Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 363 от 391 ПърваПърва ... 263313353361362363364365373 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,621 до 3,630 от общо 3909
  1. #3621
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Това което правя аз есента досега е че когато има много мед, което се случва всяка година. Махам медна пита, защото при мен досега никога не е имало празна пита. Тези в средата винаги са с хубав венец. Затова че махам медна, може и да не е правилно, но така правя. Обикновено е една от крайните на които няма прашец. И пролета пак имад толкова мед, че ми се струва е възможно и да не им давам храна твърда. Правя го просто защото съм чел че трябва.

  2. #3622
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Е,ти баш тях ли ще махнеш....все пак,трябва да има и "ложе".
    Не си мисли,че като те цитирам(често) имам нещо на въпреки спрямо теб...
    Просто споделям вижданията си...
    Аз стеснявам,едновремено с последното вадене на мед......но не центрофужа плодниковите рамки.
    И през ум не ми е минавало, че имаш нещо въпреки мен. Бих казал, че надушвам Човек от моята порода.

  3. #3623
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ми то и Данчо Друмев ги прави на акордеон ма полза има ли не знам

  4. #3624
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми то и Данчо Друмев ги прави на акордеон ма полза има ли не знам
    Точно ти,би трябвало,да си наясно с тоз въпрос.......и Годзила ги прави на хармоника...

  5. #3625
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Това което правя аз есента досега е че когато има много мед, което се случва всяка година. Махам медна пита, защото при мен досега никога не е имало празна пита. Тези в средата винаги са с хубав венец. Затова че махам медна, може и да не е правилно, но така правя. Обикновено е една от крайните на които няма прашец. И пролета пак имад толкова мед, че ми се струва е възможно и да не им давам храна твърда. Правя го просто защото съм чел че трябва.
    Нама правилно и неправилно. Няма задължително. Може да не се дава твърда храна, може да не се дава сироп, може да не се стеснява, разширява, третира(с химия, без химия) и т.н. Всеки трябва да намери неговия си начин, в различните райони, различните години...
    Мисля, че начина на пчеларстване(хоби и полупрофесионално), донякъде и повече отразява вижданията и разбиранията за живота на всеки един от нас.

  6. #3626
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И през ум не ми е минавало, че имаш нещо въпреки мен. Бих казал, че надушвам Човек от моята порода.
    Благодаря!

  7. #3627
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Точно ти,би трябвало,да си наясно с тоз въпрос.......и Годзила ги прави на хармоника...
    Евала мастер Годзилата е само една другите са си чисто и просто шебеци!

  8. #3628
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Най-накрая на 20 и 21 март успях да направя преглед. При единия кошер наблюдавах нещо много странно. Това беше един рояк от една отводка която направих миналата година, тогава като бях направил отводката имаше повече маточници и тн .. Та този въпросния кошер беше на 3 пити като рояк, засили се и даде един магазин с мед. Есента както беше силен забелязах само при него подмор. Това което се случи е че като отворих кошера имаше 2 рамки пчели. И гледам скупчили са се пчелите върху нещо и като подпуших гледам задушават майката, а тя не е истинска майка а такава като пчела на размери, само дето беше с цвят като майка. Затворих кошера и отидох да викам помощ, и като се върнах вече гледам я изкарали отпред на прелката. Занесох кошера настрани и го изтръсках и прибрах питите. Не мога да си обясня точно какво се е случило. Дали от пръскането с оксалова киселина да съм объркал нещо или аз да съм скапал майката ....

    Въпроса е че и това семейство и отводката която остана и която я правих не ме впечатляват особено и се чудя, дали да не пробвам другия път да си купя майка като правя отводка, вместо да се мъча да произвеждам.

    Това ми е първи преглед след като на 24ти февруари им сложих по половин килограм храна. от 6 кошера имам 3 силни и 3 по-слаби. Силните са на по 5-6 пити с пило другите на по 4. Интересното е че мед имат и само половината бяха изяли храната а другата беше останало малко и това за половин месец. Единия от силните кошери които ги бях стеснил повече е толкова добре, че го разширих с изградена пита, а пък другите които са по слаби ги стесних ... За първи път ми се случва хем да стеснявам едни а други да разширявам. Ама така е като съм куц в момента, ми е по-трудно.

    ПРи мен никога не ми изяждат меда и се чудя въобще дали да им давам такава храна уж подбудително февруари. Сега като ликвидирах този кошер имам в склада към 20 пити с мед , пълни и празни и се чудя какво да ги правя. Събраха се от миналата година и сега.

  9. #3629
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Разпечатвай питите с валячето и им ги давай зад преградната дъска да ги папкат. И в гнездото като се постопли също - разпечатвай да го изяждат стария мед, кофти манипулация, ама няма как.

  10. #3630
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Разпечатвай питите с валячето и им ги давай зад преградната дъска да ги папкат. И в гнездото като се постопли също - разпечатвай да го изяждат стария мед, кофти манипулация, ама няма как.
    Мерси, това също го направих по преценка. Там където имаше място им разпечатах зад преградна. А пък на по-силните семейства им завъртях по 1-2 пити и разпечатах. Въпреки че може и да е рано още за това, така прецених на момента. Не го дават да е студено нощно време, затова не го мислих много.

 

 
Страница 363 от 391 ПърваПърва ... 263313353361362363364365373 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •