Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 189 от 389 ПърваПърва ... 89139179187188189190191199239289 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,881 до 1,890 от общо 3882
  1. #1881
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе вие като не сте се изяли един друг....пак бива!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1882
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    В Събота 11.01.2020г. минах на пчелина та ги нагледах, всичките са на лице. Дано и на пролет ме посрещнат дружно в този състав.

  3. #1883
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Вчера ходих на пчелина за да почна да режа дръвчетата.Пчелите бяха наизлезли и нападнали цъфналите кокичета -носеха прашец.В другият край на двора има минзухар на който му трябват още 5-6 дни за до отвори и той цветът си.При тази топла зима засега всичко зазимено е налице.
    Поздрави:Цветан Димитров

  4. #1884
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    При мен 2-3 оцеляха от 15-на засега (4-5 се стопиха в последните 30-40 дена).
    Почти всички имат много мед.
    Но аз си ги гледам доста мърляво и не съм учуден.
    Кофти за околните големи пчелини, при тях също има голяма смъртност, доколкото чувам.
    Последните дни започнаха да пръскат водните площи покрай Дунава със самолет за ларвите на комарите,
    дано да има ефект.

  5. #1885
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Борислав Виж публикацията
    При мен 2-3 оцеляха от 15-на засега (4-5 се стопиха в последните 30-40 дена).
    Почти всички имат много мед.
    Но аз си ги гледам доста мърляво и не съм учуден.
    Кофти за околните големи пчелини, при тях също има голяма смъртност, доколкото чувам.
    Последните дни започнаха да пръскат водните площи покрай Дунава със самолет за ларвите на комарите,
    дано да има ефект.
    Ще има ефект разбира се. Ще измрат и пчели. Все пак препарата е за насекоми. Вярно, ще има и оправдания, че се пръска вечер, че няма вреди, че, че...

  6. #1886
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    АВИАЦИОННОТО ПРЪСКАНЕ ЗАПОЧНА
    Община Свищов и Кризисен щаб – Свищов уведомяват гражданите, че започна планираното авиационно пръскане, което не е свързано с COVID-19.
    Третирането на 6 000 дкара влажни зони със застояли води, блатисти местности и временни водни басейни с нетечащи води
    е насочено срещу ларвицидното унищожаване на комарите.
    Основните територии, които ще се третират са остров Вардим, остров Малък Вардим, блата Вардим и Свищов, м. „Янково гърло”
    и крайбрежието на р. Дунав от Лимана на с. Вардим до АЕЦ „Белене”.
    Третирането ще бъде с препарат ВектоБак 12 АС.Обработката ще се извърши с хеликоптер. При третиране с ВектоБак 12 АС
    няма ограничения за достъп на хора и животни до третираните зони. Безвреден е забозайници, птици и риби.
    Не е опасен за полезната ЕНТОМОФАУНА И ПЧЕЛИТЕ.Бъдете спокойни за здравето си като останете вкъщи!

    ПРЕС ЦЕНТЪР – ОБЩИНА СВИЩОВ
    КРИЗИСЕН ЩАБ ПРИ ОБЩИНА СВИЩОВ



    Е, колкото и да е безвредно предполагам,че е и вредно донякъде.
    Сега поне пръскат по ларвите на комарите (уж), иначе на лято ръсят навсякъде.


  7. #1887
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    В Петък на 17.04.2020г. им направих първият основен преглед, то до сега все време не дава, всички са на лице на по 5-6-7 рамки с пило. Изключение правят само два които са се стопили до една шепа пчели, майка имат но пило много малко - абе за сега нищо не им правих и явно ще им бия кръста... Сложих на всички по една основа да градят между пилото и както обикновено ги почерпих с поредната хранилка захарен сироп. Предходни години първата пита за градеж я слагам края на Март или първата седмица от Април и след това не им слагам до цъфтежа на акацията - тогава градежа болшинството е за търтеиви килийки и за това не слагам. В Неделя след обяда много ме човъркаше да видя как върви градежа и набързо ги погледнах всичките. За мое учудване тези които бяха на 6 и 7 пити с пило - основата е изградена на 90 % и осеменена на около 50 %, а тези с 5 рамки пило просто изградили мястото където от двете страни има пило - при тях просто завъртях основата на 180 градуса за да се изгражда и останалата част преди да бъде осеменена. Рапица около пчелина няма или поне нямам данни да са садили което значи че ако акацията цъфне както други години между 1 и 6 Май армията ми ще е готова за чист Акациев медосбор.

  8. #1888
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    В Петък на 17.04.2020г. им направих първият основен преглед, то до сега все време не дава, всички са на лице на по 5-6-7 рамки с пило. Изключение правят само два които са се стопили до една шепа пчели, майка имат но пило много малко - абе за сега нищо не им правих и явно ще им бия кръста... Сложих на всички по една основа да градят между пилото и както обикновено ги почерпих с поредната хранилка захарен сироп. Предходни години първата пита за градеж я слагам края на Март или първата седмица от Април и след това не им слагам до цъфтежа на акацията - тогава градежа болшинството е за търтеиви килийки и за това не слагам. В Неделя след обяда много ме човъркаше да видя как върви градежа и набързо ги погледнах всичките. За мое учудване тези които бяха на 6 и 7 пити с пило - основата е изградена на 90 % и осеменена на около 50 %, а тези с 5 рамки пило просто изградили мястото където от двете страни има пило - при тях просто завъртях основата на 180 градуса за да се изгражда и останалата част преди да бъде осеменена. Рапица около пчелина няма или поне нямам данни да са садили което значи че ако акацията цъфне както други години между 1 и 6 Май армията ми ще е готова за чист Акациев медосбор.
    Ивайло, защо?
    Ако не възразяваш, може свободно да обсъдим, какви са плюсовете и минусите при ранното залагане на основи за градеж.

  9. #1889
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Авиационното пръскане започна ама май не започна

  10. #1890
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от bopetkov Виж публикацията
    Авиационното пръскане започна ама май не започна
    Свали ли го?

 

 
Страница 189 от 389 ПърваПърва ... 89139179187188189190191199239289 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •