Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 250 от 390 ПърваПърва ... 150200240248249250251252260300350 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,491 до 2,500 от общо 3895
  1. #2491
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Всичко е какво пило имаш.Моето сега го запечатаха....Е има и излизащо...
    Че, аз от каде да знам, какво пило имам сега?

  2. #2492
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ако ОК действа поне 5 дни, то за 5 дни се излюпват > 10 000 пчели и се запечатват > 10 000 килийки с пило.
    Много акари могат да пострадат при наличие на пило. Да ги ... и гениите.
    Знам ли ама Ранди Оливър пишеше нещо за аржентинска рецепта

  3. #2493
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не искам ни най малко да споря но това накапване ще е повече полезно за психиката на пчеларя от колкото за пчелите.Редица гении казват че при наличие на пило ОК е слабо ефективна.Ако няма пило е друга работа.

    Жоре, дори и само акара , който е по пчелите да свали е супер! Намаляйки инвазията на акара и нейното контролиране в прилични нива по време на сезона е нещо много важно, за да имаме здрави и силни семейства. То и СР не е изчистваща , но го държи в прилични нива. Наистина не може да свали нищо от това, което е в пилото, затова е ефективна най-много като няма пило-края на октомври и началото на ноември. И все пак вярвам на човека , който ми сподели това, не ангажирам никой с нищо , просто го споделих и пред вас. Не казвам някой да си го прави на практика.
    И нещо в допълнение - по-миналата година третирах с турски ленти средата на август, които купих на събора в Беклемето, от които нищо не падна, а виждах акар по пчелите. След като видях ефекта , че е никакъв, ги накапах с ОК, от което се видя на контролните листи,че падна доста. Накапах ги после и началото на ноември. Началото на април имах супер силни семейства. Със сигурност се дължи и на други фактори, но когато фактите говорят и боговете мълчат!
    Успех!

  4. #2494
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Накапване/пушене/изпаряване на Ок действа на акара на пчелите,а там тои е малко.При наличие на пило акара е вътре,но там Ок не действа.

  5. #2495
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    През активния сезон,ако едно здраво семейство или отводка,неможе само да контролира нивото на опаразитеност,е само в тежест на пчеларя.

  6. #2496
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Изследванията показват,че само ОК потиска нозема церане...
    И само това ли реши да споделиш??? Аз очаквах нещо повече.Макар че не ги ползвам химиите,все пак попрочитам тук там по нещо за какво да се използва различната химия при различни ситуации. Е ДАЧЕ,ама никъде не съм го срещал това твое твърдение.Че писни малко кой ги е правил тези изследвания,къде са публикувани резултатите.Това което съм прочел за цераната досега,ме навежда на мисълта ,че е по страшна и от АГ. С него съм се срещал 2 пъти и знам какво е най –ефикасното действие срещу него. Ама цераната не я познавам и си казвам"Бай бабо,мечка да не ме срещне."

  7. #2497
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    И само това ли реши да споделиш??? Аз очаквах нещо повече.Макар че не ги ползвам химиите,все пак попрочитам тук там по нещо за какво да се използва различната химия при различни ситуации. Е ДАЧЕ,ама никъде не съм го срещал това твое твърдение.Че писни малко кой ги е правил тези изследвания,къде са публикувани резултатите.Това което съм прочел за цераната досега,ме навежда на мисълта ,че е по страшна и от АГ. С него съм се срещал 2 пъти и знам какво е най –ефикасното действие срещу него. Ама цераната не я познавам и си казвам"Бай бабо,мечка да не ме срещне."

    Ами то на готово е лесно Гоголе.Ти поне знаеш Немския и ти е лесно.Питаш ли ма мен с тоя Руски.Що армагани изцоках докато почна да го схващам.На 8 рикия мога и на Японски да шпрехам....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2498
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    И само това ли реши да споделиш??? Аз очаквах нещо повече.Макар че не ги ползвам химиите,все пак попрочитам тук там по нещо за какво да се използва различната химия при различни ситуации. Е ДАЧЕ,ама никъде не съм го срещал това твое твърдение.Че писни малко кой ги е правил тези изследвания,къде са публикувани резултатите.Това което съм прочел за цераната досега,ме навежда на мисълта ,че е по страшна и от АГ. С него съм се срещал 2 пъти и знам какво е най –ефикасното действие срещу него. Ама цераната не я познавам и си казвам"Бай бабо,мечка да не ме срещне."
    Нещо не ми се вярва Данчо да е чел разни научни изследвания, иначе в информационния облак се ширят някви такива твърдения ама аз не съм чел нищо черно на бяло но това не означава че няма такива изследвания.

  9. #2499
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Нещо не ми се вярва Данчо да е чел разни научни изследвания, иначе в информационния облак се ширят някви такива твърдения ама аз не съм чел нищо черно на бяло но това не означава че няма такива изследвания.
    Тайфуня лекувал на 100% нозема церане Чичо Гошо,но никой до сега не е правил изследвания...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2500
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тайфуня лекувал на 100% нозема церане Чичо Гошо,но никой до сега не е правил изследвания...
    А в Плеядианците: Древната раса, която бди над човечеството вярваш ли

 

 
Страница 250 от 390 ПърваПърва ... 150200240248249250251252260300350 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •