Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 374 от 391 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,731 до 3,740 от общо 3910
  1. #3731
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Сега ходих и взех 48 буркана и 70 капачки = 55 лева ) .. ... Добре ли е ? Ако трябва да напълня всичкия мед от тази година, ми трябват сигурно над 100 буркана. Имам мед и от миналата и от по-миналата година . Затова се чудя дали да започна да слагам част от него в тенекии. Това е причината. Да не го складирам в буркани а в тенекии поне.

    Не ми се мисли догодина с тези 13 кошера какво ще стане. Те семействата като не роят и са в нормално състояние ми дават по 2 магазина слънчоглед задължително + 1 магазин с акация.
    Защо не го продаваш?

  2. #3732
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Сега ходих и взех 48 буркана и 70 капачки = 55 лева ) .. ... Добре ли е ? Ако трябва да напълня всичкия мед от тази година, ми трябват сигурно над 100 буркана. Имам мед и от миналата и от по-миналата година . Затова се чудя дали да започна да слагам част от него в тенекии. Това е причината. Да не го складирам в буркани а в тенекии поне.

    Не ми се мисли догодина с тези 13 кошера какво ще стане. Те семействата като не роят и са в нормално състояние ми дават по 2 магазина слънчоглед задължително + 1 магазин с акация.
    Продай една част друга дари например в манастир трета ползвай за подкупи.Буркан мед желязна врата отваря / казва шефа

  3. #3733
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...друга дари например в манастир трета ползвай за подкупи...
    )) Ако трета отива за подкупи, по добре втора отиде не в манастир, а направо в кинефа - повече ще бъде файда...))*за душата става дума*

  4. #3734
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами на кой да го продам ? Аз писах миналата година на 1-2 места, ама явно никой не иска мед и си го държа. Разбирам за подкупите, ама не ми се налага и дано така да бъде. А относно манастири или на някой който му трябва с удоволствие бих го дарил. Но просто не знам такива.

  5. #3735
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Сега ходих и взех 48 буркана и 70 капачки = 55 лева ) .. ... Добре ли е ? Ако трябва да напълня всичкия мед от тази година, ми трябват сигурно над 100 буркана. Имам мед и от миналата и от по-миналата година . Затова се чудя дали да започна да слагам част от него в тенекии. Това е причината. Да не го складирам в буркани а в тенекии поне.

    Не ми се мисли догодина с тези 13 кошера какво ще стане. Те семействата като не роят и са в нормално състояние ми дават по 2 магазина слънчоглед задължително + 1 магазин с акация.
    Драги, хич не си подготвен за пчеларския занаят! Туй не е като да се занимаваш с компютри! Оти си се хванал на хорото, като не можеш да го играеш? Мерак, мерак, ама като не можеш да коландриш една булка, защо се "слагаш"?

  6. #3736
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами аз наистина се занимавам с компютри това мие професията, освен това и с доста други неща. При пчелите стана просто случайно Ако ти желаеш и искаш да ги гледаш, ела ще ти ги продам барабар с кошерите и инвентара на половин цена ... А пък аз ще си оставя само 1 ..

    Само да ти кажа че при мен досега не е имало смъртност. Не знам ти какво разбираш под "коландрене" Аз може и да не мога да ги коладра, ама си седат и се умножават и не боледуват и тн ..

  7. #3737
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами аз наистина се занимавам с компютри това мие професията, освен това и с доста други неща. При пчелите стана просто случайно Ако ти желаеш и искаш да ги гледаш, ела ще ти ги продам барабар с кошерите и инвентара на половин цена ... А пък аз ще си оставя само 1 ..
    Благодаря за предложението! Моите семейства се "въртят" около стоте и не са ми нужни повече. Две дини под една мишница се носят трудно - собствен опит, но... Аз съм частично наследствен пчелар, когато реших да възродя занаята бях на двадесет и горница години, въпреки сигурната ми трудова дейност. Вече съм на петдесет и няколко и от позицията на времето си правя изводите. Та така де - не всичко което хвърчи, се яде.

  8. #3738
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Благодаря за предложението! Моите семейства се "въртят" около стоте и не са ми нужни повече. Две дини под една мишница се носят трудно - собствен опит, но... Аз съм частично наследствен пчелар, когато реших да възродя занаята бях на двадесет и горница години, въпреки сигурната ми трудова дейност. Вече съм на петдесет и няколко и от позицията на времето си правя изводите. Та така де - не всичко което хвърчи, се яде.
    Аз приемам съвети на драго сърце. При мен имаше 13 изостанали кошера в съседния двор, в единия влезе рояк и така стана. Всъщност никой не ме е питал какво искам. То ми беше просто интересно и се занимавам с удоволствие. Обаче кошерите се увеличават и меда се увеличава. И всичко се увеличава, без да ме пита много какво мисля по въпроса

  9. #3739
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    . А относно манастири или на някой който му трябва с удоволствие бих го дарил. Но просто не знам такива.
    Нещо не разбрах!С компютри ли се занимаваш?

  10. #3740
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Карай да върви, явно някъде нещо бъркам, ама никой не казва какво точно .. Само не казвайте отново "всеки сам трябва да извърви пчеларския си път" .. За какво трябва да си троша главата като вие може да ми помогнете със съвети и да бъдете така добри да ме предпазите от това да си строша главата. Правил съм го няколко пъти, включая и тазгодишното тежко счупване на крака от което още се оправям и още контузии и тн .
    ч

 

 
Страница 374 от 391 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. morning

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •