Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 335 от 390 ПърваПърва ... 235285325333334335336337345385 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,341 до 3,350 от общо 3895
  1. #3341
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Ние гледаме домати от 40 години, не професионално, но за нас си, мога да ти дам някои основни неща, които да помогнат. Иначе слънчогледовия мед и при мен захароса почти вече. За доматите особено ако си на топли и сушави места си трябва поливане и най-важното защита от слънце. Нямаш ли мрежа или оранжерия, нещата са трудни. Освен това трябва да се пръска, това е положението. В момента така е за всичко. Особено като местните устойчиви сортове са изместени и премесени от доста време. Освен това и климата постоянно се мени и става доста неблагоприятен.
    При нас около Плевен тази година гроздето не може да наедрее, доматите горе долу са добре, краставиците не са добре, чушките са дребни и така ..... суша и жега, както и да го мъчиш не става, а пък заболяванията си стоят ...

    ПС. - аз никога не съм имал проблеми с ръчната центрофуга. В началото въртя бавно, после завъртам питите, пак въртя бавно. И вече повторно засилвам оборотите, когато питите са по-леки.

    П.С - щях да забравя, доматите които сме ги сеяли по-рано са добре, хората които са го правили по-късно нямат нищо. По-тази причина и ние няма да ядем домати и септември както други години.

    Слънчогледа е още по-зле, където е сят по-късно нищо не е станало. Тези които го направиха навреме имат горе-долу.

  2. #3342
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ооо Перо, 'де се затри, като старите пари?
    За центрофугата си спомням, че ти давахме доста съвети. В крайна сметка човек се учи най-добре от собствените си грешки. Спомням си, че ти казах за оборотите, че се настройват според това какъв е меда - гъстотата и че тия автоматики в случая са напълно излишни.
    От "заподозрените" вероятно съм и аз, но си ми далеко - при Бат Тянков съм в момента. Утре ще прескоча до Ахелой, да се видя със стари познати, но не ми се бие още път.
    Пък за домата - с тая цена на водата, поне при нас 5.35 лв си е немислимо, ако нямаш кладенец.
    С центрофугата проблема е комплексен- гъстия мед + новоизградените пити + жега + бързане + обтелване
    За почивката на юг - весело изкарване ти пожелавам, само умната с рускините и украинките, че са много спинозни
    За домата - така е. Аз съм към водопровода с капково, но и при нас я вдигнаха и започвам да се замислям. Имаме геран, но няма кой да полива. Може да си преправя системата, има варианти, но вече мерака почва да ми отминава, а и не ми се занимава да хвърлям още пари за простотии с неясен краен резултат. Верно, колкото и да е зле, домата дето го ям от градината направо отвява тея от магазина, но то пък и не става само с ядене друже, требе си и пиене

    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ние гледаме домати от 40 години, не професионално, но за нас си, мога да ти дам някои основни неща, които да помогнат...
    Това, че изгарят от слънцето самите плодчета не ме тревожи, не им пречи на вкуса, но болестите пренасяни от насекомите са ми проблем.Тая година разредихме ходенията заради бензина и положението е плачевно. Изтрепвам гадовете и докато отида другия път пак са се навъдили. Миналите години като ходех по 3-4 пъти в месеца и пръсках всеки път, нещата бяха значително по-добре, но и никога отлични. Просто самия район е тегав за отдалечено градинарство. Може и да звучи налудничаво, но имам чувството, че проблемите започват след като почна да ги култуча...

  3. #3343
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    С центрофугата проблема е комплексен- гъстия мед + новоизградените пити + жега + бързане + обтелване
    За почивката на юг - весело изкарване ти пожелавам, само умната с рускините и украинките, че са много спинозни
    За домата - така е. Аз съм към водопровода с капково, но и при нас я вдигнаха и започвам да се замислям. Имаме геран, но няма кой да полива. Може да си преправя системата, има варианти, но вече мерака почва да ми отминава, а и не ми се занимава да хвърлям още пари за простотии с неясен краен резултат. Верно, колкото и да е зле, домата дето го ям от градината направо отвява тея от магазина, но то пък и не става само с ядене друже, требе си и пиене


    Това, че изгарят от слънцето самите плодчета не ме тревожи, не им пречи на вкуса, но болестите пренасяни от насекомите са ми проблем.Тая година разредихме ходенията заради бензина и положението е плачевно. Изтрепвам гадовете и докато отида другия път пак са се навъдили. Миналите години като ходех по 3-4 пъти в месеца и пръсках всеки път, нещата бяха значително по-добре, но и никога отлични. Просто самия район е тегав за отдалечено градинарство. Може и да звучи налудничаво, но имам чувството, че проблемите започват след като почна да ги култуча...
    Колтученето отваря входни рани де се възползват изчадията адови особено ако са по големи култуци и се работи с остър инструмент.
    Има препарати за след култучене има и сортове де не се култучат.

  4. #3344
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    С центрофугата проблема е комплексен- гъстия мед + новоизградените пити + жега + бързане + обтелване
    За почивката на юг - весело изкарване ти пожелавам, само умната с рускините и украинките, че са много спинозни
    За домата - така е. Аз съм към водопровода с капково, но и при нас я вдигнаха и започвам да се замислям. Имаме геран, но няма кой да полива. Може да си преправя системата, има варианти, но вече мерака почва да ми отминава, а и не ми се занимава да хвърлям още пари за простотии с неясен краен резултат. Верно, колкото и да е зле, домата дето го ям от градината направо отвява тея от магазина, но то пък и не става само с ядене друже, требе си и пиене


    Това, че изгарят от слънцето самите плодчета не ме тревожи, не им пречи на вкуса, но болестите пренасяни от насекомите са ми проблем.Тая година разредихме ходенията заради бензина и положението е плачевно. Изтрепвам гадовете и докато отида другия път пак са се навъдили. Миналите години като ходех по 3-4 пъти в месеца и пръсках всеки път, нещата бяха значително по-добре, но и никога отлични. Просто самия район е тегав за отдалечено градинарство. Може и да звучи налудничаво, но имам чувството, че проблемите започват след като почна да ги култуча...
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	9.jpg
Прегледи:      66
Размер:	171.0 KB
ID:	11546Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	8.jpg
Прегледи:      66
Размер:	207.6 KB
ID:	11547Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	0.jpg
Прегледи:      64
Размер:	131.0 KB
ID:	11548Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	7.jpg
Прегледи:      64
Размер:	146.3 KB
ID:	11549

  5. #3345
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Ааааашшколсун Гога!!!
    Така се решават проблемите на обществото-по ленински

  6. #3346
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ааааашшколсун Гога!!!
    Така се решават проблемите на обществото-по ленински
    Ако и цигарите бяха "Стюардеса", картинката щеше до е 1/1.

  7. #3347
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако и цигарите бяха "Стюардеса", картинката щеше до е 1/1.
    И доматите "рома"..

  8. #3348
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    И доматите "рома"..
    Да така е доматите не са рома а Сан Марцано не се култучат дейност де мори Перо а кюфтета са от конско /по евтини са оти я баш си не падам по скъпите работи/.

  9. #3349
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да така е доматите не са рома а Сан Марцано не се култучат дейност де мори Перо а кюфтета са от конско /по евтини са оти я баш си не падам по скъпите работи/.
    Конско от магазина, или...?

  10. #3350
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Конско от магазина, или...?
    А не, снимките на далаците и доматите са собствено производство а на кюфтета са от заведение тоест вестника подложка е имитация но със скрит намек вероятно за атракция но да не забравяме фразата на ,,Един призрак броди из Европа – призракът на комунизма. Всички сили на стара Европа са се съюзили за свещена хайка срещу тоя призрак: папата и царят, Метерних и Гизо, френските радикали и германските полицаи.,,
    -
    Написано през декември1847 – януари 1848 г.Източник: Маркс К., Енгелс Ф., „Избрани произведения в десет тома“ С., 1984 г. т. 1 стр. 37-73.
    https://www.marxists.org/bulgarsky/m.../manifesto.htm

    П.П. Кюфтетата са от конско и не са лоши най вкусния суджук де съм ял е от конско -телешко и сланина

 

 
Страница 335 от 390 ПърваПърва ... 235285325333334335336337345385 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 11 гост (и))

  1. rumenggr

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •