Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 320 от 390 ПърваПърва ... 220270310318319320321322330370 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,191 до 3,200 от общо 3892
  1. #3191
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    664
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    С перваз се "завъртат" много лесно
    Ако може да попитам 2-3 неща - защо не им слагаш 3-ти магазин (ако имаш разбира се), а защо отваряш така (с двете ръце отзад - повдигач, трупчета, пушалки ) и последно целта на занятието явно е да видиш първия магазин - за какво гледаш - мед?
    Ами, понеже имах малко мед и като тръгна слънчогледа за 4 дни напълниха магазина и съответно поставих нов магазин над плодника и под пълния. Идеята беше след 4 дни да погледна в какво състояние е долния магазин, тъй като той е с 6 восъчни основи и 4 изградени. Идеята беше преди да тръгна за София дали ще трябва да им сложа още един 3ти магазин.
    Отварям така просто за да погледна бързо. .. Точно затова писах че не ми е точно ясно как е най-правилно да се отвори.

  2. #3192
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    664
    Само минавам да спомена , че не познаха съвсем точно времето. Даваха го да вали днес от следобед нататък. Това което стана е че преди 5 сутринта е духало силен вятър, в 5 заваля напоително но за кратко. В момента е тихо облачно и кажи речи от сутринта си капе дъжд, а пчелите дремат на прелката отпред .. Още не е захладило, кой знае колко . Вмомента 10:37 дава 22,3 градуса. Предполагам за днес ще стигне най-много 26-7 градуса .. Тъкмо си виках добре е да капне че да има нектар, а то сега пчелите дремят, сигурно чакат да спре дъжда, въпреки че сега вали много малко.

    Мисля да си взема 1 ден отпуска и понеделник да ходя за манатарки в Рила .. Няма само работа и неволи..

  3. #3193
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    664
    Продължавам да си пиша понеже ми е интересно. Както казах сутринта ръмеше леко и пчелите не излизаха въпреки че до 11.30 някъде беше 23 градуса и кошерите стояха на брада, без никакъв летеж почти. Тогава видях че има пчели в краставиците, които цъфтят в момента. Малко след 12.00 часа при да кажем 24-5 градуса и след като дъжда спря напълно. Пчелите се разлетяха яко и сега няма нито една в краставиците, явно са си в слънчогледа. Интересното е че в най-точния модел дават от 15.00 да вали. А в моменте не вали, не виждам и шанс да започне скоро и пчелите яко носят ... Явно те знаят по-добре краткосрочното време. Аз тъкмо се бях разтревожил, защо не мърдат до обяд при положение че не беше студено и съвсем малко капеше дъжд.

  4. #3194
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Продължавам да си пиша понеже ми е интересно. Както казах сутринта ръмеше леко и пчелите не излизаха въпреки че до 11.30 някъде беше 23 градуса и кошерите стояха на брада, без никакъв летеж почти. Тогава видях че има пчели в краставиците, които цъфтят в момента. Малко след 12.00 часа при да кажем 24-5 градуса и след като дъжда спря напълно. Пчелите се разлетяха яко и сега няма нито една в краставиците, явно са си в слънчогледа. Интересното е че в най-точния модел дават от 15.00 да вали. А в моменте не вали, не виждам и шанс да започне скоро и пчелите яко носят ... Явно те знаят по-добре краткосрочното време. Аз тъкмо се бях разтревожил, защо не мърдат до обяд при положение че не беше студено и съвсем малко капеше дъжд.
    Има хипотеза , че една пчела си е кажи речи малоумна ама като са много тоест семейство са умни като делфин разбира се едва ли се има в пред вид като човешки ум защото при човека ума е стеснен концентриран за да може да оцелее но е неосъзнат при голямите е така но не и при децата при тях е обратното тоест те не са така концентрирани но са по осъзнати.Мисля, че и в библията имаше нещо от сорта за пътя рая и чистите като деца.Та това е разликата то и затова не се правят кекави отводки що са си малоумни тъпунгери защото нямат нужната маса за колективния ум де се нуждаят за рационални решения.

  5. #3195
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    664
    Това е от вчера към обяд, докато още капеше по малко дъжд. Дали няма да ми направи някоя изненада този кошер ? Макар че си има май немалко пчели.

    https://drive.google.com/file/d/127x...ew?usp=sharing

  6. #3196
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Това е от вчера към обяд, докато още капеше по малко дъжд. Дали няма да ми направи някоя изненада този кошер ? Макар че си има май немалко пчели.

    https://drive.google.com/file/d/127x...ew?usp=sharing
    Погледни го , де! Вместо да търсиш меда в магазините потърси маточниците. Ако като отвориш чуеш "песента на майките" да знаеш ,че си закъснял.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #3197
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има хипотеза , че една пчела си е кажи речи малоумна ама като са много тоест семейство са умни като делфин разбира се едва ли се има в пред вид като човешки ум защото при човека ума е стеснен концентриран за да може да оцелее но е неосъзнат при голямите е така но не и при децата при тях е обратното тоест те не са така концентрирани но са по осъзнати.Мисля, че и в библията имаше нещо от сорта за пътя рая и чистите като деца.Та това е разликата то и затова не се правят кекави отводки що са си малоумни тъпунгери защото нямат нужната маса за колективния ум де се нуждаят за рационални решения.
    Това е и моята хипотеза за колективния разум на пчелното семейство. Бях я изложил тук преди време, но се прие със смях от няколко души. Същото се отнася и до многопластовата система на комуникация в кошера.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #3198
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това е и моята хипотеза за колективния разум на пчелното семейство. Бях я изложил тук преди време, но се прие със смях от няколко души. Същото се отнася и до многопластовата система на комуникация в кошера.
    Това ти мнение се опира на емпирични данни или на теоретична информация? Сподели.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #3199
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това ти мнение се опира на емпирични данни или на теоретична информация? Сподели.
    На емпирични данни от изследвания на някои учени и изследване на комуникациите в пчелния кошер.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #3200
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    На емпирични данни от изследвания на някои учени и изследване на комуникациите в пчелния кошер.
    Нямаш лични наблюдения.Предположих, че си си взел кошер.Но уви. А учените, които споменаваш и съответните им публикации ще споделиш ли?
    Ще ми се и аз да прочета някоя теория за "разума" на пчелите.Благодаря предварително!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 320 от 390 ПърваПърва ... 220270310318319320321322330370 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •