цяло която получих.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Това за пръв път го чувам! Сериозно ли?
    Е то не е точно "забранено", но така го направиха, че все едно е забранено.
    Ето цитати от другия форум

    Цитат Първоначално публикувано от dimitarbonev
    Нови правила за подвижно пчеларсво е въвела БАБХ. На практика всеки път, когато решиш да местиш кошери някъде регистрираш нов пелин. С договори за ползване на мястото, с плащане за регистрация на пчелин и чак тогава може да ти се издаде пътен лист. Проблема е, че за да регистрираш временния пчелин трябва да имаш кошери там иначе няма да го регистрират и се влиза в един омагьосан кръг. На практика подвижното пчеларство и преместването на кошерите на ново място се ЗАБРАНЯВА. Да ни е честита поредната простотия на правителството.
    Цитат Първоначално публикувано от dimitarbonev
    Първо съгласно новите изисквания подвижното не зависи или почти не зависи от кмета на населеното място. За да местиш където и да е не искат разрешение, а ДОГОВОР, което значи, че отиваш в общината, подаваш заявление и чакаш да те одобрят на сесия. Е там могат да те направят разноглед. След което трябва да получиш номер на временен пчелин. И тук започват сериозните проблеми. Оставете таксата, ами за да ти регистрират временен животновъден обект, то той трябва да е населен, да обаче преди да го регистрираш няма кой да ти издаде пътен лист, защото там трябва да е посочен номера на животновъдния обект и на практика се влиза в един омагьосан кръг. Реално с тези изисквания подвижното пчеларство се забранява, забранява се опрашителната дейност, забранява се основната функция на пчеларството - да подържа видовото многообразие.
    п.п. мой колега от района, дори го предупредиха и тази година се отказа да мести, а има три ремаркета - аз карам на кестерме, когато ме захапят ще го мисля.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •