Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 207 от 389 ПърваПърва ... 107157197205206207208209217257307 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,061 до 2,070 от общо 3882
  1. #2061
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    То хубаво да се хвърля вината на земеделците, ама... Ама що не помисли и за друго. Районирането на смъртността може да говори, както за пръскане, така и за манова августувска паша. А срещу природата не можеш нищо да направиш. Докато е време, вземи проби от меда и вижте дали не е манов. Друг е въпросът, с какво си третирал за нозематоза и акари. Поне това да беше написал.
    И как мановия мед, ще натръшка 36-7 семейства до коледа, след като човека е вадила от меда и е наливал инверт? Колко храна, ще са консумирали до тогава ,като смятаме, че инверта, ще е първата храна , от която ще почнат? Дори и да са имали манов мед в кошера,няма как той да предизвика, при това положение, 90% смъртност до коледа.

  2. #2062
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И как мановия мед, ще натръшка 36-7 семейства до коледа, след като човека е вадила от меда и е наливал инверт? Колко храна, ще са консумирали до тогава ,като смятаме, че инверта, ще е първата храна , от която ще почнат? Дори и да са имали манов мед в кошера,няма как той да предизвика, при това положение, 90% смъртност до коледа.

    Проблемите почнаха още Септември.В края на септември началото на октомври пчелните семейства се стопиха до 2 м/у рамия.Майките снасяха до късно и доле горе закърпиха полужението на пчели които могат да иззимят.Топлата зима да де шанс на слабаците да са живи умрели/ама бройка/.След всяко застудяване пчелите измираха %-но.Синдрома на празния кошер се появяваше след следващото затопляне.Пчелите просто напущаха кошера и не се връщаха.Защо беше така кой да ти каже... Гогол го е написъл много точно.До края на Марта има още ядове да се берат.Интересно ми е при тая заповед за проверка на пчелините какъв е критерия за пчелно семейство?Интересно ми е защото имам при мен на 3 м/у рамия пчели...Ако това е семейство,аз съм космонафт.

    п.п.За 6 часа хванах 4 роя септеври/не мои/които се опитваха да влезнат в кошерите.Всичките роеве загинаха,а също и семействата в които се опитваха да влезнат.Според мен това не е от Маната или от третиране.Тая майка да хвърка не е била хранена,а защо не е била хранена не ми се верва да е от не третиране.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2063
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Проблемите почнаха още Септември.В края на септември началото на октомври пчелните семейства се стопиха до 2 м/у рамия.Майките снасяха до късно и доле горе закърпиха полужението на пчели които могат да иззимят.Топлата зима да де шанс на слабаците да са живи умрели/ама бройка/.След всяко застудяване пчелите измираха %-но.Синдрома на празния кошер се появяваше след следващото затопляне.Пчелите просто напущаха кошера и не се връщаха.Защо беше така кой да ти каже... Гогол го е написъл много точно.До края на Марта има още ядове да се берат.Интересно ми е при тая заповед за проверка на пчелините какъв е критерия за пчелно семейство?Интересно ми е защото имам при мен на 3 м/у рамия пчели...Ако това е семейство,аз съм космонафт.
    ,,Майките снасяха до късно и доле горе закърпиха полужението на пчели които могат да иззимят.,,
    Това май не е много добре разбира се нямам идея какво наричаш късно.

  4. #2064
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Вървяха мнения, че синдрома на празния кошер бил синдром на празната пчеларска глава. Сега си скубя косите, че не скицирах авторите. Щях да ги питам : още ли са на това мнение.

  5. #2065
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И как мановия мед, ще натръшка 36-7 семейства до коледа, след като човека е вадила от меда и е наливал инверт? Колко храна, ще са консумирали до тогава ,като смятаме, че инверта, ще е първата храна , от която ще почнат? Дори и да са имали манов мед в кошера,няма как той да предизвика, при това положение, 90% смъртност до коледа.

    Това, че е вадил в края на август и началото на септември е много относително. От седем години в края на август вадя всичко, каквото докопам в кошера и наливам по 10 килограма суха захар средно на кошер до около края на септември.
    Последната есен не вадих всичко, но... Но, определено, дръпнах, като крайни, рамките с манов мен, който донесоха, през август. В момента имам доста кошери на осем или десет междурамия с пчели, публикувах снимка на един от силните. Септември си храних както всяка поредна година и в момента, освен, че имам силни кошери, почти във всеки има по около 15 килограма мед и от тук насетне ще разпичатвам като за световно и няма да им наливам захар вече за трета поредна пролет.

  6. #2066
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,Майките снасяха до късно и доле горе закърпиха полужението на пчели които могат да иззимят.,,
    Това май не е много добре разбира се нямам идея какво наричаш късно.

    За сметка на зимните запаси.Всичките ми загинали семейства са позиционирани в средата.Има и такива в студения край но е малък процента.Тия рамки където са загинали са без венец,Това ми говори,че нямат сила за пренасяне,а са се стремяли да правят пчела.Това ги е довършило...За мен е отрова и тя не е в МЕДА/как твърдят колеги/,а в зимните запаси.Колкото повече си хранил дадено семейство толкова повече е разредена.Тия които са живи ще заложат самосмена още след като текне нектара,а от там и много колеги ще отърват първата паша.След първата паша пък тия дето не са се самосменили ще се роят и така ще се изтърве липата,след липата семействата ще са слаби и изтущени и слънчуфката ще ги довърши+акаря...Така виждам нещата Чичо Гошо,но през моите зъркели.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #2067
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вървяха мнения, че синдрома на празния кошер бил синдром на празната пчеларска глава. Сега си скубя косите, че не скицирах авторите. Щях да ги питам : още ли са на това мнение.

    Няма такъв синдром.Има бягане на пчелите или изтощаване...според мен де.Пчелите бягат,а накрая и майката си тръгва по живо по здраво...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2068
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Това, че е вадил в края на август и началото на септември е много относително. От седем години в края на август вадя всичко, каквото докопам в кошера и наливам по 10 килограма суха захар средно на кошер до около края на септември.
    Последната есен не вадих всичко, но... Но, определено, дръпнах, като крайни, рамките с манов мен, който донесоха, през август. В момента имам доста кошери на осем или десет междурамия с пчели, публикувах снимка на един от силните. Септември си храних както всяка поредна година и в момента, освен, че имам силни кошери, почти във всеки има по около 15 килограма мед и от тук насетне ще разпичатвам като за световно и няма да им наливам захар вече за трета поредна пролет.
    Я, иди запали една свещ в най - близката църква. И гледай да е от по - големите.

  9. #2069
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Земята е отровена и каквото да цъфне/ако цъфне/от него блика отрова.Що БАБАХ не вземат анализ от почвата в раьоните с най гуляма смъртност.Ами как да вземат като няма такава.Това което се случи при мен тая есен се случи при колега до В Търново миналата.
    Главата ти на тебе е отровена.
    Дреме му на БАБХ за пчелите, за кравите, за овцете, за козите и други такива живинки. Нали си вземат заплатите и парите от проверките всяка пролет и есен. Шибани заплатаджии и комисионери! Я ги назначи на пълна самоиздръжка без дотации от държавата, да видиш как ще тръгнат навсякъде проверки и как ще намерят под вола теле като успоредно с това ще ангажират даже и застрахователи /в случай, че има застраховка на пчелина, ако е по програма/ като страна по казуса, за да неутрализират виновника за смъртност. Който не си гледа стоката като хората, БАБХ ли да му намери причината за смъртността и пораженията? Ай да си говорим истината.

  10. #2070
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Това, че е вадил в края на август и началото на септември е много относително. От седем години в края на август вадя всичко, каквото докопам в кошера и наливам по 10 килограма суха захар средно на кошер до около края на септември.
    Последната есен не вадих всичко, но... Но, определено, дръпнах, като крайни, рамките с манов мен, който донесоха, през август. В момента имам доста кошери на осем или десет междурамия с пчели, публикувах снимка на един от силните. Септември си храних както всяка поредна година и в момента, освен, че имам силни кошери, почти във всеки има по около 15 килограма мед и от тук насетне ще разпичатвам като за световно и няма да им наливам захар вече за трета поредна пролет.

    Да може би това е правилния начин да запазиш живи семейства зимата,но каква пчела имат тия семейства?Ако имаш две паши добре,но мога да се обзаложа с теб,че живота им не е по дълъг от 30 дена...За програми и за БИО е супер,но има един лаф"Няма да е все така".
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 207 от 389 ПърваПърва ... 107157197205206207208209217257307 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •