Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 244 от 389 ПърваПърва ... 144194234242243244245246254294344 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,431 до 2,440 от общо 3882
  1. #2431
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Многото прашец при нас отмина, сега и откритото пило е много малко, пълзящите се появяват сутрин, около 9 часа. Най-вероятно Дончев е прав, макар, че не ми се иска. Решила съм да пробвам поддъбичето за начало с напръскване, когато се отваря кошер. Проблемите са комплексни и със сигурност ние хората, допринасяме много.

  2. #2432
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Според мен е възможно и натравяне от нектар или мана.Например сега цъфти усойниче.По руската туба съм чувал,че не е съвсем безопасно.А таз година,нектара е в изобилие.Овен това,повечето нетар е равносилно на ниска захарност.А и,като добавим и почти пълния блокаж на плодници и магазини,мисля,че е напълно възможно,някои пчели да пренощуват и с пълни гушки,което би ги итормозило.
    Малко фантасмагорично,но съм склонен да вярвам в това.Още повече,че пчелина е далеч от ковенц. земеделие.

  3. #2433
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Многото прашец при нас отмина, сега и откритото пило е много малко, пълзящите се появяват сутрин, около 9 часа. Най-вероятно Дончев е прав, макар, че не ми се иска. Решила съм да пробвам поддъбичето за начало с напръскване, когато се отваря кошер. Проблемите са комплексни и със сигурност ние хората, допринасяме много.

    И при мен е същата ситуация - много пълзящи пчели. Аз мислех да третирам с ОК и мисля,че е много акар, защото пролетта не съм третирал против акар. Също се притесних доста и почнах да умувам дали не е от обилната акациева паша, защото това ми се наби на очи точно когато беше най-силна , а именно - последните няколко дни. Другата седмица го дават да вали и ще видя дали ще има промяна.

  4. #2434
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    [QUOTE=Angel Yosifov;172451]Според мен е възможно и натравяне от нектар или мана.Например сега цъфти усойниче.По руската туба съм чувал,че не е съвсем безопасно.А таз година,нектара е в изобилие.Овен това,повечето нетар е равносилно на ниска захарност.А и,като добавим и почти пълния блокаж на плодници и магазини,мисля,че е напълно възможно,някои пчели да пренощуват и с пълни гушки,което би ги итормозило.
    Малко фантасмагорично,но съм склонен да ...
    Вероятности много, това с блокажи е абсолютно вярно. Направо се чудя до кога ще внасят, и днес беше много силен летеж. Докато не го сгъстят, буквално няма свободна килийка, слагаме още обем, но някъде закъсняхме, а и вече е основи, всичко употребихме, дори и магазинни корпуси нямаме. Те затова и някои изпадат в роево. Няма място, много е пчелата. Днес пълзящите бяха по-малко. За акар са пръскани с бии витал февруари, а края на март за нозематоза с нозевит + двукратно и веднъж с пелин. От днес при отваряне сварих поддъбиче и го смесих с лек захарен сироп. Имам и тинктура от борови шишарки млади, тя е много богата на танин и може и това да пробвам.

  5. #2435
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    ... тя е много богата на танин и може и това да пробвам.
    Свари им черен чай. Танин в него дал Бог.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.05.2021 в 20:52.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #2436
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Или мешови кори и сол в поилката.

  7. #2437
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Според мен е възможно и натравяне от нектар или мана.Например сега цъфти усойниче.По руската туба съм чувал,че не е съвсем безопасно.А таз година,нектара е в изобилие.Овен това,повечето нетар е равносилно на ниска захарност.А и,като добавим и почти пълния блокаж на плодници и магазини,мисля,че е напълно възможно,някои пчели да пренощуват и с пълни гушки,което би ги итормозило.
    Малко фантасмагорично,но съм склонен да вярвам в това.Още повече,че пчелина е далеч от ковенц. земеделие.

    Ти пък при тия цени на Акацияти да пренощува отвън,но пък течели ли тече....,времето...Сега идва някъде време пеларство и кой незнае кода делает ще спечели другата гудина.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2438
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И при мен е същата ситуация - много пълзящи пчели. Аз мислех да третирам с ОК и мисля,че е много акар, защото пролетта не съм третирал против акар. Също се притесних доста и почнах да умувам дали не е от обилната акациева паша, защото това ми се наби на очи точно когато беше най-силна , а именно - последните няколко дни. Другата седмица го дават да вали и ще видя дали ще има промяна.

    Слагай по два магазина още и пълзящата ще ги напълни.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #2439
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    ......
    Колко кошера имате със захранени маточници Силве?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.05.2021 в 20:53.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2440
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Свари им черен чай. Танин в него дал Бог.

    Рано за чая,той е на липата кУлега...
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.05.2021 в 20:53.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 244 от 389 ПърваПърва ... 144194234242243244245246254294344 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •