Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 352 от 393 ПърваПърва ... 252302342350351352353354362 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,511 до 3,520 от общо 3924
  1. #3511
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    683
    абе как е възможно да има толкова акар, както показва Ник. Това е много сериозно положение... Но това което казва Трендафил също е важно. Аз не виждам акар, обаче виждам просрано на половината кошери и затова им давам за нозематоза. Може и да им дам друг препарат за нозематоза, но не знам кое е правилно. Гледам да не третирам много много.

  2. #3512
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Тест правя с алкохол. Какъв препарат...?
    Уффффффффффффф нали знаеш всеки си ги има бръмбазлъците в главата нямам вяра на тия тестове те малко ми мязат на тия тестове де ги правиха за Ковид трябва да е на еди кой си ден от заразяването,трябва де е еди от къде си , трябва да не си пушил да не си пил да не си целувал и т.н. ако няма пило ги накапи с оксалова по клсическия начин не производните му щуротии де са от сферата на вероятностите, че доколкото съм те чел едва ли ще сложиш няква химия ама то и кое време е за химия.

  3. #3513
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    абе как е възможно да има толкова акар, както показва Ник. Това е много сериозно положение... Но това което казва Трендафил също е важно. Аз не виждам акар, обаче виждам просрано на половината кошери и затова им давам за нозематоза. Може и да им дам друг препарат за нозематоза, но не знам кое е правилно. Гледам да не третирам много много.
    ,,Аз не виждам акар, обаче виждам просрано на половината кошери,, това към днешна дата ли ?

  4. #3514
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    683
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,Аз не виждам акар, обаче виждам просрано на половината кошери,, това към днешна дата ли ?
    Ами това го видях на един кошер лятото, на горната прилетна дъска, мога да снимам. Обаче се чудя дали не е от гроздето. Мога да пусна една снимка да видите .. Обаче са само няколко и то тези разположени близо един до друг. Ей сега отивам да снимам.

    П.С - ето ги снимките, тези петна станаха някъде лятото края, като започна гроздето, петната са светлокафеви, на снимките изглеждат по тъмни. Появиха се преди да третирам за нозематоза. След това го направих 2 пъти както пише в листовката на Нозевита.

    https://drive.google.com/drive/folde...do?usp=sharing

  5. #3515
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами това го видях на един кошер лятото, на горната прилетна дъска, мога да снимам. Обаче се чудя дали не е от гроздето. Мога да пусна една снимка да видите .. Обаче са само няколко и то тези разположени близо един до друг. Ей сега отивам да снимам.
    Ми нямам идея дали е от гроздето ама много нетипично за това време на годината ми се струва.Мое си мнение де

  6. #3516
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    683
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми нямам идея дали е от гроздето ама много нетипично за това време на годината ми се струва.Мое си мнение де
    Аз съм чувал че такива петна, изглежда да са нозематоза. Обаче пък вътре по рамките няма нищо .. Видях по време на гроздето, как пчелите носеха едно ей такова подобно и кацаха горе, не можах да разбера защо. Изглеждаше все едно е захаросан мед по крачетата. И ми заприлича че носят от лозето, дето е точно под тях. Ама друга година не е било така , доколкото си спомням, имало е но не чак толкова такива петна.

    Сега като отворих книгата, там пишат някакви симптоми, които аз не наблюдавам. Една пчела не съм видял умряла или да пълзи. Рамките както писах са чисти и нямат никакви петна.

  7. #3517
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2017
    Мнения
    18
    Пчеларски район
    обл. Плевен
    Кога ще изчезнат осите? Днес видях доста крачета на умрели пчели по дъната. Семействата са силни все още, но борбата е голяма.

  8. #3518
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,246
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Уффффффффффффф нали знаеш всеки си ги има бръмбазлъците в главата нямам вяра на тия тестове те малко ми мязат на тия тестове де ги правиха за Ковид трябва да е на еди кой си ден от заразяването,трябва де е еди от къде си , трябва да не си пушил да не си пил да не си целувал и т.н. ако няма пило ги накапи с оксалова по клсическия начин не производните му щуротии де са от сферата на вероятностите, че доколкото съм те чел едва ли ще сложиш няква химия ама то и кое време е за химия.
    Разбрах те. Ще направя и двете, да видим кое, какво ще покаже. Аз съм почти сигурен, ама, както казваш-знае ли човек?

  9. #3519
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,246
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Плама Виж публикацията
    Кога ще изчезнат осите? Днес видях доста крачета на умрели пчели по дъната. Семействата са силни все още, но борбата е голяма.
    Когато започнат сланите...

  10. #3520
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз съм чувал че такива петна, изглежда да са нозематоза. Обаче пък вътре по рамките няма нищо .. Видях по време на гроздето, как пчелите носеха едно ей такова подобно и кацаха горе, не можах да разбера защо. Изглеждаше все едно е захаросан мед по крачетата. И ми заприлича че носят от лозето, дето е точно под тях. Ама друга година не е било така , доколкото си спомням, имало е но не чак толкова такива петна.

    Сега като отворих книгата, там пишат някакви симптоми, които аз не наблюдавам. Една пчела не съм видял умряла или да пълзи. Рамките както писах са чисти и нямат никакви петна.
    Не знам какво си видял но едва ли е разстройство от Нозема апис а когато има отвън по прелката петна може да е от крака така се познава и ограбен кошер от 10 метра по черната мръсна прелка.

    П.П.Г-н. Дончев май имаше в пред вид Нозема Церане там няма посрано

 

 
Страница 352 от 393 ПърваПърва ... 252302342350351352353354362 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 5 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •