Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 180 от 389 ПърваПърва ... 80130170178179180181182190230280 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,791 до 1,800 от общо 3882
  1. #1791
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    ...семействата са или силни или слаби...
    И при мен са така.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #1792
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И при мен са така.
    След седмица, когато започне масовото излизане на нова пчела, може и да не са така. Наблюдавай ги!

  3. #1793
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И при мен са така.
    Това е тъй поради това, че при застудяването по - силните семейства спасиха всичкото пило, а по - слабите го изоставиха и след това изчистиха. Разликата е повече от месец развитие между семействата.

  4. #1794
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В близките 20 дена при нас не се очаква цъфтеж на акация.След вчерашната проверка на кошерите брата не е много доволен.Вкарват нектар и задръстват плодниците.Майките продължават да се ограничават да снасят само в 6те рамки.Слабинките по метода на Блинов подобрен лекинко от Данче Друмевски/метод бабин кюлот/ набират скорост.Разширени на 6 рамки и готови за смяна на майките с цел да станат МПС-та.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1795
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес разговарях с колеги от Елена.Почват масово да слагат магазини.Аз няма да бързам с риск да се роят.Братока спомена днес,че са по заложили бая търтеи под горната летва.В момента сме на 9 рамки пило ние.Според мен тая година цените на МПС-та ще се сринат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1796
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес разговарях с колеги от Елена.Почват масово да слагат магазини.Аз няма да бързам с риск да се роят.Братока спомена днес,че са по заложили бая търтеи под горната летва.В момента сме на 9 рамки пило ние.Според мен тая година цените на МПС-та ще се сринат.
    Като каза търтеи, то в събота си летяха яко при мен.

  7. #1797
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес разговарях с колеги от Елена.Почват масово да слагат магазини.Аз няма да бързам с риск да се роят.Братока спомена днес,че са по заложили бая търтеи под горната летва.В момента сме на 9 рамки пило ние.Според мен тая година цените на МПС-та ще се сринат.
    При мен някои са заложили търтеи и под пилото...Два дни въртях корпуси и разширявах.

  8. #1798
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време за пчеларстване днес едва 2-3 жила отнесох.Шегувам се разбира се.Времето беше студено и мрачно,но пчелите си излизаха за водица.Не останах доволен от видяното да ви кажа.Все си мислих,че Майстора няма да излезе прав и ще направя много ранни отводки.Пчелите са в такова състояние ще кажеш ,че е септември 2018 на 3-4 ката на рамките.Добре,че има запас иначе щях да ям дървото за липата.С много спор м/у мен и брата сложих ме някой магазин.Брата беше против пак да кажа.По метода на Чичо Гошо поставихме магази/това което ще видите може и да не е правилно. https://youtu.be/2cjtHCCy1bk Това ни отне малко време основно работихме над почистването на магазини и това.https://youtu.be/3u3NGXhQDkY.
    До къде я докараха тия вождове и апостоли да видите.В место да се занимаваме спчеларски работи тие се занимаваме с глупости.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 13.04.2019 в 21:40. Причина: Ебава ме нета
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1799
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Супер време за пчеларстване днес едва 2-3 жила отнесох.Шегувам се разбира се.Времето беше студено и мрачно,но пчелите си излизаха за водица.Не останах доволен от видяното да ви кажа.Все си мислих,че Майстора няма да излезе прав и ще направя много ранни отводки.Пчелите са в такова състояние ще кажеш ,че е септември 2018 на 3-4 ката на рамките.Добре,че има запас иначе щях да ям дървото за липата.С много спор м/у мен и брата сложих ме някой магазин.Брата беше против пак да кажа.По метода на Чичо Гошо поставихме магази/това което ще видите може и да не е правилно/.https://youtu.be/2cjtHCCy1bk.Това ни отне малко време основно работихме над почистването на магазини и това.https://youtu.be/3u3NGXhQDkY.
    До къде я докараха тия вождове и апостоли да видите.Вместо да се занимаваме спчеларски работи тие се занимаваме с глупости.
    Данчо хубаво си дигнал кошерите и сложил керемида пред кошерите за контрола ама да вземеш да сложиш по една дъска от земетя до прелката нали си виждал кокошките как им слагат стълби до полога да могат да се кътерят.Да знаеш ще им облекчи работата е може да се шмугне и някой смок.

  10. #1800
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хвърлих бърз поглед на ранните отводки вчера.Майките са пронесли.Само една ме изненада с нови маточници.Според мен майката се е оплодила недостатъчно и е излязла за второ оплождане.Което е било фатално за нея.Имам и други теории за случилото се,но все пак трябва да мислим по позитивно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 180 от 389 ПърваПърва ... 80130170178179180181182190230280 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •