Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 361 от 391 ПърваПърва ... 261311351359360361362363371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,601 до 3,610 от общо 3907
  1. #3601
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Браво на теб Ник и кучето и то е хубаво ... Иначе се обадих на един колега пчелар и той ми каза че има загуби малки. Не знам на какво се дължи. При моите 7 кошера 4 са много добре, един също е ок и за два имам съмнения. Това само като ги гледам на камерата отвреме на време и съдя по облитането .... Ще пробвам по редовно да ги гледам и да видя дали има нещо. Но със сигурност един от тези двата не е много добре, тъй като при него се виждаше смъртност още есента започна. Само не мога да разбера защо точно той, при положение че е с таз годишна майка и се беше засилил много.

  2. #3602
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    На 17ти погледнах този кошер, който имаше смъртност есента и не ми изглеждаше добре, понеже не се вижда добре на камерата. Ами като го отворих отгоре, без да махам таванката си имаше пчели немалко, даже излязоха на входа и аз се пръждосах, че както бях с патериците, далече нямаше да стигна. Леко провабвах да го бутна и усетих че си е тежък добре. Има мед.
    Както казах от както пръсках с оксалова, не съм ги отварял още. Досега не ми се е налагало за тези 4-5 сезона. Чак февруари месец към средата го правя. Тогава ако всичко е както трябва, ще мога да стъпвам на крака и евентуално да похождам .... Че сега съм още негоден

  3. #3603
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    И при мен заваля малко сняг, но се топи. Земята е топла, температурите високи, но,... каквото дойде. Днес им сложих питка и ще чакам... Кълбата са разположени на 3 междурамия и пило няма.

  4. #3604
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Днес гледах на камерата и всичките кошери си облитат добре, нямам никаква смъртност, ама те са 7 кошера, затова че какво да говоря. Не съм ги отварял от края на Октомври. Не знам какво е положението. Следващата седмица ще ги отворя да ги стесня малко и да им сложа малко храна евентуално. Един приятел ще ме вози и с него ще го извърша това. Иначе съм си още с патериците, след някоя и друга седмица е възможно да ги хвърля но едва ли ще е преди началото на март.

  5. #3605
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Калоянски мениск ли скъса нещо, че съм изтървал?...и да ти се оплача - гризнах хурката с ония капани за слепи кучета от Америката, пих една студена вода за 120 долара за 12 капана - оня калифорнийския чифутин нищо не ми прати мамичката му англосакска крадлива неумита!

  6. #3606
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Калоянски мениск ли скъса нещо, че съм изтървал?...и да ти се оплача - гризнах хурката с ония капани за слепи кучета от Америката, пих една студена вода за 120 долара за 12 капана - оня калифорнийския чифутин нищо не ми прати мамичката му англосакска крадлива неумита!
    Аз пък теб те обвиних ... че ти си ги направил тези далавери по български (поръчах за 60 долара). Ами трябва да пуснем иск. Ама много време мина и не ми се разправя. Дано да не си ти "скамера". По принцип аз не се подлъгвам по тези неща и ми направи впечатление, обаче викам, щом ти казваш че става значи е ок.
    Аз счупих тежко подбедрицата и двете кости тибия и фибия. И съм с операция и доста желязо, но ще се оправя, обаче много време отнема и още съм с патериците.

  7. #3607
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз пък теб те обвиних ... че ти си ги направил тези далавери по български (поръчах за 60 долара). Ами трябва да пуснем иск. Ама много време мина и не ми се разправя. Дано да не си ти "скамера". По принцип аз не се подлъгвам по тези неща и ми направи впечатление, обаче викам, щом ти казваш че става значи е ок.
    Аз счупих тежко подбедрицата и двете кости тибия и фибия. И съм с операция и доста желязо, но ще се оправя, обаче много време отнема и още съм с патериците.
    Мисля, че е по добре да се гледаш себе си а на пчелите само питки без стесняване и други маймунджулуци

  8. #3608
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Калоянски, подали сме иск в ДСКбанк, синът ми по-точно, че той ги поръча, но още нямаме отговор. Двама асистента от БАН ми ги препоръчаха тези капани, казаха, че са най-добрите за целта, и аз им повярвах за съжаление, не вярвам да са го направили умишлено, един мой човек в щатите счупи телефона да звъни, обаче никой на вдига. Както и да е, съжалявам много, повече няма да препоръчвем нищо на никого изобщо по принцип, не само тука. Да оздравяваш бързо ти пожелавам и много успехи с пчелите!!

  9. #3609
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Калоянски, подали сме иск в ДСКбанк, синът ми по-точно, че той ги поръча, но още нямаме отговор. Двама асистента от БАН ми ги препоръчаха тези капани, казаха, че са най-добрите за целта, и аз им повярвах за съжаление, не вярвам да са го направили умишлено, един мой човек в щатите счупи телефона да звъни, обаче никой на вдига. Както и да е, съжалявам много, повече няма да препоръчвем нищо на никого изобщо по принцип, не само тука. Да оздравяваш бързо ти пожелавам и много успехи с пчелите!!
    Аз проверих фирмата, имала е дейност и са имали спонсориран проект за тези неща, обратно в 2008ма , но не знам по каква причина явно не го подържат това повече и явно е попаднало в нечии други ръце. Така ми се струва но не искам да дълбая.

    Друго интересно е че ОББ отказаха транзакцията онлайн и още тогава ми светна лампата. Но човек като не се вслушва. После Револют и те не дадоха, но аз отидох и отблокирах транзакцията че да може да мине ...

  10. #3610
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Моите кошери ги отворих днес. 7 бройки имам. Три са слаби и четири добре. Сложих им само храна и не съм ги бутал че ми е трудно, а и температурата не е подходяща, само 12 градуса.
    Нещо което не съм забелязвал друг път. Кошерите са с южно изложение и самите клъстери от пчели се бяха изместили на изток към преградната дъска. Обикновено и предишни години си стоят в западната част. Предполагам, просто са започнали да посвършват меда и затова са се изместили. Но пък като вдигнах 3тата пита от запад на изток, там където нямаше почти пчели си имаше меден венец и все едно са я подготвили за пило. То мина и доста време. Последно съм ги отварял края на октомви да ги третирам с оксалова. Но ми се сториха в добро здраве и си имат и мед мисля да изкарат още време..

 

 
Страница 361 от 391 ПърваПърва ... 261311351359360361362363371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. kaloyanv

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •