Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 136 от 389 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146186236 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,351 до 1,360 от общо 3882
  1. #1351
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мревчена не се ли прпоръчва за есенно третиране когато температурите са по високи? За да се изпарява по лесно и да има по хубав ефект?
    По принцип след сваляне на магазините, което ще рече август, но привечер, когато температурата се понижи. Третирането с нея не бива да се подценява. Бъдете внимателни!

  2. #1352
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Перфектно време за пчеларстване днес.ВО които раздадох в събота са изградени перфектно и са осеменени.От два дена има доста добър приток на нектар.
    Теорията на някой, че майка която снася много е пред умирачка според мен не е вярна.Рекордьорката 15 рамки пило от миналата година е жива и работи както миналата година.Да припомня , че майката е със синя точка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1353
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    При мен още не съм слагал за градеж , но тази седмица ще слагам! Колеги , рапицата как е при вас и прогнозирайте до колко време ще е в цъфтеж!

  4. #1354
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    При нас рапицата още не е цъфнала,но до седмица и това ще стане.Има носене на прашец и нектар от овошките.Много хубаво са нацъфтели.
    Поздрави:Цветан Димитров

  5. #1355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз нямам рапица,но констатирах 2 рамки с яйца за 2 дена.Не ми се мисли ако имах и рапица.Добре, че скоро цъфти осена да ги по ушапшили малко.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1356
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    До седмица рапицата ще цъфне при мене,малко е далекичко около 2км.Понеделник бях при животинките,доста се двоумях какво да правя,мед ли да разпечатвам,основи ли да слагам,чопнах и няколко медови от 10 рамковите сложих изградени.Първите пчели са се излюпили,майките са яко в режим на снасяне.Имам 6-7 кошера с доста добри майки и нарочно ги държа засега задръстени и резултата е налице първите чашки за самосмяна са налице 3-4 на брой.От записките от миналата година първите отводки ги правих на 13 април,сега малко закъсняват с около седмица.Сезона се очертава по-лек от миналата,нямам толкова рапица и не е наблизо.

  7. #1357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Ivo_Ivanov
    -Колега пътувах за Свищов през Полски Тръмбеш на 06.04.2018г.Спрях на няколко места където има блокове със рапица до 20-22.04.2018г.ще цъфне масово.

  8. #1358
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    До седмица рапицата ще цъфне при мене,малко е далекичко около 2км.Понеделник бях при животинките,доста се двоумях какво да правя,мед ли да разпечатвам,основи ли да слагам,чопнах и няколко медови от 10 рамковите сложих изградени.Първите пчели са се излюпили,майките са яко в режим на снасяне.Имам 6-7 кошера с доста добри майки и нарочно ги държа засега задръстени и резултата е налице първите чашки за самосмяна са налице 3-4 на брой.От записките от миналата година първите отводки ги правих на 13 април,сега малко закъсняват с около седмица.Сезона се очертава по-лек от миналата,нямам толкова рапица и не е наблизо.
    Хич не си мисли ,че не е близо рапицата.Слагай магазините и ще останеш изненадан.

  9. #1359
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Аа, той па ако не ги сложи, ше се изненада още повече
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #1360
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес беше голяма жега децата работиха почти цял ден.Паша има и раздадох вторите основи. В с.Горско Ново село вече има първия рой.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 136 от 389 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146186236 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •