Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 326 от 390 ПърваПърва ... 226276316324325326327328336376 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,251 до 3,260 от общо 3894
  1. #3251
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Мене не ме притеснява.Ще отиде и тая тема.Какво да се прави?
    п.п. Ако в стаята ти влезе муха "говнярка" ти какво ще направиш? Ще я размажеш. Е, и аз така.
    П.П. В момента играят Германия и Дания жени. Футбол разбира се . Ще чакам да си разменят фланелките.
    Ако "говнярката" можеше да размаже сама себе си, отдавна да си го направил.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #3252
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Хайде, честит ви празник. С няколко колеги се събрахме, пихме по 2-3 и като се прибрах ей сега, рекох да погледна- и вие сте се забавлявали добре...

  3. #3253
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...
    П.П. В момента играят Германия и Дания жени. Футбол разбира се . Ще чакам да си разменят фланелките.


    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image_18739.jpg
Прегледи:      96
Размер:	36.6 KB
ID:	11386

    И като ги разменяха - даваха фланелките, нали?
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  4. #3254
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Това достоверна информация ли е или трябват и малко доказателства?
    Знаеш ли какво значи доказателство?
    От съседите ти се е разчуло , че като завърташ крушка ги викаш да въртят масата докато си на нея и държиш крушката.
    Не е лошо да ти направят клипче и да го качат в "тубата" за доказателство.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #3255
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    ...
    И като ги разменяха - даваха фланелките, нали?

    Ама през целия мач спираха топката на гърди.Направо я лепяха, успиваха.Да завиди човек на топката. А сещаш ли се защо в женския футбол не си удрят главите, когато скачат за висока топка една срещу друга?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #3256
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ......................
    А сещаш ли се защо в женския футбол не си удрят главите, когато скачат за висока топка една срещу друга?
    Имат си "буфери"!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #3257
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Аз днес водих възрастните на панаира в Камен. То едно време като съм бил 5-6 годишен съм ходил там. Сега идва така че има само цигани с коне, това се изкарва. Няма никаква друга стока. 2-3 умрели крави, няколко понита и това е . То се води и празник и събор на селото. Сериозен е бил с годините .. .

    Но както и да е тази работа. Това което исках да пиша е че, прогнозата целят откъм температури, но не познаха грам дъжда. Така и в тоя Плевен не падна и една капка, а го даваха да повали поне малко.

    Мисля утре да видя тоя, който ми се струва без майка. Съмнителен ми е .. Ще видя питата която я сложих в магазина за градеж, дано да е хубаво времето да гледам по-внимателно. Гледам на поилката има 3-4 пчели и горе долу летежа е добър все оше. Ама тези трети магазини може би бяха излишни. След 15-ти Юли ще пиша. Но въобще в цяла северна България е сят много слънчоглед. Явно заради тази истерия с олиото. То пък сега житото не е добре .

  8. #3258
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Заваля най-накрая, но не достатъчно за царевицата, ама пак добре. Това стана рано сутринта днес към 3-4 май..

    Иначе този кошер в който се съмнявах .. какво се случи. Отворих го и магазинната пита, има пчели по нея и точно 0 градеж, долу в плодника само мед, без никакакво пило останало. Майка съм почти на 95 процента сигурен че няма. Пчелите вентилираха по рамките като ги вдигна, а днес е сравнително хладно.

    Значи по мои сметки около 20 юни е останал без майка. Понеже на 28-ми като си дойдох беше с маточници... Аз махнах много и оставих един, сега виждам че това е грешка, защото майката която се е излюпила и я показах, явно е била негодна..

    Днес му дадох една пита с яйца и пило от друг кошер ...

    Въпроса е кога ще заложат маточници, които да прегледам? Това го направих днес в 11.30 ... И какво да правя от тук насетне. Да ги оставя да си отгледат майка, този път няма да махам нито един маточник и ще видя какво ще стане .. Или като видя че залагат, да ида да си купя една майка, да махна маточниците и да я предам. .
    Аз досега майка не съм купувал никога ...

    Гледам че са горе долу 20 , 20 и няколко дни откакто е без майка ... Кое ли е правилното, като действие ?

  9. #3259
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Моите пчели са станали много зли! Нападат ме още в момента, когата застана зад кошера, преди да съм го докоснал. Много трудно ми бе да работя така.

  10. #3260
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Моите пчели са станали много зли! Нападат ме още в момента, когата застана зад кошера, преди да съм го докоснал. Много трудно ми бе да работя така.
    От коя част си ? Да не е свършил слънчогледа при теб. Аз винаги си спомням че като прибирам слънчогледовия мед и след това , "малко" е зор работата.

 

 
Страница 326 от 390 ПърваПърва ... 226276316324325326327328336376 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (3 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. Георги Куров,
  2. Кразз,
  3. Цоков

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •