Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 193 от 389 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203243293 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,921 до 1,930 от общо 3882
  1. #1921
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И при мен е така, от липата нищо.Използваха я за развитие. В момента цъфти слънчогледа и се надявам на него.Почнаха като че ли събират, че имаше в силните по 3-4 рамки наляти в магазините.В интерес на истината и да не извадя , поне да не храня, че след липата имаше сухи плодници, което никога не е било.Сега гледам, че се опитват да слагат на крайните в плодниците нектар и да правят шапки.Само,че го даваха да вали 3 дни, но вече 2 минаха и не е капвало нито капак дъжд.Дано утре да повали,че и слънчогледа може да премине без да има мед. Очертава се калпава година.

  2. #1922
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Моите винаги си имат по един пакет паста. Като няма нектар няма и мед, ама сърце не ми дава да ги държа без нищо. Не е лошо да се помага на животинчетата. Ама са много люти. Жилят безогледно и на воля. Като знам, че си имат нещо за чоплене, по ми е сладка ракията.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1923
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Слънчоглед 2020
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Слънчоглед 2020_1.png
Прегледи:      314
Размер:	369.5 KB
ID:	10531

    Малко калпави снимки...ама другото да е добре...

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Слънчоглед 2020_2.png
Прегледи:      311
Размер:	372.5 KB
ID:	10532

  4. #1924
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    2 дена хубав летеж, после един ден леден вятър и гледам вчера на поилките пълно с пчели по време ма слънчогледа и летежа намаля доста.

  5. #1925
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    2 дена хубав летеж, после един ден леден вятър и гледам вчера на поилките пълно с пчели по време ма слънчогледа и летежа намаля доста.
    Днес ще се оправят нещата, не се шашкай По принцип за да се отделя нектар от едно растение, предния ден трябва да е бил слънчев и топъл. Природа, какво да правиш

  6. #1926
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Днес ще се оправят нещата, не се шашкай По принцип за да се отделя нектар от едно растение, предния ден трябва да е бил слънчев и топъл. Природа, какво да правиш
    Шашкането беше преди 8 години, вече не ме плаши нищо. Каквото ни свири природата това ще играем. Иначе аз отписах тази година, 2 блока слънчоглед прецъфтяват за кога ще се оправят нещата Сега цъфти последният блок и се надявам да успеят поне са се зазимят, че съм много на минус тази година и не ми се дават още пари които ги нямам. Може пък да има изненада август както миналата година.

  7. #1927
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Шашкането беше преди 8 години, вече не ме плаши нищо. Каквото ни свири природата това ще играем. Иначе аз отписах тази година, 2 блока слънчоглед прецъфтяват за кога ще се оправят нещата Сега цъфти последният блок и се надявам да успеят поне са се зазимят, че съм много на минус тази година и не ми се дават още пари които ги нямам. Може пък да има изненада август както миналата година.
    Е добре де два дни са носили, третия студен и на четвъртия вече прецъфтява? Има нещо дето не е както трябва дано да закачиш нещо от последния блок, че инак без наливане няма как да минеш

  8. #1928
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Е добре де два дни са носили, третия студен и на четвъртия вече прецъфтява? Има нещо дето не е както трябва дано да закачиш нещо от последния блок, че инак без наливане няма как да минеш
    Рано цъфна, преди повече от 10дена, но след дъжда 2 дена имаше добър принос.
    Иначе последният слънчоглед сега отваря. Малко ми е далеко на 2 км. но да има нектар.
    Днес гледам пак работят, ще броим пилците на есен

  9. #1929
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Втората година след като наследих първите си кошери, имах 15 пчелни семейства. Бяха в район с много пчелари, малко гори, малко рапица и малко слънчоглед.
    От края на април до това време вадех мед през седмица, по малко от всеки магазин... Извадих 30+ тенекии с мед. Аз... новобранеца...

    В момента се грижа за 156 кошера. С магазини са 120 от тях. Вчера извадих почти всичкия мед от липата и слънчогледа (остана не повече от 20% в магазините). Извадих 12 тенекии...
    Пред кошерите черно от умрели пчели. Не ги бях видял от тревата, която отъпквам а не кося (в гора съм). Но не съм изненадан, защото преди липата, след пръскането на житата, в плодниците имаше пчели по 8 от 10 рамки... Мислех че е от времето...

    НЕЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #1930
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    НЕЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ!
    Мутрите, вън!

 

 
Страница 193 от 389 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203243293 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •