Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 203 от 391 ПърваПърва ... 103153193201202203204205213253303 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,021 до 2,030 от общо 3909
  1. #2021
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Докато беше Върбанов/не оня/ги тровеха само на рапицата,но пръскаха със самолета и за акацията без да се роят беха сила.От как се появиха новите лапачи ми почнаха проблемите.От 80кг от кошер съм почти на 10 вече.Всички викат,че виновни за това са климатичните промени.Аз бих казъл,че ако не са те до сега да сме почнали всите да произвеждаме Китайски мед.Много хора си траят за смъртноста и ги разбира.С парата ще си възтановят занаята,но това за мен не е занаят,а забавяне на зануляване.Живи са на тия дето хранят като за световно/ама и там се съмнявам/макар,че има логика ако го свържеш с К_19.По малко контакти по малко проблеми/ДанчеДрумевски/.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2022
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Дака,прочети ми поста ,няколко пъти, и виж дали ще разбереш нещо.
    Не го съди прекалено жестоко Ачка, сега е взел думата и не чете внимателно. По колко сироп обаче не уточни, една хранилка или колкото поеме?

  3. #2023
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Докато беше Върбанов/не оня/ги тровеха само на рапицата,но пръскаха със самолета и за акацията без да се роят беха сила.От как се появиха новите лапачи ми почнаха проблемите.От 80кг от кошер съм почти на 10 вече.Всички викат,че виновни за това са климатичните промени.Аз бих казъл,че ако не са те до сега да сме почнали всите да произвеждаме Китайски мед.Много хора си траят за смъртноста и ги разбира.С парата ще си възтановят занаята,но това за мен не е занаят,а забавяне на зануляване.Живи са на тия дето хранят като за световно/ама и там се съмнявам/макар,че има логика ако го свържеш с К_19.По малко контакти по малко проблеми/ДанчеДрумевски/.


    Не си прав за храненето. Аз съм другата крайност, нито сироп, нито питки е влизал вече 4 година в моите кошери и са живи моите за момента в доста голям процент( 1 умрял слаб, един без майка и един го окрадоха преди седмица , а беше доста силен). И си мисля, че точно това ми помага, че не храня с нищо изкуствено а само с мед.

    п.с. като направя отводка първите дни храня със сироп, защото няма летящи пчели и няма начин да не подхраня в началото, за да тръгнат да се развиват по-бързо.

  4. #2024
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хиче ти не немаш технически култури...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2025
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Докато беше Върбанов/не оня/ги тровеха само на рапицата,но пръскаха със самолета и за акацията без да се роят беха сила.От как се появиха новите лапачи ми почнаха проблемите.От 80кг от кошер съм почти на 10 вече.Всички викат,че виновни за това са климатичните промени.Аз бих казъл,че ако не са те до сега да сме почнали всите да произвеждаме Китайски мед.Много хора си траят за смъртноста и ги разбира.С парата ще си възтановят занаята,но това за мен не е занаят,а забавяне на зануляване.Живи са на тия дето хранят като за световно/ама и там се съмнявам/макар,че има логика ако го свържеш с К_19.По малко контакти по малко проблеми/ДанчеДрумевски/.
    Причините за проблемите ни са много.Дали има основна ,или е низ от натрупване на злощастни съвпадения незнам.Но имам чувството че има някакво ошашавяне сред нас.Повечето не знаем защо и какво ни случва и едно от малкото неща които ни идват наум да правим е подхранване , подхранване подхранване .Кой с каквото намери за добре.Пчелите са преживели хиляди години ,без хората и без подхранване ,но за съжаление вече не могат.Слагаме огромен брой семейства.Стрмим се да получим колкото се може повече продукция от тях,която после да продадем на безценица.Но и пчелите си имат сигурно някаква граница на издръжливост.А за капак земеделците също гонейки големи добиви тровят безогледно и ни разбиват тотално. И мойте уважения за Христо Димитров който със сигурност може да вади и повече мед ,ако подхранва здраво...
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 19.02.2021 в 00:03.

  6. #2026
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не го съди прекалено жестоко Ачка, сега е взел думата и не чете внимателно. По колко сироп обаче не уточни, една хранилка или колкото поеме?
    200-300млл. обикновен захарен сироп.Това през седмица....основа в средата+ср+сиропче,основа в средата+сиропче+местене на ср.Ако няма да ходя следващата седмица слагам 2основи.Сиропче слагам само на слабите.Района предлага достатъчно прашец и нектар,още от минзухара...

  7. #2027
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    200-300млл. обикновен захарен сироп.Това през седмица....основа в средата+ср+сиропче,основа в средата+сиропче+местене на ср.Ако няма да ходя следващата седмица слагам 2основи.Сиропче слагам само на слабите.Района предлага достатъчно прашец и нектар,още от минзухара...

    Нали говорим за слабаци до 3 м/урамия? Сега ако кажеш и че от Март ги почваш с тая схема, ще започна да давам заето

  8. #2028
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията

    Нали говорим за слабаци до 3 м/урамия? Сега ако кажеш и че от Март ги почваш с тая схема, ще започна да давам заето
    Прочети в другата стая,в петъчното пчеларство,какво съм писал на 10 март 2018г.Има и снимки.

  9. #2029
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Прочети в другата стая,в петъчното пчеларство,какво съм писал на 10 март 2018г.Има и снимки.
    Чете, той, ама по-му приляга да пише.

  10. #2030
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чете, той, ама по-му приляга да пише.
    Присмял се хърбел на щърбел

    Ачка, направо ме съсипа, такова четене изчетох, докато приближа до заветния ден, щото нали знаеш, че там не е по дати и аха да стигна и спря тока
    Сега ще чакам да стане 10.03 и пак ще опитам

 

 
Страница 203 от 391 ПърваПърва ... 103153193201202203204205213253303 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •