Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 258 от 389 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,571 до 2,580 от общо 3882
  1. #2571
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здрасти, ще кажеш ли какво имаш предвид под "киларите" и също така това "и слънчогледа неги направи толкова агресивни ". ... Защото и при мен откакто дойде слънчогледа, някои семейства са по зли..... Аз също имам поне 4 рояка много развити и понеже бях в швейцария една седмица, утре ще ги гледам. Като погледнах на камерата при нас има втори слънчоглед който тъкмо зацъфтява и отново се хващат на работа. Сега времето стана и хладно и е подходящо като че ли, обаче от вторник сряда пак ще стават страшни жеги.

    Има една фирма с това име която пръска за бълхи,комари,кърлежи и други гадини дето апаст.Ако не бях толкова емоционален щех да направя и клип как пръскат.Ако видиш за какво иде реч цел живот нема го забравиш.Земенелците непръскат така агресивно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2572
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здрасти, ще кажеш ли какво имаш предвид под "киларите" и също така това "и слънчогледа неги направи толкова агресивни ". ... Защото и при мен откакто дойде слънчогледа, някои семейства са по зли..... Аз също имам поне 4 рояка много развити и понеже бях в швейцария една седмица, утре ще ги гледам. Като погледнах на камерата при нас има втори слънчоглед който тъкмо зацъфтява и отново се хващат на работа. Сега времето стана и хладно и е подходящо като че ли, обаче от вторник сряда пак ще стават страшни жеги.

    П.С - а ще имам малко повече мед от слънчоглед, някой има ли идея какво мога да го направя, ще раздам където мога, но пак ще ми остане . Става ли да оставя на пити, да го съхранявам за подхранване, понеже нали се захаросва след време ..
    "....захаросва след време.....". ???????!

  3. #2573
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Да не се хващаме за думите, имах предвид “кристализира”

  4. #2574
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Да не се хващаме за думите, имах предвид “кристализира”
    Не се хваща на думата. "След време" всички видове мед се захаросват т.е. "кристализират".

  5. #2575
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Не се хваща на думата. "След време" всички видове мед се захаросват т.е. "кристализират".
    Е и ? Така и не разбрах последните две мнения Нещо искахте да напишете или по-скоро за забавление ?

  6. #2576
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здрасти, ще кажеш ли какво имаш предвид под "киларите" и също така това "и слънчогледа неги направи толкова агресивни ". ... Защото и при мен откакто дойде слънчогледа, някои семейства са по зли..... Аз също имам поне 4 рояка много развити и понеже бях в швейцария една седмица, утре ще ги гледам. Като погледнах на камерата при нас има втори слънчоглед който тъкмо зацъфтява и отново се хващат на работа. Сега времето стана и хладно и е подходящо като че ли, обаче от вторник сряда пак ще стават страшни жеги.

    П.С - а ще имам малко повече мед от слънчоглед, някой има ли идея какво мога да го направя, ще раздам където мога, но пак ще ми остане . Става ли да оставя на пити, да го съхранявам за подхранване, понеже нали се захаросва след време ..
    Става за подхранване аз си ги зимувам на слънчоглед напролет си го ядът без проблем.Ако ти се занимава слагат се питите на скара от долу гореща вода и са завити после се разпечатват и пръскат с вода и се раздават.Не съм го правил но аз съм си търтей от класа.

  7. #2577
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Става за подхранване аз си ги зимувам на слънчоглед напролет си го ядът без проблем.Ако ти се занимава слагат се питите на скара от долу гореща вода и са завити после се разпечатват и пръскат с вода и се раздават.Не съм го правил но аз съм си търтей от класа.
    Според мен, такива пити се съхраняват най-добре в самия кошер. Е..., зависи кой как зазимява. Аз не стеснявам, не ползвам преградни дъски(освен, когато правя отводки). Напролет, след малко манипулации(разместване, пулвелизиране), си ги усвояват.

  8. #2578
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Според мен, такива пити се съхраняват най-добре в самия кошер. Е..., зависи кой как зазимява. Аз не стеснявам, не ползвам преградни дъски(освен, когато правя отводки). Напролет, след малко манипулации(разместване, пулвелизиране), си ги усвояват.
    Аз също, но човека май няма къде да ги дене.За усвояване напролет аз ги разпечатвам пръскам с вода и слагам под плодника или по точно в долния плодник щото формирам втори.

  9. #2579
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Аз също, но човека май няма къде да ги дене.За усвояване напролет аз ги разпечатвам пръскам с вода и слагам под плодника или по точно в долния плодник щото формирам втори.
    Та нали досега са били някъде? Магазин, корпус, плодник. А кое, как ще се върти, всеки си решава сам.

  10. #2580
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Та нали досега са били някъде? Магазин, корпус, плодник. А кое, как ще се върти, всеки си решава сам.
    Да всеки си решава сам но проф.Кашковский и Д.Найчуков са установили как е най ефективно.Това с разпечатване колкото една длан е щуротия на квадрат.

 

 
Страница 258 от 389 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •