Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 208 от 391 ПърваПърва ... 108158198206207208209210218258308 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,071 до 2,080 от общо 3907
  1. #2071
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Главата ти на тебе е отровена.
    Дреме му на БАБХ за пчелите, за кравите, за овцете, за козите и други такива живинки. Нали си вземат заплатите и парите от проверките всяка пролет и есен. Шибани заплатаджии и комисионери! Я ги назначи на пълна самоиздръжка без дотации от държавата, да видиш как ще тръгнат навсякъде проверки и как ще намерят под вола теле като успоредно с това ще ангажират даже и застрахователи /в случай, че има застраховка на пчелина, ако е по програма/ като страна по казуса, за да неутрализират виновника за смъртност. Който не си гледа стоката като хората, БАБХ ли да му намери причината за смъртността и пораженията? Ай да си говорим истината.
    https://www.vbox7.com/play:b5fd95476c Тук кой е виновен аз ли?Правят един акт 10к/лв и ай пак у ряката...Ама хората не ядат риба...Ами какво ядем аджеба след това пръскане като за световно?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2072
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Няма такъв синдром.Има бягане на пчелите или изтощаване...според мен де.Пчелите бягат,а накрая и майката си тръгва по живо по здраво...
    Бягат от акарите бе, брато.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Я, иди запали една свещ в най - близката църква. И гледай да е от по - големите.
    Тюх, да си плюя в пазвата! Да не е уруки, че в момента почти се обърнаха семействата, масово на по три рамки с пило почти на 50% и за цяла зима само един умрял от глад.

    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да може би това е правилния начин да запазиш живи семейства зимата,но каква пчела имат тия семейства?Ако имаш две паши добре,но мога да се обзаложа с теб,че живота им не е по дълъг от 30 дена...За програми и за БИО е супер,но има един лаф"Няма да е все така".
    Ми ела да видиш, каква пчела имат, като си толкоз недоверчив. После да не кажеш, дай ми от твоите майки!?

  3. #2073
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Бягат от акарите бе, брато.





    Ми ела да видиш, каква пчела имат, като си толкоз недоверчив. После да не кажеш, дай ми от твоите майки!?
    Бягат от акаря,но друг път/не,че нямаха акарь/.Тей са ти казали и тей думаш,а дали е така?Можем да ги мерим аз съм стигал до 4 корпуса ДБ и рекорда ми е на 18р пило ДБ...Всичките майки са хубави,но като нямат условия да си покажат путенциала какво правим?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #2074
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Можем да ги мерим аз съм стигал до 4 корпуса ДБ и рекорда ми е на 18р пило ДБ...
    Да бе, с ханеман може и по десет корпуса, с десет майки, да вдигнеш... Или пък някой ти е подарил Бъкфаст първа линия, ама директно от Великата Британия...

  5. #2075
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията


    Тюх, да си плюя в пазвата! Да не е уруки, че в момента почти се обърнаха семействата, масово на по три рамки с пило почти на 50% и за цяла зима само един умрял от глад.


    Преди години казвах, че всички трябва да си плюят в пазвите, но никой не ми повярва. Имаше и мой АПЕЛ към светилата в държавата ни, но никой не ме и ЧУ и т. н.....Радвам се, че при теб всичко е на МАКС и ти пожелавам да не вкусваш от това, което другите претърпяват.

  6. #2076
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,239
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Я, иди запали една свещ в най - близката църква. И гледай да е от по - големите.
    Може и курбан за здраве. (на пчелите)

  7. #2077
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Да бе, с ханеман може и по десет корпуса, с десет майки, да вдигнеш... Или пък някой ти е подарил Бъкфаст първа линия, ама директно от Великата Британия...
    Карпатска или средно руска.Бъкфаста има спирачки...Ся ако ма питаш по какво я познах ще ти кажа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2078
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Карпатска или средно руска.Бъкфаста има спирачки...Ся ако ма питаш по какво я познах ще ти кажа.

    Кажи де, не се стискай.

  9. #2079
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Да бе, с ханеман може и по десет корпуса, с десет майки, да вдигнеш... Или пък някой ти е подарил Бъкфаст първа линия, ама директно от Великата Британия...
    Някой му е казал някаква глупост, той я преувеличава кат стар германски бинокъл и ни я ражда като ялова кокошка спора.

  10. #2080
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди години казвах, че всички трябва да си плюят в пазвите, но никой не ми повярва. Имаше и мой АПЕЛ към светилата в държавата ни, но никой не ме и ЧУ и т. н.....Радвам се, че при теб всичко е на МАКС и ти пожелавам да не вкусваш от това, което другите претърпяват.

    Е какво претърпяват,някой вече са претръпнали и не търсят въпроса "Къде сбърках".Чух вече и за занулени майко производители.А щом и при тях е това нали са сещаш.На 105 ще са малко 55 запасни майки.В Елена смъртноста не е голяма по мои проучвания 20-30%,но на някой хора им бърка изчисленията...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 208 от 391 ПърваПърва ... 108158198206207208209210218258308 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 5 гост (и))

  1. todorovv

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •