Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 389 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 3887
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    Третирал съм с Варостоп слагал съм по 3 ленти на кошер в периода 15 август 20 септември. Акар в интерес на истината ,не съм виждал при заземяването пило по питите нямаше когато открих празни кошерите .Каква е вероятността кошерите да са нападнати от други пчели поради топлата есен но НО има едно НО ще има умрели пчели по дъната на кошера или пред кошера по прелките.Надявам се да застудее скоро поне кражбите да спрат а и осите да не се вмъкват в кошерите и те също са проблем за пчелите в момента

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Пчелите са му избягали на Запад да търсят по добър живот,не се ли сещате,а може и на Юг ,че е по топло. Сега сериозно по въпроса,като сметнем,че акара почти напълно е привикнал към Варостоп и Варотом и като прибавим,че от години вече се продават 'ленти' менте,не остава друга причина освен акара и въшката.

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от dunsho78
    Третирал съм с Варостоп слагал съм по 3 ленти на кошер в периода 15 август 20 септември.......
    Какво искаш да кажеш с това? Защото на мен ми звучи многозначно....... По една лента три пъти през 5-10 дни ли...... Или на някои кошери по 3 ленти на 15 август, на други на 1 септември, на трети на 20 септември ли....... Периода между тези две дати които си посочил е доста дълъг........ Прочете ли какво пише на опаковката........ А за нападение и дума не може да става, както е споменал колегата зуница - целта на нападението е меда, и ако имаше такова питите щяха да са празни...... Според мен си закъснял с третирането.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Три ленти на семейство за есенно третиране не са ли малко? Семействата са големи по това време и сигурно тази доза не е била достатъчна.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2012
    Мнения
    20
    Здравейте от скоро съм в пчеларството и въпросът ми е към Тодор Тодоров - с колко е закъснял за поставянето на лентите , а от 15.08 до 20.09 са 37 дена.

  6. #56
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Колега, това което може да направиш е да претопиш питите, дезинфекцираш рамките и кошера и напролет да ги заселиш отново.

    И да пратиш проби в лаборатория, няма полза - вирусите и без това не могат да ги засекат ( за да се видят на микроскоп е нужно 10 000х, докато тези които се използват стигат до 400х - за нозематоза, ам гнилец...)
    Вирусите и без това не се третират ( антибиотиците са безполезни спрямо тях), единственото нещо което може да направиш е добра хигиена. Когато проблемите започнат, вече е твърде късно.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от Nedji
    Здравейте от скоро съм в пчеларството и въпросът ми е към Тодор Тодоров - с колко е закъснял за поставянето на лентите , а от 15.08 до 20.09 са 37 дена.
    Започнахме малко да се отклоняваме от темата, но съм сигурен че тук ще намериш отговор....... http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2663
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Тодор Тодоров
    Прочете ли какво пише на опаковката........
    По мои смътни спомени на опаковката пише "не повече от 6 седмици", но продължителността на третирането в случая не мисля, че има някакво отношение към възникналия проблем.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  9. #59
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    Цитат Първоначално публикувано от Тодор Тодоров
    Прочете ли какво пише на опаковката........
    По мои смътни спомени на опаковката пише "не повече от 6 седмици", но продължителността на третирането в случая не мисля, че има някакво отношение към възникналия проблем.
    Вече наистина се отклонихме, и все пак разтълкувай това ако можеш:

    dunsho78 написа:
    Третирал съм с Варостоп слагал съм по 3 ленти на кошер в периода 15 август 20 септември.......

    Не искам да кажа че е задържал много или малко лентите, а че е изостанал с третирането на някои кошери. От написаното от dunsho78 разбирам че е слагал ленти и на 15 август и на 20 септември и в периода между двете дати. И ако е така, на тези два кошера кога е сложил лентите. Затова съм писал по-горе той самия да уточни някои неща.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Предположих, че е спазил инструкцията, но просто не се е изразил съвсем ясно. Но може и да си прав, и наистина да не е изтълкувал инструкцията както трябва.
    Ени уей...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 6 от 389 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •