Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 311 от 391 ПърваПърва ... 211261301309310311312313321361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,101 до 3,110 от общо 3910
  1. #3101
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Аз се сещам, но кажи ти какво имаш предвид, че го написа много общо и не разбрах.

  2. #3102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз се сещам, но кажи ти какво имаш предвид, че го написа много общо и не разбрах.
    Само в България са 3-4 вида липи.

  3. #3103
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Само в България са 3-4 вида липи.
    А имате ли информация, какви са тези видове и кога цъфтят, освен това как това се получава на базата на температури и надморска височина. Тези в София парка на НСА са еднакви, като нито една не е цъфнала. Тези в Сепарева баня също са един вид, но едни бяха цъфнали, други им трябваше още малко. Предполагам има различни фактори, освен вида на липата.

  4. #3104
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Само в България са 3-4 вида липи.
    Сапарева баня е на около 750мнв, а района на УНСС на 600мнв.
    За видовете липи колегата писа, че знае.

    И аз имах подобен случай с бяла акация ( не ми е паша ): Обикновено при мен цъфти по-рано от район с по-голяма нмв, но една година беше обратно.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  5. #3105
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Тази липа, която е вкъщи, може би е Едролиста липа, гледам те са 3 основни видове в България. Не съм виждал подобни като нашата на други места. Самите клони и дънер са много бели. Дънера е много дълъг и масивен и самите основни клони, също са доста масивни и бели. Тези които са в НСА, сигурно са сребролисти, понеже са по-малки дърветата с по буйна корона и по слаби освновни клони. Тази в Сепарева баня е смесица. Хем прилича на тази в НСА хем е доста висока. но не е бяла като тази вкъщи.

  6. #3106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Има и хибриди между отделните видове.Затова периода на цъфтеж се разтегля и зависи от вида,надморската височина и изложението-юг или север ,даже и от преобладаващите ветрове.Колкото е по удължен във времето периода на цъфтеж,толкова по добре за пчелите.

  7. #3107
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Значи, пчелите започват да намаляват по липата, минаха точно 10 дни .. Още ходят, но доста по-малко, на мен ми се счупи колата и не съм си ходил скоро, чакам да я оправят .. Да ида да се помоля, да видя, дали пчелите ще отпуснат някоя питка с мед, преди слънчогледа, да не се меша.

  8. #3108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Ако някой сподели на каква цена продава на дребно балкански мед, ще съм му много благодарен. Питах един колега как ще продаваме, той ме пита за цената на маслото, съпоставими били. Цената на маслото при нас е...27 лв.

  9. #3109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Ако някой сподели на каква цена продава на дребно балкански мед, ще съм му много благодарен. Питах един колега как ще продаваме, той ме пита за цената на маслото, съпоставими били. Цената на маслото при нас е...27 лв.
    А при нас 32лв.е маслото а линия бе 16лв.Ма като гледам на къде върви демокрацията май маргарин ще се нагъва

  10. #3110
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Ако някой сподели на каква цена продава на дребно балкански мед, ще съм му много благодарен. Питах един колега как ще продаваме, той ме пита за цената на маслото, съпоставими били. Цената на маслото при нас е...27 лв.
    Какво се има в предвид под "балкански мед"? Мед добит в Балкана(Стара планина), или планински мед?
    Иначе за мерките, отдавна не е актуално,...за съжаление. Просто сегашния живот няма нищо с тогавашния. 30-те и 40-те години на миналия век, 1кг. свинска мас е била по-скъпа от 1 литър олио... Един чиреп е струвал толкова, колкото жито е събирал... А в още по-отдавнашни времена 10 мери зърно са били равни на 5 овце, а 5 овце на 2 вола... Поне така е разпределял Симеон плячката за войската си, след набезите си на юг... Сега...

 

 
Страница 311 от 391 ПърваПърва ... 211261301309310311312313321361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •