Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 391 ПърваПърва ... 1151596061626371111161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 3910
  1. #601
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Днес ходих на пчелина и поизчистих около кошерите от снега.Имаше около 35см.сняг и добре че са с гръб откъм вятъра че не бяха много затрупани със сняг.Прослушах ги с една шлауха и засега съм доволен.Всичките са живи.Слушах прогнозата за времето и го дават отново с обилни снеговалежи при нас.Ще се ходи отново да се почиства около тях.Но това да е.Да не свиват много големи студове от -20,-24градуса както го дават.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Снега пази от студа та си прави сметката , като ги отриваш и чистиш!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #602
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм почистил само пространството пред прелките,иначе около тях не пипам никога.

  3. #603
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Снега пази от студа та си прави сметката , като ги отриваш и чистиш!
    Снегът няма как да пази от студ, защото е сняг. Но, когато натрупа около кошерите пази от вятър.
    Въпреки това е добре да се поразчиства - отпред и евентуално от капаците. Отпред, защото като се позатопли, там където е почистено снегът се топи бързо, показва се земята и пчелите кацат там, а не в околния сняг при облитане. Затова някои спецове препоръчват разпръскване на слама в снега пред кошерите. Аз слама нямам и поразривам отпред с крак.

    А многото сняг върху капаците се топи бавно и струйките вода има опасност да проникнат в кошера. Това, естествено ако капакът няма добро водооткапване.

  4. #604
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Снегът няма как да пази от студ, защото е сняг.
    Ааааа,Бате Мишо,ако нямаше сняг в тез студове посевите щяха да измръзнат....да не забравяме и ескимосите.....Вярно,снега не топли,но задържа топлината идваща отдолу....

  5. #605
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Когато тръгне да се топи снега почиствам капаците. Щото като капе от капака и пръска по целия кошер. Отделно ако се свлече всичкия сняг от капака и тупне пред кошера, нема чистене на тия буци.

  6. #606
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Когато снегът започне да се топи той не може да тупне пред кошерът защото имам на капаците по една тухличка която разделя капака на две.До сега толкова години не ми се е случвало това.

  7. #607
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Вали,вали,вали!Както е започнало вече втори ден си вали кротко и мирно-ту го засили ,ту намалее но не спира.Снежната покривка вече е около 45-50см.Но за това пък времето е меко и няма такива студове каквито предсказваше Емил Чолаков.Вярно сутринта в 6,30 беше -14градуса,но през деня се вдигна до -6,5 -7градуса.Дасе надяваме че големите студове ще ни заобиколят.
    Поздрави:Цветан Димитров

  8. #608
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Вчера валеше-днес вече пече!Валя сняг до 2,30-3,00часа и спря.Небето се оцъкли и изненадващо температурата не падна повече от -12градуса.Сутринта след осем започна да пече.Надявам се днес времето да омекне значително.
    Поздрав:Цветан Димитров

  9. #609
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Ново пет!Вчера беше понапекло и снегът започна да се уляга, а тази сутрин -18градуса в 6,00часа.Когато тръгвах за работа-мустакът ми хвана ледени висулки.
    А бе както казва Емил Чолаков-кучи студ ,но какво да направим.
    Поздрави:Цветан Димитров

  10. #610
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!Вчера беше торличко нищо че валя дъжд.През целият ден времето беше меко с температури около 4-5 градуса.Снегът много се улегна и на места където беше по-тънък започна да чернее.Днес ходих на пчелина да пообиколя и прослушам семействата.Слънчево,темпе ратурата на въздуха беше около 9-10 градуса.На прелките на някой от кошерите се бяха показали пчелички някой от които даже облитаха наоколо.Прослушах със шлауха кошерите и бях много радостен че всичките са живи.
    Поздрав:Цветан Димитров

 

 
Страница 61 от 391 ПърваПърва ... 1151596061626371111161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •