Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 371 от 391 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,701 до 3,710 от общо 3910
  1. #3701
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово

  2. #3702
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз тази година видях, че са се пръкнали такива "циганки", а за качествата им още нямам впечатление

  3. #3703
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Мога да кажа със сигурност само, че пчелите им работят при температури(в ниския диапазон), когато другите не летят.

    Р.Р.
    И крадът. Магазина на втората снимка, го напълниха за три дни, при липса на паша.
    Дано да са донесли само мед...
    Този пост е редактиран от Кразз; 07.06.2023 в 19:42. Причина: Р.Р.

  4. #3704
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Мога да кажа със сигурност само, че пчелите им работят при температури(в ниския диапазон), когато другите не летят.

    Р.Р.
    И крадът. Магазина на втората снимка, го напълниха за три дни, при липса на паша.
    Дано да са донесли само мед...
    Времето е пдходящо за мана.......

  5. #3705
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Времето е пдходящо за мана.......
    Това е от преди две седмици. Мисля, че не е мана, защото е единичен случай. Иначе, би трябвало и другите да вкарат по нещо.

  6. #3706
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И аз тази година видях, че са се пръкнали такива "циганки", а за качествата им още нямам впечатление
    Аз, съм забелязал, че снасят добре и го отдавам на това, че са по - тънки и дълги.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #3707
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Циганка другия път! Това са най-най-най-най-най-най... хубавите майки. Всички други, хм... просто "минават под масата" на тези.
    От моя скромен опит с различни видове майки, мога да коментирам, че подобни кафяви майки, тънки, дълги, със тънко и остро дупенце са най-добрите. Имат нисък праг на роене, снасят като за световно, семействата им са относително спокойни, при не много голям брой пчели пълнят магазини, изкарват зимата с около 30 000 пчели, рядко боледуват и държат чисти кошери. Дълго време имат добра яйценосна способност, за повече от две години.
    За тези майки мога да кажа само хубави неща и не се сещам за нищо лошо. Могат се изброяват и много други неща от положителните им качества, но просто няма смисъл.

  8. #3708
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Моите пък са телепорти, когато ги търся никога не ги намирам ...

  9. #3709
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Не ми се е случвало толкова роева година. Самосменна майка от 2023, която я видях да снася около 20 април днес беше с пълен магазин и в магазина маточници. Отворих плодника и разроявах, защото тъкмо беше почнала да снася в маточните чашки, но имаше и такива на 6-7 дни. Отводка, която отделих на 3 рамки началото на май с майка 2020 я отварям и пак млада майка на втора пита и кошера пълен с маточници.Днес беше на 8 рамки, от които 6 с пило. Слабаците вече загладили косъма и те искат да роят. Роенето почна от края на април и днес си мислех, че е свършило, но се оказа , че имам още 3 кошера в роево. Направих не знам вече колко отводки, но мед почти няма.Луда година..... Всичко се отнася за 10 ДБ с 1 или 2 магазина. Но имам и 10-на 12 ДБ , положението не е по-различно. Всичко 20 и 21 майки иска да се рои. Да ви е успешна пчеларската година!

  10. #3710
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    И при мен е същата работа-всички, които бяха готови за акацията са с маточници (30бр.лр).
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 371 от 391 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •