Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 209 от 391 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219259309 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,081 до 2,090 от общо 3909
  1. #2081
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Кажи де, не се стискай.

    Ще ти кажа що да не ти кажа.По средната вена на крилете...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2082
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди години казвах, че всички трябва да си плюят в пазвите, но никой не ми повярва. Имаше и мой АПЕЛ към светилата в държавата ни, но никой не ме и ЧУ и т. н.....Радвам се, че при теб всичко е на МАКС и ти пожелавам да не вкусваш от това, което другите претърпяват.

    То при мен и при един друг от пчеларите в селото вече втора поредна зима всичко е наред и на макс. С тази разлика, че миналата зима измряха останалите пчелини в селото, а и сега положението е много кънтри в целия ни регион. Не знам защо се получава така, но, колегата от селото, на който също не му мрат пчелите през зимата, той определено прави есенно подхранване практически без добавки в сиропа, за разлика от мен.

  3. #2083
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чух вече и за занулени майко производители.А щом и при тях е това нали са сещаш.
    Въх-х-х... Ами ако и ние рантутим с антибиотици, смятайте момчета... Въпросните майкопроизводители нямаше да имат пазар и щяха да изпофалират.

    Между другото, съм малко прозт! Не се сещам, а подсети ме с един зад врата де!

  4. #2084
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Това, че е вадил в края на август и началото на септември е много относително. От седем години в края на август вадя всичко, каквото докопам в кошера и наливам по 10 килограма суха захар средно на кошер до около края на септември.
    Последната есен не вадих всичко, но... Но, определено, дръпнах, като крайни, рамките с манов мен, който донесоха, през август. В момента имам доста кошери на осем или десет междурамия с пчели, публикувах снимка на един от силните. Септември си храних както всяка поредна година и в момента, освен, че имам силни кошери, почти във всеки има по около 15 килограма мед и от тук насетне ще разпичатвам като за световно и няма да им наливам захар вече за трета поредна пролет.
    Извинявам се за въпроса, но нещо не схващам. Ако към днешна дата имаш 10 м-я пчели, как ги "развиваш " до гл. паша?

  5. #2085
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Въх-х-х... Ами ако и ние рантутим с антибиотици, смятайте момчета... Въпросните майкопроизводители нямаше да имат пазар и щяха да изпофалират.

    Между другото, съм малко прозт! Не се сещам, а подсети ме с един зад врата де!
    ДанчеДрумевски известен майкопроизводител на ЗР и бъдещ майкопроизводител на годината.
    п.п.Няма прости хора а само такива които не ползват ГУГЪЛ/не е ДанчеДрумевски измислил това/
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2086
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Извинявам се за въпроса, но нещо не схващам. Ако към днешна дата имаш 10 м-я пчели, как ги "развиваш " до гл. паша?

    Ми как? Те в момента са така, защото пилото е малко и малко пчели са ангажирани с него. Виж като стане пилото на 4-5 рамки и пчелите като се съберат плътно около него в края на март началото на април междурамията намаляват като брой, но пък плътността на пчелите стоящи върху обработваемите рамки се увеличава. Плюс това и зимната пчела тъкмо по него време започва активно да мре и по него време, края на март - началото на април, поради смяната на поколенията /т.н "обръщане" на семействата/ има задържане на бройката пчели в почти всяко семейство. Виж, вече по рапицово време, разнасям пило на по-слабите, на тези със сменени майки, правя отводки, продавам пило и друго, каквото се сетите.

  7. #2087
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    https://pchelari.com/forum/showthrea...l=1#post169786
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ти пък... Ми де да знам. Явно противороевите мерки работят. Редовно рамки с основи за градеж и строителни през май и юни. Като продължавам с градежа даже и след слънчогледа, например последното лято след слънчогледа ми изградиха по цели две рамки масово, а някои и по четири. На повечето мрежести дъна и прашецоуловители, махане крилете на майките, където тръгнат маточници, изрязване на първите маточници и оставяне само на най-големите, махане на пило от силните и го давам на слабите, две поредни години продавах пило по около 4 рамки от силните. Но въпреки всички тези мерки, имам чувството, че когато тръгнат да залагат маточници, обикновено е за самосмята, е, от тях произвеждам новите майки. Плюс това, на два пъти ми умираха по 70% от семействата. По принцип майките ми се сменят всяка година на 75-85%, а тези стари майки с изрязани криле, които не ги сменят, ги оставям. Точно това семейство от снимката е с майка с изрязани криле още през май 2020 г., като от него съм извадил три магазина и отделно плодника след слънчогледа.
    Би ли казал кои години са ти умирали по 70% от семействата и какви ти бяха тогава грешките?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  8. #2088
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    https://pchelari.com/forum/showthrea...l=1#post169786


    Би ли казал кои години са ти умирали по 70% от семействата и какви ти бяха тогава грешките?

    2011 - оставих августовския мед и не подхраних през септември с нищо.
    2014 - нозематоза.

  9. #2089
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ми как? Те в момента са така, защото пилото е малко и малко пчели са ангажирани с него. Виж като стане пилото на 4-5 рамки и пчелите като се съберат плътно около него в края на март началото на април междурамията намаляват като брой, но пък плътността на пчелите стоящи върху обработваемите рамки се увеличава. Плюс това и зимната пчела тъкмо по него време започва активно да мре и по него време, края на март - началото на април, поради смяната на поколенията /т.н "обръщане" на семействата/ има задържане на бройката пчели в почти всяко семейство. Виж, вече по рапицово време, разнасям пило на по-слабите, на тези със сменени майки, правя отводки, продавам пило и друго, каквото се сетите.

    https://youtu.be/xRb9SgjHF1E По поста ти разбирам,че твоите са слаби семейства.Което ми говори,че имаш някаква смъртност и да е малка или си обединявал.
    Това е средно семейство по моите критерии,но добро.Виждаш колко рамки е пилото.Сега ако кажеш,че си над 650м те признах.Аз на 650м имам по силно
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2090
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/xRb9SgjHF1E По поста ти разбирам,че твоите са слаби семейства.Което ми говори,че имаш някаква смъртност и да е малка или си обединявал.
    Това е средно семейство по моите критерии,но добро.Виждаш колко рамки е пилото.Сега ако кажеш,че си над 650м те признах.Аз на 650м имам по силно

    Друмев, това от видеото за мен е наистина средно семейство,но сравнение с моите си е направо много-много-много слабо. Майката му е снасяла доста добре, само че аз така няма да го оставя и ще направя директно обръщане на всички оплодени рамки, така, че пилото да застане срещу меда и ще разпечатам поне три рамки с мед. Така всички свободни от отглеждането на пило пчели директно ще бъдат принудени да работят и по почистване на килийките и освобождаването им за снасяне от майката, а след това и по отглеждането на пилото. Разбираш ли защо в предния си пост съм написал, че в края на март пчелите ми намаляват броя на междурамията /т.е. събират се по цялата дължина на рамката/ в сравнение със сега, когато още не съм правил току що описаната процедура, защото и другата седмица при нас ще има минусови температури?

    Няма да лъжа, на 350 метра съм.

 

 
Страница 209 от 391 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219259309 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •