Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 142 от 391 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,411 до 1,420 от общо 3910
  1. #1411
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ей сега ще проверя - само да звънна. Секунда.........................Звъннах. Вярно бе. Ееееее, дръпна едни гърди напред.

    Не съм.Летящата изчезна миналата седмица.Но ще дръпна след 24 май и то яко.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1412
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не съм.Летящата изчезна миналата седмица.Но ще дръпна след 24 май и то яко.
    И тук нещо стана докато ме нямаше, но нямам обяснение какво е. Преполовиха се.

  3. #1413
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И тук нещо стана докато ме нямаше, но нямам обяснение какво е. Преполовиха се.

    10-12 на 3-4 не е проблем за умиране.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1414
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    От днес и на най-южната част на брега на Дунав акацията цъфна. Има и силен, характерен аромат.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #1415
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Такъв бурен цъфтеж на акация не бях виждал.Няма ранна няма средна нямя късна. Всичко цъфти ,че се пука.Роеве как каза един колега май тая година ще са кът при нас.От видяното днес съдя,че майките са снасяли от 2,5к до 3к яйца на ден.Цял ден се чудя къде да сложа рамка за градеж или отводки да правя.А иначе Акацията ухае добре.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1416
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Във Елена също започва цъфтежа,но там нещата са в норм с цъфтежа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1417
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    При мене рапицата на някои места започна да позеленява тоест да преминава тези жеги и суша бързо ще я свърши.Акацията е цъфнала навсякъде.Вчера за първи път в кошер видях подготовка за роене,градят като луди,лошото е че почнаха се цакат пчелите със майката където е успяла е снесла другото нектар трупат яко,прашец има доста,това е добре за отводките които правя.

  8. #1418
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Имам запитване към по-опитните колеги,имам една майка от 2016г.Много кротка и продуктивна.Направиха си маточник за самосмяна махнах майката от кошера заедно със две рамки и сложих още две(сборна отводка) след 8 дена направиха два маточника отново за самосмяна,вчера направих още две отводки от тези маточници.Преместих майката отново във друг празен кошер.Вупроса ми е как може да я използвам максимално да ми направи още маточници?Миналата година нейна дъщеря от маточник ми беше лидера по мед.

  9. #1419
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Имам запитване към по-опитните колеги,имам една майка от 2016г.Много кротка и продуктивна.Направиха си маточник за самосмяна махнах майката от кошера заедно със две рамки и сложих още две(сборна отводка) след 8 дена направиха два маточника отново за самосмяна,вчера направих още две отводки от тези маточници.Преместих майката отново във друг празен кошер.Вупроса ми е как може да я използвам максимално да ми направи още маточници?Миналата година нейна дъщеря от маточник ми беше лидера по мед.
    Не съм от по-опитните, ама я "дой" поне до слъчоглед. Мисля че някъде бях чел, че така можеш да извадиш 6-7 партиди хубави маточници.

  10. #1420
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Не се вижда особено добре, но ако се вгледа човек...
    https://www.youtube.com/watch?v=VIfN...ature=youtu.be

 

 
Страница 142 от 391 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •