Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 248 от 389 ПърваПърва ... 148198238246247248249250258298348 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,471 до 2,480 от общо 3887
  1. #2471
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Има ли температура, под която пчелите не се роят, а чакат да се стопли? Аз се притеснявам за моите след една дъждовна студена седмица, че чак в събота мога да отида. Дано по-хладното време ги спре дотогава, ама надали.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2472
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Пълзящи пчели не съм виждал(слава Богу). Но ме притеснява съчетанието между магазин и половина незапечатан мед, една седмица валежи(дано не познаят) и температури 10-12 градуса.

    Всичко е какво пило имаш.Моето сега го запечатаха....Е има и излизащо...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2473
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има ли температура, под която пчелите не се роят, а чакат да се стопли? Аз се притеснявам за моите след една дъждовна студена седмица, че чак в събота мога да отида. Дано по-хладното време ги спре дотогава, ама надали.

    Споко след пълзящата се появяват мумии...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #2474
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има ли температура, под която пчелите не се роят, а чакат да се стопли? Аз се притеснявам за моите след една дъждовна студена седмица, че чак в събота мога да отида. Дано по-хладното време ги спре дотогава, ама надали.
    Първия рой по правило излиза в хубаво топло слънчево време около обяд за следващите роеве това не се отнася.

  5. #2475
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има ли температура, под която пчелите не се роят, а чакат да се стопли? Аз се притеснявам за моите след една дъждовна студена седмица, че чак в събота мога да отида. Дано по-хладното време ги спре дотогава, ама надали.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Първия рой по правило излиза в хубаво топло слънчево време около обяд за следващите роеве това не се отнася.
    Кога излиза роя? След като е започнал процеса, след 15-16 дни при подходящи условия излиза. Какво би го спряло? Най - вече дъждовно време, но при първи слънчев лъч е вън. Температурата трябва да падне по - ниско 10-12 градуса и да се образува кълбо, но роенето е през лятото, че да има такива.

  6. #2476
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Първия рой по правило излиза в хубаво топло слънчево време около обяд за следващите роеве това не се отнася.
    Е тая година са към 16 00.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #2477
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кога излиза роя? След като е започнал процеса, след 15-16 дни при подходящи условия излиза. Какво би го спряло? Най - вече дъждовно време, но при първи слънчев лъч е вън. Температурата трябва да падне по - ниско 10-12 градуса и да се образува кълбо, но роенето е през лятото, че да има такива.
    Не съм съгласен с това твое мнение от 6 до 13 дни след като е почнал процеса е според мен...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2478
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    След като спря усиления приток на нектар, при мен вчера и миналия ден почти нямаше пълзящи пчели. Все пак мисля да ги накапя с ОК след като извадя акацията. Дават го няколко дни валежи, дано до 10-на дни да успеят да го запечатат.
    Ице,не се надявай да го запечатат в тези десетина дни,особено ако и вали.Моли се следващата паша да закъснее и да е слънчево и горещо.
    А по каква причина искаш да ги накапиш с ОК? Пълзящите ги остави,не са проблем.Ако си ги проверил визуално за акар,и на пита не си забелязал повече от 10 пчели с гадина на гърба,не ги трови.Остави за есента. Не знам какви паши имаш след тази акация,през колко време,но не си струва тровенето.
    По–долу,едно момче пише,че на пролет е бил чист,а сега е инвазия.Това не е нормално,просто е подценил строителната рамка.Преди години бях писал,че не допускам акари–по време на пашите може да се появят,но като приходанци от чужди пчели.Много оплювания понесох тогава,дори поканих един колега /най–големия Тома неверни/ да дойде и на място да се увери в липсата на акар в кошерите ми.Не му достигна кураж и не дойде.От 10–15 години не съм третирал за акари и нямам над допустимия санитарен минимум.Това е от моята практика при борбата с осмо кракия.

  9. #2479
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ице,не се надявай да го запечатат в тези десетина дни,особено ако и вали.Моли се следващата паша да закъснее и да е слънчево и горещо.
    А по каква причина искаш да ги накапиш с ОК? Пълзящите ги остави,не са проблем.Ако си ги проверил визуално за акар,и на пита не си забелязал повече от 10 пчели с гадина на гърба,не ги трови.Остави за есента. Не знам какви паши имаш след тази акация,през колко време,но не си струва тровенето.
    По–долу,едно момче пише,че на пролет е бил чист,а сега е инвазия.Това не е нормално,просто е подценил строителната рамка.Преди години бях писал,че не допускам акари–по време на пашите може да се появят,но като приходанци от чужди пчели.Много оплювания понесох тогава,дори поканих един колега /най–големия Тома неверни/ да дойде и на място да се увери в липсата на акар в кошерите ми.Не му достигна кураж и не дойде.От 10–15 години не съм третирал за акари и нямам над допустимия санитарен минимум.Това е от моята практика при борбата с осмо кракия.

    ОК не е за акаря Гоголе...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2480
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не съм съгласен с това твое мнение от 6 до 13 дни след като е почнал процеса е според мен...
    През.......мм...абе дедовия ми е за твоето мнение.

 

 
Страница 248 от 389 ПърваПърва ... 148198238246247248249250258298348 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •