Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 319 от 391 ПърваПърва ... 219269309317318319320321329369 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,181 до 3,190 от общо 3909
  1. #3181
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ето например това което си ми писал и за което благодаря, е важно, но аз четох между редовете и не схванах. Добре че и друг колега е видял и ми е писал на лично .. И чак тогава осъзнах ... И преди бях писал че четенето с разбиране е важно. Ама в днешно време така идва с многото информация, че се чете през редовете. Особено от младите.
    Това е най-естественият и удобен начин на работа. Предполагам, че над 90% от пчеларите работят така. Хубаво е кошерите да са разположени по двойки или тройки за да избегнеш носенето на капаци и магазини на по няколко метра.

  2. #3182
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ако при тебе не завали може пък за компенсация при гъбарите да засуши.
    п.п. Пчеларството учи човек да вярва в Господа.Без Божие благоволение човек колкото и да се труди ...
    Снощи един облак мина покрай село, гръмна 2-3 пъти, капнаха няколко капки и така. Тая сутрин минах покрай овчарника и пчелина- един 200-литров бидон под капчука беше прелял. За напоителен дъжд и дума да не става, но ще има атмосферна влага ден-два. Пък в таз посока е и слънчогледа. Знае ли човек, може и да се скваси...морето.

  3. #3183
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Не знам как ще излезе но има интересна прогноза след сряда , с намаляване на температурите и валежи. Дотогава ще е печка. Около 32-34 градуса за района на плевен.

  4. #3184
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Много тежко време и днес. Аз погледнах магазините на силните кошери които сложих в четвъртък. Единия който беше с 6 во и 4 изградени е изградил всичко, но не ми се видя да има нектар сложен. Гледах само крайните и бутнах една по към средата ...

    Затова че май няма да има нужда от магазин 3ти, както казахте. Дават го от сряда да повали дъжд и да паднат температурите. аз мога спокойно да ходя към софия по някое време. Но ми се струва че тези дни в жегите нещата се позабавиха

    П.С - значи това с повдигането на магазина пак не се получи добре. Понеже горния пълен магазин и долния бяха надградили и като дигнах горния (тежкия) рамките от новия магазин тръгнаха да се вдигат, после се отлепиха и паднаха обратно, съответно разклопа добре и пчелите замалко да ме изядат

  5. #3185
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ... П.С - значи това с повдигането на магазина пак не се получи добре. Понеже горния пълен магазин и долния бяха надградили и като дигнах горния (тежкия) рамките от новия магазин тръгнаха да се вдигат, после се отлепиха и паднаха обратно, съответно разклопа добре и пчелите замалко да ме изядат
    Повтарям се: "Когато вдигаш нагоре същевременно въртиш в страни за да отлепиш рамките от долния, които са залепили за горния магазин." Пропуснал си тази част от технологията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #3186
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Повтарям се: "Когато вдигаш нагоре същевременно въртиш в страни за да отлепиш рамките от долния, които са залепили за горния магазин." Пропуснал си тази част от технологията.
    Така и така не гледам, пускам видео от моето мероприятие ... Поне като ми давате акъл да видите и какви ги върша .. Аз даже и не разбрах отначало защо се вдигнаха пчелите, тъй като не чух рамките как падат. Но все пак тези са с перваз и май няма как да ги завъртя. Качеството не е добро (понеже го свих заради размера), но съм сигурен че ще се развеселите ..

    Иначе очаквам прогноза от вторник - сряда , за влага и разхлаждане, дано не е късно ...

    https://drive.google.com/file/d/1TH1...ew?usp=sharing

  7. #3187
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така и така не гледам, пускам видео от моето мероприятие ...
    Това трупче от кой пчеларски магазин си го купи?
    Повдигаш на височина колкото е дебелината на повдигача и с другата ръка пушиш в процепа.Това от всяка страна.После с ръце повдигаш бавно на височината на повдигане с повдигача и завърташ за да отлепиш без да тръснеш от високо залепените пити."Елементарно Уотсън."
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #3188
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така и така не гледам, пускам видео от моето мероприятие ... Поне като ми давате акъл да видите и какви ги върша .. Аз даже и не разбрах отначало защо се вдигнаха пчелите, тъй като не чух рамките как падат. Но все пак тези са с перваз и май няма как да ги завъртя. Качеството не е добро (понеже го свих заради размера), но съм сигурен че ще се развеселите ..

    Иначе очаквам прогноза от вторник - сряда , за влага и разхлаждане, дано не е късно ...

    https://drive.google.com/file/d/1TH1...ew?usp=sharing
    Дъната би трябвало да могат да се свалят имат клончета отдолу та манни ги и отпусни дъното да вее ветрен.Сложил си фибран вземи стериопор бял поне 5см.слагаш отгоре и плочка да е изнесен на пред като козирка.Перваз от пред не ти трябва махаш го .Подпушваш през дупки и ръгсш тоя плоския повигач леко хващаш магазина на 1см пролука и натискаш с повдигача залепени пити.Кога работиш в горен магазин ако си извадил 2-3 пити отлепяш отвътре.Пчели се преглеждат по това време сутрин в жегата всичката сган е в кошера.От питите црънголи режи по парче и в пошилката.И работи по леко и внимателно не върти питите като пуснали особено тия с маточниците от другите клипове.Има едни щипки за пити вършат няква работа.

  9. #3189
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Благодаря ви, разбрах и ще пробвам. Така като гледам вчера и днес доста се е забавил приноса. Отблезал съм от 27 юни е започнал усиления принос, до към 2-3, демек се събира една седмица. Стана голяма жега и няма никаква влажност почти....

    Сега се чудя ще се пооправят ли нещата, ако позавали утре и сряда, чътвъртък или вече е късно за същестуващия слънчоглед ? Защото да знам горе долу какво може да се очаква. Започват и от сряда понижава на температурите до 30 градуса .. След това идва някакъв студен фронт тук за Плевен който ще понижи температурите чак на 22 максимална температура за събота. Но прогнозата все още е неточна и не се знае ...

    Вие какво мислите ?

  10. #3190
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ..... Но все пак тези са с перваз и май няма как да ги завъртя. .....
    С перваз се "завъртат" много лесно
    Ако може да попитам 2-3 неща - защо не им слагаш 3-ти магазин (ако имаш разбира се), а защо отваряш така (с двете ръце отзад - повдигач, трупчета, пушалки ) и последно целта на занятието явно е да видиш първия магазин - за какво гледаш - мед?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 319 от 391 ПърваПърва ... 219269309317318319320321329369 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. kaloyanv

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •