Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 252 от 389 ПърваПърва ... 152202242250251252253254262302352 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,511 до 2,520 от общо 3882
  1. #2511
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами мен ако питаш си е баш по правилата.Лошо време не излиза рой тия младите майки не могат вечно да стоят в маточниците.Пчелите ги пазят да се не изтрепят.Какво чудно има.
    Съдейки по пилото, майката не е спирала да снася. Това противоречи на роевите маточниците, без значение, какво се е случило с майките след това..... поне според мен де.

  2. #2512
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво стана с пълзящите пчели?

    Щи кажа. Свърши акацията и-и-и-и... пълзящите пчели и те... свършиха!

  3. #2513
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма как да се получи в такъв случай да се появяват майки по прелката. Видял си нещо друго. Снимай и покажи снимка на маточниците. Защото няма как да станат такива случки в кошера, противоречащи на всякаква логика.

    Грешиш Дончев. Поне при мен от седмица майки си летят и си кацат върху кошерите, и по земята. Внимавам къде стъпвам и като видя майка си я вземам и си я слагам, където аз преценя. Общо взето ми избягаха пет парчета, от тях два роя хванах, а другите са бегали, когато ме е нямало. Но майките са доста и ако случа на късмет си я вземам и влиза, където има нужда от майка. Само днеска след обяд, по време на облитането, хванах цели четири. Не е обезателно да се задържат в новите кошери. Често се връщат в старите кошери или пък въобще не се връщат никъде и отиват в човките на пчелоядите.

  4. #2514
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Грешиш Дончев. Поне при мен от седмица майки си летят и си кацат върху кошерите, и по земята. Внимавам къде стъпвам и като видя майка си я вземам и си я слагам, където аз преценя...
    Остави го Дончев! Той, за разлика от теб, само си мисли, че пчеларства в Страната на чудесата...

  5. #2515
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Съдейки по пилото, майката не е спирала да снася. Това противоречи на роевите маточниците, без значение, какво се е случило с майките след това..... поне според мен де.

    Серия «Профессиональное мастерство»

    Лети, пчела!
    В.Н. Корж
    основы
    ПЧЕЛОВОДСТВА
    Ростов-на-Дону
    «Феникс»
    2008

    ,,От гледна точка на запазването на вида на медоносната пчела, роенето (по-точно възпроизвеждане на семейството) е много целесъобразно и полезно явление. Всъщност, само благодарение на роенето, един от най-старите видове насекоми на Земята не само оцеля, но и значително разшири местообитанието си. Поради тази причина инстинктът за роене е „записан“ много здраво в генетичния код на пчелата. За човек, който се занимава с пчеларство сравнително наскоро (в исторически аспект), първоначално роенето беше много желано явление.,,

    ,,Днес повечето пчелари споделят мнението, че съществува проблем на рационалното пчеларство, чиято същност е, че, от една страна, роенето е нежелано явление, а от друга, борбата срещу това генетично програмирано явление е много трудна .,,

    ,,,,Когато правите изявление за съществуването на такъв проблем, трябва да имате предвид само рационално практическо пчеларство. Ако говорим за романтиците на пчеларството, опитвайки се да правим всичко „както в природата“, то те позволяват роевата свобода и за тях горният проблем не съществува. Също така, очевидно, тъй като няма въпрос за рентабилността на бизнеса, с който са ангажирани. Във връзка с това можем да кажем, че разнообразието от подходи към пчеларството само разкрасява пчеларството и всеки пчелар има пълното право да избира такива методи на пчеларство, каквито смята за необходими.,,

  6. #2516
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво стана с пълзящите пчели?
    При нас беше 4 дни, после изведнъж изчезнаха, виждат се единични тук там.

  7. #2517
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Щи кажа. Свърши акацията и-и-и-и... пълзящите пчели и те... свършиха!
    Че то май го писахме,че това състояние ще отзвучи след тази обилна паша.

  8. #2518
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    При нас беше 4 дни, после изведнъж изчезнаха, виждат се единични тук там.

    И при мен след края на пашата спря и сега нямам пълзящи. Но пак ще ги накапя след като извадя меда.

  9. #2519
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Със синя точка.

    И все пак смяната на майката според мен предстои. Просто не си видял в кошера неоплодената. Изчакай още няколко дни и сподели.

  10. #2520
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма как да се получи в такъв случай да се появяват майки по прелката. Видял си нещо друго. Снимай и покажи снимка на маточниците. Защото няма как да станат такива случки в кошера, противоречащи на всякаква логика.
    Подозираш, че маточниците не са роеви ли?

 

 
Страница 252 от 389 ПърваПърва ... 152202242250251252253254262302352 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •