Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 165 от 391 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215265 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,641 до 1,650 от общо 3908
  1. #1641
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Значи казваш - между 1 и втора рамка? Сега, ако кажеш, че са били и едва 10 см. в диаметър, най - много и ще ти кажа защо са умрели.
    Толава бяха.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1642
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Колега от дупнишко ми описа същия случай с неговите кошери, а те са в горист район! Много мъртви пчели по дъното, живите покриват две пити. Сложил им е по 2,5кг апифонда! А, аз при моите не знам как е!?

    Братчеда направи тогава същото.Не знам как им повлия,но ускори проблема.След 3 дена я махна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1643
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Толава бяха.
    Тези специално са умрели от студ, но трябва да се установи, защо са достигнали до това състояние. Ти имаш ли някаква идея в главата?

  4. #1644
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тези специално са умрели от студ, но трябва да се установи, защо са достигнали до това състояние. Ти имаш ли някаква идея в главата?


    Да след облитането преди да стане тоя мор са се завърнали малко.Имаше диарични петна показващи нозема,но за мен пчелите са се дезориентирали и не са се прибрали.Това съм го виждал два пъти.Снегът да е почернял от пчели.Е имам и други теории,но това са догатки не знания.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1645
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да след облитането преди да стане тоя мор са се завърнали малко.Имаше диарични петна показващи нозема,но за мен пчелите са се дезориентирали и не са се прибрали.Това съм го виждал два пъти.Снегът да е почернял от пчели.Е имам и други теории,но това са догатки не знания.
    Така. Сам си даде отговор на въпроса с малко помощ от моя страна, чрез въпроси. Сега трябва да се третират останалите семейства за нозематоза, че ще се получи същото и при тях. А дезориентирането е процес който се наблюдава само при теб, но не и при пчелите. Особено през зимата. За теб важи по всяко време.

  6. #1646
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имаше хора които редовно третират за нозема с по голям опит и знания,но имаха по големи загуби и от мен.Не е ноземата според мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1647
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имаше хора които редовно третират за нозема с по голям опит и знания,но имаха по големи загуби и от мен.Не е ноземата според мен.
    Ако наистина губиш ориентация,то тогава прасетата намират теб,а не обратното!!!

  8. #1648
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията

    Ако наистина губиш ориентация,то тогава прасетата намират теб,а не обратното!!!


    Тук грешиш точно те ме намират.Е вярно брата ги кара да ме намират,но аз неги търся.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1649
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията

    Ако наистина губиш ориентация,то тогава прасетата намират теб,а не обратното!!!


    Може би ще дойде деня когато някой учен ще докаже/напише/ моята теория.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1650
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имаше хора които редовно третират за нозема с по голям опит и знания,но имаха по големи загуби и от мен.Не е ноземата според мен.
    А да си чел някъде, че мода - тоест аз, бях писал, че проблема е комплекс от причини? Значи семействата отслабват поради някаква причина, било то пръскане, липса на паша, липса на прашец...…….и от там инвазия на различните видове акари, носещи с тях коктейли от вируси за маса болести и се започва. Която има по - добри условия за развитие, тя действа. И във всеки момент ти в пчелина си имаш някакви симптоми на някакво заболяване, защото условията се менят с всеки изминат ден и така. Значи пчелина трябва да се обработи цялостно за по - голямата част от паразитите, за да се потисне до някъде развитието им или цялостно унищожение на пчелина и започване на ново с всичко ново. Някой ще каже, но как пчелина? Ми да. Когато измрат тотално, не се ли получава същото? А, че основен проблем за отслабване на семействата са пръсканията си е факт. И за това аз, и много други колеги надавахме гласност, но не ни чуха. Дори някои ни се смяха, а има и още които ни се смеят. Ето, както казвах много пъти "чумата " тръгна навсякъде. Чакайте, още не е дошъл студа, а след него и дългата влага. Това е само началото.

 

 
Страница 165 от 391 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215265 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •