Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 190 от 389 ПърваПърва ... 90140180188189190191192200240290 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,891 до 1,900 от общо 3882
  1. #1891
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Изобщо не възразявам да се обсъди нещо Niki1313,
    Наистина ранният градеж има предимства и недостатъци, затова аз избрах нещо между ранно и нормално (абе златната среда според мен) но всичко това нали се сещаш че е свързано със много фактори от сорта къде се намира пчелина, изложението му, посока на входа,колко е отворен входа, наличие на вода, пашата и не на последно място подхранването.
    От моя опит съм стигнал до извода че пита за градеж сложена в края на Март или началото на Април след като е цъфнала джанката и ежеседмично подхранване със захарен сироп градежа е отличен - килийките са само за работнички. А основа сложена да се гради средата или края на Април - когато прецъфтяват и последните ябълки - градежа е отвратителен, не че го няма но 50 % и нагоре килийките са широки и са само за търтиево пило, а такава пита за мен не е добра и няма място в кошера. Следващ добър градеж се пада по цъфтежа на акацията и слънчогледа но там пък идва прекалено много нектар за кратко време и винаги ги запълват с мед от където пък при много топли дни тази новоизградена пита напълнена със тежък мед ми прегрява и се свлича по телта до като опре в долната летвичка на рамката.
    И пак повтарям че този извод е от личен опит на моят пчелин, при други пчелини картинката трябва да е същата но със известно изместване на датите.

  2. #1892
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    на 05.Май 2020 г. видях за първи път акацията да отпуска цветоноса, вярно тия 2-3 дни бяха по-хладни но от днес го дават да се оправи времето дано си свършат работата тия десетина дни и напълнят магазините

  3. #1893
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Досега не ми се бе случвало такова нещо. Такъв глад, нападения, кражби. Магазинте сухи, а пълни с пчели. Ще почвам да храня. Гледичията цъфна преди акацията, която започва сега. Поляните са пълни с цъфтяща разстителност. Рапицата свърши преди седмица и според мен се отчетоха добре, в предвид че беше на около 4 км.
    Липсата на нектар я отдавам на комбинацията от силния вятър който не спря 5 дни, високите температури и на жестоката суша.

  4. #1894
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Те поляните пълни с цъфтяща растителност, но само със сутрешната роса нектар не става. А и прогнозата уж казват че ще завали на места, но само на някои. Ако до 15 юни не ни пратят влага, след това и да ни удавят все тая.

  5. #1895
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Досега не ми се бе случвало такова нещо. Такъв глад, нападения, кражби. Магазинте сухи, а пълни с пчели. Ще почвам да храня. Гледичията цъфна преди акацията, която започва сега. Поляните са пълни с цъфтяща разстителност. Рапицата свърши преди седмица и според мен се отчетоха добре, в предвид че беше на около 4 км.
    Липсата на нектар я отдавам на комбинацията от силния вятър който не спря 5 дни, високите температури и на жестоката суша.
    В кой район това, че сутринта ми казаха същото за Свищов или там някъде. Не че при мен е по различни де, уж близо до Дунав няма такива моменти.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #1896
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес обикалях районите с акациите. Около пчелина вече три дни е цъфнала и някои гроздове не са цъфнали, а други вече са изсъхнали. По реката има и цъфнали акации, а има и някои които ще го сторят след два три дни. Тъкмо ще се развали времето.

  7. #1897
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    В кой район това, че сутринта ми казаха същото за Свищов или там някъде. Не че при мен е по различни де, уж близо до Дунав няма такива моменти.
    Ново село, Русенско

  8. #1898
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    на 9-10 Май при мен цъфна масово акацията, на 17 Май след обяда рекох да направя бърз преглед в магазините ако някъде трябва да се освободи място...
    други години още на първата седмица от цъфтежа магазините са 50-70% пълни, а тази - празни та празни не мога да си го обясня това явление. Времето слънчево, температурата висока, въздушната влажност 50-60 %... а акациев мед ЙОК

  9. #1899
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Ето тази година е поредната в която ще запиша че нямам добив от акацията. Вчера сложих центрофугата за да извъртя и малкото медец който е сложен в магазините - резултата е повече от плачевен направо ме е срам да го споделя - от 40 бр десетаци Дадан-Блат съм извадил едвам 1 тенеке мед или по половин буркан от кошер.
    Равносметката - 1 изроил, три са заложили самосмяна, а останалите са на 8-9 пълни пити с пило и венец от два пръста мед, пчела много. Липа има малко в района но още не е цъфнала, слънчогледа е далеко... Усещам как ще си бия главата с противороеви мерки които започнах още от сега, но дали ще хванат ред...

  10. #1900
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Прегледах на бързо и другите райони да видя при тях как е но...
    На никъде никой не е писал, или са много заети да въртят мед или просто ги е срам да си кажат истината...

 

 
Страница 190 от 389 ПърваПърва ... 90140180188189190191192200240290 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 15 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •