Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 331 от 391 ПърваПърва ... 231281321329330331332333341381 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,301 до 3,310 от общо 3910
  1. #3301
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Калоянов нали питаше за повече от един магазин как се работи:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      108
Размер:	142.6 KB
ID:	11412Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      108
Размер:	118.1 KB
ID:	11413Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      104
Размер:	62.4 KB
ID:	11414

  2. #3302
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията

    Браво на теб, аз също вадя днес. При мен също има доста мед. Аз на един път го вадя. Направо кръста ме заболя, докато махна питите и ги закарам в склада с една количка. Имам един клип на кошера с 3 магазина, ама там няма много какво да се види. Може би не беше правилно. Третия магазин е изграден само в средата на 6 пити и е заложен мед, но не напълно .. И сега се чудя какво да го правя, оставих го и тоя магазин по късно ще го махам.. Явно няма да е на един път. От тези 8 кошера. Рояка от отводката ми направи 5 пълни пити запечатани магазинни. Отводката е капо, но поне е развита на цял плодник. Кошера без майка - един пълен магазин. После още един кошер дето беше слаб пролетта - 7 пълни пити магазинни. 3 кошера по 2 пълни магазина и 1 кошер магазин и половина.

    Сега ще почина малко да обядвам и после продължавам, ебаси и бъхтенето, чак отпуска съм си пуснал. Леле а как ме заболя кръста. А от критовалутата, дето бях купил на най-ниските цени, само от вчера съм с хиляда долара отгоре, седейки и пърдейки. После що света отива на майната си ..

    А мойте пък кротки пчелите. От единия вадих направо без да подпушвам, понеже го забравих, че не съм извадил меда, и си угасих пушалката преди това

  3. #3303
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ееее,наборе,кажи едно здравей,наздраве.....направо с оплакване започна.Те мн лоши тез пчели....сигурно и зайците са започнали да ритат....
    Нема време бе... Тука Началството нали каза че зарад мене ше отдаде приказ да се пише поне един път у месеца и аз бързам да направя нормата, хаха.
    не се оплаквам никак даже, засега всичко е ОК.
    Кажете как се качват снимки бе, забравил съм май Да ви покажа какви кочовати зайци съм завъдил, голям смях...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #3304
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Браво на теб, аз също вадя днес. При мен също има доста мед. Аз на един път го вадя. Направо кръста ме заболя, докато махна питите и ги закарам в склада с една количка. Имам един клип на кошера с 3 магазина, ама там няма много какво да се види. Може би не беше правилно. Третия магазин е изграден само в средата на 6 пити и е заложен мед, но не напълно .. И сега се чудя какво да го правя, оставих го и тоя магазин по късно ще го махам.. Явно няма да е на един път. От тези 8 кошера. Рояка от отводката ми направи 5 пълни пити запечатани магазинни. Отводката е капо, но поне е развита на цял плодник. Кошера без майка - един пълен магазин. После още един кошер дето беше слаб пролетта - 7 пълни пити магазинни. 3 кошера по 2 пълни магазина и 1 кошер магазин и половина.

    Сега ще почина малко да обядвам и после продължавам, ебаси и бъхтенето, чак отпуска съм си пуснал. Леле а как ме заболя кръста. А от критовалутата, дето бях купил на най-ниските цени, само от вчера съм с хиляда долара отгоре, седейки и пърдейки. После що света отива на майната си ..

    А мойте пък кротки пчелите. От единия вадих направо без да подпушвам, понеже го забравих, че не съм извадил меда, и си угасих пушалката преди това
    Калоянски, ако бройката 5-7 ти се явява оптимум /така си мисля/ щом веднъж изпролетят няма какво да им се чудиш толкоз. кой с майка па кой без, па някой се роил - голям праз, гледай да са долу горе равни по сила и да имаш един-два сандъка с някоя и друга скована рамка в резерв. Събирай, разделяй и владей, тва ти е играта.
    А, и внимавай със здравето, другото е бошлаф.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #3305
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    А, и внимавай със здравето, другото е бошлаф.
    Баааааааа,бошлаф!Пръдне ли ти веднъж пчела в гащите,отърване няма
    Усещат го,даже и близките.
    Знам,че не се оплакваш,амааааа нийййй ще се оплачим,от месечната норма.Седмична трябва да стане!Какво ти седмична,часова трябва да стане

  6. #3306
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Нема време бе... Тука Началството нали каза че зарад мене ше отдаде приказ да се пише поне един път у месеца и аз бързам да направя нормата, хаха.
    не се оплаквам никак даже, засега всичко е ОК.
    Кажете как се качват снимки бе, забравил съм май Да ви покажа какви кочовати зайци съм завъдил, голям смях...
    Горе използваш пред, предпоследната емотикона. Пред тази за видеото. След това намираш файла/снимката в падащия прозорец и качваш. Дано съм обяснил добре!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #3307
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ще пиша утре. Днес се съсипах, чак сега 22:30 приключвам и то не напълно, оставих си центрофугата да се доизтече и имам пити да връщам, восък да измивам ... Трябва да има по лесен начин. Виждам къде се бавя. Не може за 100 кг мед, може и малко повече, да ми отнема толкова много, даже от време на време сестра ми помагаше.

  8. #3308
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Аз съм стигал сам до 250 кг/ден, но когато има много мед. Хамалогия си е наистина. При ваденето оптималното си е трима човека, но колкото повече толкова повече

  9. #3309
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Аз съм стигал сам до 250 кг/ден, но когато има много мед. Хамалогия си е наистина. При ваденето оптималното си е трима човека, но колкото повече толкова повече
    При мен това което ме тормози е че нямам станок/вана, а го правя мега импровизирано, самото разпечатване и това ми отнема страшно много време. Правя го над един дълбок стоманен леген .. Отделно и центрофугата ми е за 4 пити ДБ ръчна изработка и се върти на ръка и тн ... Може би трябва да направя нещо по въпроса и да си създам малко удобства. Така става сложно .. Вече втори ден пък се занимавам да почистя и измия.

    П.С - само да кажа че при мен може би слънчогледа е 50-60 процента. Понеже след акацията не съм вадил, а те са натрупали от дъба мана и отделно на това разни други хиляда неща и меда е уникален. Този от маната (ако е мана) бая трудно излизаше.. едвам едвам .. Мислех да го разделя меда първоначално, обаче вчера толкова напредна времето, че въобще не съм го мислил. Както дойде всичко накуп. Отделно на това имам още по магазините останал мед .. И ще трябва по -късно да го вадя, освен ако не си го приберат пчелите, което е по-добре за мен.

  10. #3310
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз съм казвал някъде напред у Форума - едно време като почвах и се чудех как ще го вадя /медът / комшията да е жив и здрав - това викаше - те само да го съберат ний ако трябва и през нощта ще го извъртим. Действително, първо вадене средата на юли, вечерта на лампа и радиоточката дъни Музикална стълбица... Незабравимо, вече 25 години.
    Ти, Калоянски тепърва ти предстои оптимизация в много посоки, нали ми виждаш подписа втори ред? Много би било добре да имаш помощник на центрофугата, за мен даже е задължително. той да разпечатва и да върти, ти вадиш питите и пренасяш, евентуално правиш и бегъл преглед на кошерите да следиш как вървят нещата. Центрофугата, ако си струва и ако позволява тунинг - може да я правиш радиална даже електрифицирана /имаме тука теми по тия въпроси и богато инфо/, това спестява доста време. Въртиш само магазинни рамки / половинки ДБ/ зареждаш по един магазин и канализираш нещата малко по-малко. Станок и вана не са кой знае какво подобрение, ако няма да прекарваш тонове продукция така че там може да импровизираш. През активния сезон недей оставя запечатан мед по магазините, по-добре го сваляй редовно. Пак като почвах едно време дядките на село ми викаха - колко повече вадиш, толко повече носят пущините, алегория някаква ама има нещо вярно. Сега че има в магазините - нищо лошо - или ще си го вземат ако продължи сушата, или ще допълнят ако рече Горния. Не ти знам района, но при нас както е сега такова времето, случва се и август, че даже и септември да има принос, тъй че магазини трябва да има отгоре.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 331 от 391 ПърваПърва ... 231281321329330331332333341381 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •